http://www.bananews.ir/
Back شما اینجا هستید: خانه فناوری و تکنولوژی انرژی در ساختمان

انرژی در ساختمان

http://www.bananews.irانرژی در ساختمان، انرژی های نو ،انرژی خورشیدی، فتوولتائیک، سلول خورشیدی، آبگرمکن خورشیدی، پنل خورشیدی، نیروگاه خورشیدی، شارژر خورشیدی، انرژی تجدید پذیر،انرژی خورشید در ساخت و ساز،قیمت آب و برق مصرفی منازل،راهکارهای کاهش مصرف انرژی در ساخت و ساز، برچسب انرژی و لوازم منزل،برچسب انرژی در ساختمان سازی، قوانین کاهش مصرف انرژی در ساختمان سازی،نیروگاه های برقابی کشور، استفاده از پکیج و شومینه در آپارتمان، توسعه پایدار و انرژی، آب و برق در مسکن مهر، قیمت گاز و ... از جمله مطالب و اخباری هستند که در این بخش ارائه می شود.

برق‌رسانی به سه روستای فاقد برق در چهارمحال و بختیاری

http://www.bananews.irمدیرعامل شرکت توزیع برق چهارمحال و بختیاری از برق‌رسانی به سه روستای فاقد برق در استان تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ مجید فرهزاد اظهار کرد: تا پایان سال جاری سه روستای فاقد برق در استان برق‌رسانی و 3550 کنتور هوشمند بر روی چاه‌های آب کشاورزی نصب خواهد شد.

وی افزود: شرکت توزیع برق استان در راستای لبیک به فرمایشات رهبری و تحقق شعار سال، خط مشی خود را در افزایش بهره‌وری با کاهش هزینه، کاهش تلفات انرژی و مدیریت مصرف برق تبین و اجرایی کرده است.

فرهزاد خاطرنشان کرد: تلفات شرکت توزیع نیروی برق استان در پایان سال گذشته ۱۲.۷۸ درصد بود که این عدد در مقایسه با نرم کشوری که در مدت مشابه که ۱۱.۵ درصد بود، رشد ۱.۲ درصدی داشت.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان در ادامه اظهار کرد: استاندارد تلفات در کشورهای پیشرفته کمتر از هشت درصد است که بر اساس هدف‌گذاری‌های انجام شده باید تلفات کشورمان تا پایان سال جاری کمتر از ۱۰ درصد شود.

وی، نصب سیستم های قرائت از راه دور بر کلیه فیدرهای استان، اصلاح اتصالات سست در سطح فشار متوسط و فشار ضعیف و تبدیل سیم به کابل با هدف حذف انشعابات غیرمجاز و نوسان‌سازی بافت‌های فرسوده در کل استان را از جمله اقدامات اجراشده در راستای کاهش تلفات در سطح شرکت توزیع برق استان برشمرد.

فرهزاد در ادامه خاطرنشان کرد: تعویض گسترده لوازم اندازه‌گیری و تبدیل کنتورهای مکانیکی به کنتورهای سه زمانه و احداث هشت فیدر فشار متوسط جدید از خروجی پست‌های ۶۳ کیلوولت با هدف کاهش طول متوسط فیدرهای فشار متوسط نیز در کاهش تلفات این شرکت موثر بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان با اشاره به نصب ترانسفورماتورهای کوچک و کم تلفات در مراکز ثقل بار، تصریح کرد: این ترانسفورماتورها با هدف کاهش شعاع تغذیه و رفع افت ولتاژ در مراکز ثقل نصب شدند.

وی خاطرنشان کرد: لوازم اندازه‌گیری مشترکین عادی و دیماندی با هدف نظارت بر صحت عملکرد آنان از طریق اکیپ‌های نظارت بازرسی خواهد شد.

 

ایسنا

قطع دوباره آب و برق در خوزستان/ وزیر نیرو عازم اهواز شد

http://www.bananews.irبر اثر بروز گرد و غبار شدید در خوزستان و رطوبت بسیار بالای این استان، هم‌اکنون برق حدود ۹۰ درصد مشترکان در ۱۱ شهر استان خوزستان همچون خرمشهر، آبادان، شادگان و اهواز قطع شده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ به دنبال قطع برق از ساعت ۴ بامداد امروز و خارج شدن پمپ‌های آب تصفیه‌خانه‌ها و چاه‌های تامین آب شرب، آب‌رسانی در شهرهای خوزستان نیز دچار اخلال شده و هم اکنون آب در شهرهای بزرگ استان قطع است.

دشت بزرگ مدیرعامل برق منطقه ای خوزستان در پی قطع برق در برخی شهرهای خوزستان با اشاره به اطلاع رسانی قبلی این شرکت در خصوص پیش بینی ها هواشناسی گفت: در اطلاعیه ای که در تاریخ ۱۹ بهمن ماه صادر شده بود، تصریح شده که امکان وقوع قطعی برق در اثر عملکرد سیستم های حفاظت هوشمند در شرایط نامتعارف آب و هوایی مانند گرد و خاک شدید با غلظت بسیار بالا همچون حادثه اخیر دور از تصور نیست.

