http://www.bananews.ir/
Back شما اینجا هستید: خانه حمل و نقل

حمل و نقل

خداحافظی با بلیت دو سفره مترو/ بلیت ۶۰۰۰ تومانی مترو فرودگاه امام(ره)

http://www.bananews.irرئیس کمیته عمران شورای شهر تهران جزئیات نرخ بلیت مترو را در سال ۹۶ تشریح کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ اقبال شاکری با اشاره به بررسی لایحه نرخ کرایه وسایل حمل و نقل عمومی در سال ۹۶ که در کمیسیون حمل و نقل شورا بررسی و به تصویب رسیده است گفت: در بررسی مصوبات تلاش کردیم که تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد به طور میانگین و بر اساس میانگین نرخ تورم نسبت به افزایش نرخ کرایه وسایل حمل و نقل عمومی در سال ۹۶ اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه سعی شد نرخ کرایه‌ها به دلیل مشکلات کمبود پول خرد، رند شود گفت: بر همین اساس نرخ کرایه‌های وسایل حمل و نقل عمومی در سال ۹۶،‌در کمیسیون حمل و نقل بررسی شد و مورد تصویب قرار گرفت اما باید این نرخ‌ها نیز در صحن علنی مورد بررسی قرار گیرد.

شاکری با بیان اینکه در سال ۹۶ بلیت دو سفره مترو حذف خواهد شد گفت: بلیت دو سفره تنها برای خط فرودگاه امام خمینی (ره) و مهر آباد در نظر گرفته شده است به گونه‌ای که بلیت یک طرفه فرودگاه مهرآباد ۱۰۰۰ تومان و بلیت دو سفره، ۲۰۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: بلیت یک سفره فرودگاه امام خمینی (ره) ۶۰۰۰ تومان و بلیت دو سفره ۱۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است و این در حالیست که فاصله تهران تا فرودگاه امام خمینی (ره) ۳۵ کیلومتر است و وسایل عمومی دیگر همچون تاکسی و آژانس بیش از ۶۵ هزار تومان کرایه دریافت می‌کنند.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با بیان اینکه بلیت تک سفره داخل شهر تهران و همچنین بلیت مترو حومه (کرج) ۱۰۰۰ تومان در نظر گرفته شده است گفت: بلیت‌های اعتباری مترو نیز بر اساس پیمایش محاسبه می‌شود، به گونه‌ای که تا ۶ کیلومتر ۴۰۰ تومان، تا ۱۲ کیلومتر ۵۰۰ تومان، تا ۱۸ کیلومتر ۶۰۰ تومان و ۱۸ کیلومتر به بالا نیز ۱۰۰۰ تومان محاسبه می‌شود.

شاکری افزود: قیمت تمام شده بلیت مترو برای شهرداری تهران ۲۵۰۰ تومان است و بر اساس قانون باید این مبلغ یک سوم توسط شهرداری، یک سوم دولت و یک سوم نیز توسط مردم پرداخت شود؛ اما متاسفانه به دلیل شانه خالی کردن دولت از پرداخت این مهم مجبور هستیم در راستای نگهداشت مترو، بلیت را نیز بر اساس نرخ تورم افزایش دهیم.

 

ایسنا

14 استان درگیر برف و باران/ محورهای هراز و چالوس مسدود

http://www.bananews.irمرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا آخرین وضعیت جوی و ترافیکی محورهای مواصلاتی را اعلام کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir در اکثر محورهای استان های مرکزی، تهران، قم، گیلان ، همدان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، مازندران و البرز ، محور اشتهارد - ساوه استان قزوین و محورهای بروجرد - اراک و بروجرد - ملایر استان لرستان بارش برف و در اکثر محورهای استان های هرمزگان و کرمان بارش باران گزار شده است.

اکثر محورهای استان خراسان رضوی، محور توره - بروجرد استان مرکزی آزادراه ساوه - همداناستان همدان و محور اردبیل - آستارا و اردبیل - مغان استان اردبیل درگیر کولاک و یخ زدگی است.

تردد در کلیه محورها منوط به همراه داشتن و استفاده از زنجیر چرخ است.

