http://www.bananews.ir/
Back شما اینجا هستید: خانه علمی پژوهشی تازه های نشر

تازه های نشر

فراخوان دریافت مقاله توسط مجله‌ی مهندسی عمران منتشر شد

http://www.bananews.ir/مجله‌ی مهندسی عمران (Civil Engineering Journal) ،مفتخر است تا مقالات دانشجویان و پژوهشگران در حوزه­ی مهندسی عمران را منتشر نماید. مجله‌ی مهندسی عمران تمام بخش­های علمی و عملی مهندسی عمران را پوشش می­دهد و با استفاده از هیئت تحریره‌ی بین‌المللی مقالات را ارزیابی و منتشر می‌نماید.

دو فصلنامه مهندسی عمران

http://www.bananews.ir/نشریه مهندسی عمران،با صاحب امتیازی دانشگاه فردوسی مشهد،  ناشر یافته های نو و اصیل در زمینه مهندسی عمران است و هدف آن گسترش پژوهش در مهندسی و ایجاد ارتباط بین پژوهشگران دانشگاهی می باشد.

معرفی کتاب تشریح کامل مسائل پایداری سازه ها

http://www.bananews.ir/بنانیوز-کتاب تشریح کامل مسائل پایداری سازه ها که دربرگیرنده حل دقیق تمام مسائل انتهای فصول کتاب "پایداری سازه‏ها: اصول و کاربردها" می باشد در سال 1395 در 1000 نسخه توسط نشر سیمیا هنر به چاپ رسیده و در اختیار دانشجویان، اساتید و محققین در زمینه پایداری سازه ها در رشته های مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی هوافضا و ... قرار گرفته است.

دوفصلنامه تجهیزات و سیستم های انرژی

http://www.bananews.ir/Energy Equipment and Systems is an internationally recognized multi-disciplinary scientific and engineering journal with a focus on the broad field of power generation systems.Energyequipsys is published semiannually in winter and summer of each year.

Manuscript may also address the specific problems/issues of: 

Fossil fuel power plants : energy saving strategies, process engineering and optimization, gas turbines, boilers, cooling towers, CCHP, power plant maintenance, combustion reacting flow
Wind energy : turbines, mechanical systems and controls
Biomass power plants : bioengineering and bioreactions
Geothermal energy : heat pumps, geysers and novel devices
Solar energy : photovoltaics and solar thermal converters
Energy conversion : fuel cells and novel devices
Renewable energy : identification and assessment of the resources

علاقه مندان می توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه و شرایط ارسال دست نوشته های ارزشمند خود در این دوره فراخوان به پایگاه اطلاع رسانی مجله مراجعه و یا با دبیرخانه آن ارتباط برقرار نمایند.

 [اطلاعات کامل ژورنال]

کتاب هنرهای اسلامی: یادداشت هایی در باب دیدگاه تیتوس بورکهارت دربارۀ هنرهای اسلامی

http://www.bananews.ir/بنانیوز-در حدود پنج دهه است که گونه‌ای از اندیشه‌های سنت‌گرایی در ایران مطرح شده است که به نظر می‌رسد خاستگاه آن کشورهای غربی است و رویکرد ویژه‌ای نسبت به ادیان، هنرها و علوم دارد که بخشی از آن در نگاه نخست با اندیشه‌های سنت‌گرایانه در ایران یا در شرق و جهان اسلام اشتراک دارد، اما به نظر می‌رسد که بخش‌هایی از آن مانند دیدگاه آن در مورد ادیان و نیز دربارۀ هنرها و علوم با رویکردها و نگرش‌های شرقی و اسلامی نه تنها انطباق ندارد بلکه در مواردی مغایرت هم دارد.

کتاب حاضر تلاشی است برای طرح این بحث که امروزه دیگر نمی‌توان سخن از «معماری» گفت و زمینۀ فکری، فلسفی، و جهان‌بینی مستتر در آن را نادیده گرفت. این کتاب که از مجموعه کتاب‌های فرهنگ و معماری انتشارات دفتر پژوهشهای فرهنگی است در 120 صفحه به بررسی زندگی و آثار تیتوس بورکهارت و ارائۀ نظر در باب دیدگاه او دربارۀ هنرهای اسلامی می‌پردازد و در بخش پیوست‌ها دیدگاه‌های ابن خلدون و فارابی را نیز دربارۀ هنرهای اسلامی مورد بررسی قرار می‌دهد.

تیتوس بورکهارت پژوهشگر، اندیشمند و صاحب‌نظری گران‌قدر در زمینۀ برخی هنرهای دینی به شمار می‌آید که آثار ارزشمندی از خود بر جای گذاشته است. بسیاری از نوشته‌ها و بررسی‌های او دربارۀ عرفان و هنر اسلامی است و آثاری هم در زمینۀ هنر مسیحی و بودایی دارد.

کتاب هنرهای اسلامی از مجموعه "فرهنگ و معماری" دفتر پژوهشهای فرهنگی، در نزدیک به 116 صفحه در 2 فصل که هر فصل شامل عناوین زیر است به مباحث زیر می پردازد:

فصل1. تیتوس بورکهارت؛ زندگی و آثار او:

کتاب های ترجمه شدة بورکهارت

هنر اسلامی؛ زبان و بیان

هنر مقدس(اصول و روش ها)

رمز پردازی

در آمدی بر آیین تصوف

مبانی هنر اسلامی

کیمیا، علم جهان، علم جان

جهان شناسی سنتی و علم جدید

فاس، شهر اسلام

مبانی هنر مسیحی

نجوم کهن در آموزه های ابن عربی

فصل2. یادداشت ها:

تعریف هنر

چادر نشینی و معماری

اسلیمی

مربع و دایره، یا مکعب گنبد

مفهوم مربع، دایره، مکعب و کره از دیدگاه رنه گنون

گنبد

هشت ضلعی و هشت فرشته

مسجد

خانه و حیاط

برهنگی

نگار گری (مینیاتور)

مدرسه و مسجد سلطان حسن

مسجد امام اصفهان

تاج محل

جمع بندی

مشخصات کتاب

نام کتاب: هنرهای اسلامی: یادداشت هایی در باب دیدگاه تیتوس بورکهارت دربارۀ هنرهای اسلامی

نویسنده: دکتر حسین سلطان زاده

ناشر: دفتر پژوهشهای فرهنگی

تعداد صفحه: 116 صفحه

قیمت: 000 /8 تومان

تاریخ چاپ: 1395

تیراژ: 1000 نسخه