وی ادامه داد: باوجود طراحی و ساخت کلیه خطوط و پست‌های انتقال و فوق توزیع شبکه برق استان برای کار در شرایط محیطی با بیشترین حد آلودگی و دما، امکان وقوع قطعی برق در اثر عملکرد سیستم های حفاظت هوشمند در شرایط نامتعارف آب و هوایی مانند گرد و خاک شدید با غلظت بسیار بالا همچون حادثه اخیر دور از تصور نیست.

به گفته مدیرعامل برق منطقه ای خوزستان در صورتی که سیستم های حفاظت هوشمند عملکرد صحیحی نداشته باشند، امکان گسترش خاموشی ها به سایر نقاط استان و حتی کشور، به دلیل بهم پیوسته بودن شبکه، وجود دارد که در صورت این بروز چنینی شرایطی، خسارت های فراوانی را به بار می آید.

دشت بزرگ یاداور شد: اداره کل هواشناسی خوزستان پیشتر در خصوص وزش بادهای قابل ملاحظه و فعال شدن نسبی کانون گرد و خاک درجنوب شرق اهواز، انتظار برخاستن گرد و خاک محلی وکاهش دید افقی در مناطق مرکزی استان هشدار داده بود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نیز مه شدیدی سطح برخی شهرهای استان را پوشانده است، خاطرنشان کرد: در اطلاعیه پیشین برق منطقه ای خوزستان تاکید شده بود گروه های عملیاتی این شرکت به همراه گروه‌های تعمیراتی شرکت تعمیرات انتقال نیروی خوزستان از زمان بروز طوفان، گرد و غبار بی سابقه و بارندگی اندک روز جمعه مورخ هشت بهمن ماه به صورت شبانه روزی و برنامه ریزی شده درحال رفع اثرات باقی مانده آلودگی روی تجهیزات انتقال و فوق توزیع شبکه برق هستند.

وی ادامه داد: در آینده نزدیک با پیگیری و اقدامات موثر همه مسوولان و دست اندرکاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نسبت به اصلاح کانون­های گرد و غبار اقدام لازم صورت پذیرد تا همواره استمرار خدمت­رسانی مراکز زیرساخت از جمله صنعت برق استان امکان پذیر باشد.

بر اثر تکرار این حادثه در چند روز اخیر، حمید چیت‌چیان وزیر نیرو با همراهی معاونان و مدیران‌عامل توانیر و آبفای کشور بخش آب و برق این وزارتخانه برای رصد و اقدام فوری برای کنترل این بحران عازم استان خوزستان شده است.

در زمان حاضر، علاوه بر گرد و غبار شدید، رطوبت در اهواز حدود ۱۰۰ درصد است و بر اثر اتصال تجهیزات و مقرره‌های برق، پست‌های انتقال و توزیع وشبکه برق‌رسانی در این شهرها، از مدار خارج شده و تلاش برای برقراری جریان برق در این استان در دست انجام است.

 

ایسنا

مصرف 22 میلیون مترمکعبی گاز در گیلان

http://www.bananews.ir/استاندار گیلان با اشاره به این‌که در روز پنج‌شنبه 22 میلیون متر مکعب گاز در گیلان مصرف شد، تصریح کرد: با توجه به برودت هوا در روز جمعه انتظار می‌رود مصرف افزایش یابد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir دکتر «محمدعلی نجفی» در ستاد هماهنگی مدیریت بحران که هر کدام از معاونین استاندار، مدیران دستگاه‌های اجرایی، شهردار رشت و شهرداران مناطق پنج‌گانه این شهر نیز به ارایه گزارش پرداختند، گفت: بارش بیش از 70 سانتی‌متر برف در مدت 12 ساعت مشکلاتی برای مردم بوجود آورد.

استاندار گیلان اظهار کرد: مجموعه مدیرت شهری تلاش کنند تا محورهای اصلی با به‌کارگیری ماشین‌آلات برف‌روبی بصورت کامل بازگشایی شوند.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر رشت شهرستان‌های دیگر در شرق گیلان نیز با مشکلاتی مواجه شدند که گروه‌های مدیریت بحران از سوی استانداری به آن مناطق اعزام شدند.

نجفی افزود: آسیب‌شناسی و ارزیابی در خصوص نحوه عملکرد دستگاه‌ها پس از پایان مشکلات انجام می‌شود.

وی با اشاره به کمک دهیاران در روستاها که برای برفروبی و حل مشکلات کمک کردند، گفت: همیاری مردم به ما کمک می‌کند و دهیاران پتانسیل خوبی دارند.