فهرست محورهای مسدود عبارت است از:

محور کرج - چالوس روزهای شنبه، یک شنبه، دوشنبه و سه شنبه از ساعت 20:00 الی 05:30 روز بعد تا 20 اسفند (به علت ایمن سازی تونل امیرکبیر)

استان های تهران و البرز، محور شمشک - دیزین
استان های گیلان، محور پونل - خلخال، فومن - سراوان، سیاهکل - دیلمان، سیاهکل - سنگر، آزادراه قزوین - رشت، جاده قدیم رشت - قزوین، سنکسر- کوچصفهان
محور اولنگ - شاهرود در استان گلستان و سمنان
استان های کردستان و کرمانشاه، محور سرو آباد - پاوه
جنوب استان سیستان و بلوچستان، محور چاهان - زرآباد
استان کهگیلویه و بویراحمد، سی سخت - پادنا
استان هرمزگان، محور بندر لنگه به بندرعباس ,محورهای فرعی بستک - مهران به خمیر، حاجی آباد - وکیل آباد، باغات - وکیل آباد و لنگه - بستک
استان کردستان، محورهای سقز - مریوان و محور فرعی دهگلان-حسین آباد
استان بوشهر، محور روستایی درودگاه - پل درودگاه و چاه پیر، طاهری - جم، درودگاه - سعد آباد، بوشهر- خورموج، خورموج - کنگان، بوشهر - برازجان
استان فارس شمال، محور شیراز - جهرم
استان زنجان، محور تهم-چورزق، زنجان - طارم، زنجان - بیجار، زنجان - قزوین، ابهر- خدابنده، زنجان -خدابنده، دندی- تخت سلیمان
استان آذربایجان شرقی، محورهای تبریز- میانه، هشترود - زنجان، آزادراه پیامبر اعظم، مراغه - هشترود
استان چهارمحال و بختیاری، محور کوهرنگ - مسجد سلیمان (گردنه های چری و شاه منصوری)
استان خراسان رضوی،محور تایباد - خوافَ، درگز - چوچان
محور کرج - چالوس
محور هراز
همچنین عبور تریلی در کلیه محورهای استان گیلان به علت لغزندگی جاده تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

به جز محورهای فوق، سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.

 

ایسنا

 

احداث خط اتوبوس‌تندرو از آزادی تا وردآورد

http://www.bananews.irشهردار منطقه 21 از احداث خط اتوبوس تندرو (BRT) از میدان آزادی تا وردآورد به طول 20 کیلومتر خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ جمال بافرانی با اشاره به اینکه احداث خط اتوبوسهای تندرو یکی از بزرگترین تقاضاهای شهروندان منطقه بوده است گفت: خط اتوبوس های تندرو به طول 20 کیلومتر از میدان آزادی تا وردآورد ظرف سه ماه آینده احداث خواهد شد.

شهردار منطقه 21 با تاکید بر اینکه متاسفانه منطقه 21 حدود 720 هزار مترمربع معبر خاکی دارد افزود: بی تردید یکی از مهم ترین اقدامات شهرداری در سال آینده حذف تمامی معابر خاکی سطح منطقه خواهد بود. این اقدام پیش از شروع سال جدید آغاز خواهد شد و امیدواریم تا پیش از پایان سال 1396 به اتمام برسد.
وی تاکید کرد: در حال حاضر تمامی معابر خاکی سطح منطقه شناسایی شده است و اقداماتی همچون زیرسازی، پیاده راه سازی، جدول بندی و فضای سبز معابر در حال انجام است تا نهایتا آسفالت معابر و موزاییک فرش پیاده راه ها انجام شود.

بافرانی ادامه داد: با تحقق این امر برای اولین بار تمامی معابر خاکی که بیشتر بین محلات کمتر برخوردار منطقه مانند چیتگر شمالی و جنوبی و وردآورد قرار گرفته اند اسفالت می شود.

 

ایسنا

بسته شدن پرونده نوسازی تاکسی‌های فرسوده پایتخت تا نیمه نخست 96

http://www.bananews.irمدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از نوسازی 10هزارو 700 دستگاه تاکسی فرسوده از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ میثم مظفر با اعلام این خبر گفت: خوشبختانه باید اعلام کنم از حدود 6000 تاکسی پیکان فرسوده ای که در پایتخت تردد می کردند ؛ تنها 900 دستگاه باقی مانده است که انشاءالله به زودی این تعداد نیز از ناوگان تاکسیرانی شهر تهران حذف خواهند شد.

وی با بیان اینکه قطعا پرونده نوسازی پیکان های فرسوده در آینده بسیار نزدیک در تهران بسته خواهد شد، تصریح کرد: در 6 ماه اول سال آینده پرونده نوسازی تاکسی های فرسوده در شهر تهران کاملا بسته خواهد شد.
مظفر خاطرنشان کرد: طبق قانون باید در هر سال 3 تا 4 هزار تاکسی فرسوده را نوسازی کنیم که ناوگان تاکسیرانی پایتخت دچار فرسودگی نشود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران با انتقاد از رانندگانی که تاکنون مدارک خود را برای دریافت وام نوسازی تاکسی تکمیل نکرده اند، ادامه داد: اعلام می کنیم قبل از اتمام سال 95 ؛ باید هرچه سریع تر نسبت به تضامینی که بانک ها از آنان خواسته اند، اقدام کنند.