نجفی  با اشاره به این‌که در روز پنجشنبه 22 میلیون مترمکعب گاز در گیلان مصرف شد، تصریح کرد:  با توجه به برودت هوا در روز جمعه انتظار می‌رود مصرف افزایش یابد.

استاندار گیلان تصریح کرد: باید صرفه‌جویی‌ها در مصرف گاز را افزایش دهیم.

وی گفت: هم‌چنین تمام مقاطع تحصیلی مدارس سراسر استان روز شنبه به‌علت یخبندان، شدت برودت هوا و صرفه‌جویی در مصرف گاز تعطیل است.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: پلیس راه نهایت سختگیری را برای خودروهایی که بدون زنجیر چرخ در محورهای برف‌گیر حرکت می‌کنند به خرج دهد، چون ورود این خودروها موجب مختل شدن آمد و شد و بروز مشکلات برای مردم می‌شود.

نجفی با اشاره به گزارش‌های دانشگاه علوم پزشکی و نهادهای مسئول یادآور شد: خوشبختانه در بیمارستان‌ها به‌علت قطعی برق و یا عدم خدمت‌رسانی دستگاه‌های مسئول فوتی نداشتیم.

 

ایسنا

افتتاح گازرسانی 159 روستای لرستان با حضور مدیرعامل شرکت ملی گاز

http://www.bananews.ir/گازرسانی به 159 روستای لرستان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir به مناسبت دهه فجر و با حضور مدیرعامل شرکت ملی گاز، نماینده ولی فقیه در لرستان، استاندار و جمعی دیگر از مسئولان طرح گازرسانی به 159 روستای لرستان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

‌مهندس حشمت‌الله شمس مدیرعامل شرکت گاز لرستان در این مراسم اظهار کرد: طی سال‌های اخیر تلاش‌های فراوانی برای توسعه گازرسانی به نقاط مختلف استان ازجمله روستاها شده و این روند تا گازرسانی کامل مناطق ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به افتتاح گازرسانی به 159 روستای استان افزود: با عملیاتی شدن این طرح 8100 خانوار روستایی استان از نعمت گاز بهره‌مند ‌شدند.

شمس میزان اعتبار این طرح‌ها را بیش از 55 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: کلنگ‌زنی طرح گازرسانی به 207 روستا را امروز به‌صورت همزمان داریم که پیش‌بینی می‌شود 12 هزار خانوار تحت پوشش قرار گیرند.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان ادامه داد: برآورد اولیه میزان اعتبار این پروژه 80 میلیارد تومان است.

وی بیان کرد: همچنین گازرسانی به 20 واحد صنعتی نیز با اعتبار 5 میلیارد تومان در دهه فجر انجام خواهد شد.

 

ایسنا

گازرسانی به روستاهای اطراف جاده چالوس معطل سرمایه‌گذار

http://www.bananews.ir/در حالی که روستاهای جاده چالوس بدون برخورداری از سیستم گاز لوله‌کشی زمستان‌ها را به سختی می‌گذرانند و از آن سو تامین سوخت مایع مانند نفت و گازوییل نیز با دشواری‌های زیادی در این مناطق همراه است و بعضا حتی منجر به خالی شدن روستاها شده، مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز، نبود سرمایه‌گذار را دلیل این موضوع می‌داند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ سعید مومنی با تاکید بر اینکه روستاهای اطراف جاده چالوس صعب العبور هستند، گفت: گازرسانی به این روستاها نیاز به سرمایه دارد و از آنجایی که پراکندگی این روستاها زیاد است برای سرمایه گذار جذابیتی ندارد.

وی با بیان اینکه گازرسانی به مصرف کنندگانی که سرانه انشعاب آن ها زیر شش میلیون تومان باشد انجام می‌شود، اظهار کرد: برابر با بند "ق" تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۳۹۳ که بر اساس آن وزارت نفت مجوز مدیریت سرمایه‌گذاری تا سقف ۱۰۰ میلیارد دلار را برای کاهش مصرف انرژی در کشور از مجلس دریافت کرده است، اگر سرانه انشعاب بیش از شش میلیون تومان باشد، نمی‌توان از طریق لوله کشی گازرسانی کرد و باید از طرق دیگر سوخت این مصرف کنندگان را تامین کرد.

او خاطرنشان کرد: از آنجایی که مسیر روستاهای اطراف جاده چالوس کوهستانی و صعب العبور است و برای گازرسانی به این روستاها باید سنگ را شکافت، هزینه گازرسانی آن ها بیش از شش میلیون تومان می شود، بنابراین باید به سراغ سوخت‌های دیگر از جمله نفت سفید، گاز مایع، سی‌ان‌جی یا ال‌پی‌جی رفت.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر گازرسانی به این روستاها نیاز به سرمایه گذار دارد و از آنجایی که پراکندگی این روستاها زیاد است انجام این کار برای سرمایه گذار جذابیتی ندارد.

 

ایسنا