مظفر افزود: بانک ها بنا به شرایطی که دارند، ممکن است در سال آینده تا ماه ها نسبت به پرداخت تسهیلات امتناع ورزند.

وی با تاکید براینکه تاکسیرانان پایتخت باید عدم همکاری بانک های عامل را با دفاتر تاکسیرانی و یا شرکت های خصوصی تاکسیرانی درمیان بگذارند، گفت: درحال حاضر بانک پارسیان در تهران این تعهد را داده است که طی روزهای آینده تشکیل پرونده را برای وام نوسازی تاکسی ها دنبال کند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرنوشت، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در پایان اعلام کرد:امید داریم تا پایان سال 12 هزار تاکسی فرسوده پایتخت را نوسازی کنیم.

 

ایسنا

حمل‌ونقل جاده‌ای ایران و سوئد بر محور محیط زیست توسعه می‌یابد

http://www.bananews.ir/مدیرکل دفترترانزیت سازمان راهداری با اشاره به امضای سند همکاری میان ایران وسوئد درزمینه حمل‌ونقل جاده‌ای،گفت:از مهم‌ترین دستاوردهای این سند،امکان تردد با رعایت کامل شرایط اصول محیط‌زیست است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ به نقل از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، محمدجواد عطرچیان اظهار داشت: در جریان سفر نخست‌وزیر سوئد، یک یادداشت تفاهم همکاری درزمینهٔ حمل‌ونقل بین‌المللی جاده‌ای بین دو کشورایران و سوئد به امضا رسید.

وی افزود: در این تفاهم‌نامه مقرر شده است به منظور توسعه روابط فی‌مابین درزمینهٔ حمل‌ونقل جاده‌ای، موافقت‌نامه حمل‌ونقل بین‌المللی جاده‌ای کالا و مسافر توسط طرفین برای اولین بار منعقد شود.

عطرچیان یادآور شد: در یادداشت تفاهم مزبور مقرر شد طرفین نسبت به بررسی امکان افزایش سالیانه پروانه‌های تردد حمل کالا توسط وسایل نقلیه دو کشور اقدام نمایند.

وی تصریح کرد: از مهم‌ترین دستاوردهای این یادداشت تفاهم، امکان تحقق اهداف حمل‌ونقل بین‌المللی جاده‌ای بین دو طرف با وسایل ‌نقلیه‌ای که تمامی شرایط محیط‌زیست را رعایت می‌کنند، است.

سالانه حدود ۲۰۰ کامیون ایرانی به مقصد سوئد تردد می‌کنند.

 

زیر مجموعه ها

 • حمل و نقل جاده ای

  حمل و نقل جاده ای، امنیت جاده ای، ساخت جاده ، ساخت بزرگراه، وضعیت حمل ونقل جاده ای در ایران، وسایل نقلیه و امنیت جاده ای، ترانزیت جاده ای، تصادفات جاده ای، مشکلات جاده سازی و ... از جمله اخباری است که در این بخش در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

  تعداد مقالات:
  1039
 • حمل و نقل ریلی

  حمل ونقل ریلی، وضعیت حمل ونقل ریلی در ایران، صنعت حمل ونقل ریلی، ساخت راه آهن و ... از جمله اخباری است که در این بخش در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

  تعداد مقالات:
  772
 • کشتیرانی

  کشتیرانی ، حمل و نقل دریایی، وضعیت توسعه پایدار در دریا، محیط زیست دریایی، ترانزیت دریایی، وضعیت بنادر و ... از جمله اخباری است که در این بخش در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

  تعداد مقالات:
  384
 • حمل و نقل هوایی

  حمل ونقل هوایی، صنعت هوایی کشور، صنعت هوایی بین الملل، امنیت پرواز، شرکت های هواپیمایی و ... از جمله اخباری است که در این بخش در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

  تعداد مقالات:
  851
 • حمل و نقل شهری

  حمل ونقل شهری، وضعیت حمل ونقل در شهرها، ساخت اتوبان، ساخت خیابان، عریض کردن خیابان ها، ترافیک، ناوگان حمل ونقل شهری و ... از جمله اخباری است که در این بخش در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

  تعداد مقالات:
  563