مسابقات - بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان کشور، عمران - معماری - شهرسازی http://www.bananews.ir/research/research-compet.html Wed, 22 Mar 2017 19:03:07 +0430 Joomla! - Open Source Content Management fa-ir «سیویلیکا» مقالات منتخب جشنواره را در پایگاه خود به نمایش می‌گذارد http://www.bananews.ir/research/research-compet/26573-«سیویلیکا»-مقالات-منتخب-جشنواره-را-در-پایگاه-خود-به-نمایش-می‌گذارد.html http://www.bananews.ir/research/research-compet/26573-«سیویلیکا»-مقالات-منتخب-جشنواره-را-در-پایگاه-خود-به-نمایش-می‌گذارد.html

http://www.bananews.ir/عاطفه سادات میرصانع درباره حامیان جشنواره ملی دانشجویی «گنجینه» توضیح داد: فرهنگستان هنر و «سیویلیکا» مرجع تخصصی مقالات و کنفرانس‌های علمی کشور حامیان این جشنواره هستند.

 به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir «عاطفه سادات میر‌صانع» دبیر نخستین جشنواره ملی دانشجویی صنایع دستی «گنجینه » اعلام کرد: «سیویلیکا» مرجع تخصصی مقالات و کنفرانس‌های علمی کشور ضمن حمایت از جشنواره اعلام کرده است که مقالات منتخب جشنواره را روی سایت خود نمایه سازی می‌کند.

«سیویلیکا» مرجع تخصصی مقالات و کنفرانس‌های علمی کشور است که بیش از 300هزار عنوان مقاله در پایگاه خود دارد.

اولین جشنواره ملی دانشجویی صنایع دستی گنجینه به دبیری سرکار خانم عاطفه سادات میرصانع، دانشجوی کارشناسی صنایع دستی دانشگاه هنر از روز بیست و چهارم بهمن ماه سال جاری در فرهنگستان هنر ،در سه بخش رقابتی(عملی- پژوهشی) نمایشگاهی(دانشجویی و اساتید) آموزشی(کارگاه های آموزشی و سخنرانی ها) کار خود را شروع کرده و در در بیست و هفتم با قدردانی از برگزیدگان بخش نمایشگاهی و پژوهشی به پایان می‌رساند.

لازم به ذکر است مکان برگزاری جشنواره گنجینه فرهنگستان هنر- گالری صبا- سالن استادان لرزاده و فرشچیان از حامیان جشنواره است، برگزاری این جشنواره به عهده دانشگاه هنر بوده و دیگر حامیان آن سازمان وزارت علوم و تحقیقات کشور، سازمان کل میراث فرهنگی و گردشگری کل کشور، ستاد گردشگری شهرداری تهران، موزه و خانه هنر ریحانه کوتنا قائم شهر، مجله گردشگری بریم سفر، جهاد دانشگاهی دانشگاه هنر بوده است.

 

تسنیم

]]>
مسابقات Sun, 01 Jan 2017 11:34:51 +0330
چهارمین دوره ی مسابقه دانشجویی معمار برتر 1395 http://www.bananews.ir/research/research-compet/26389-چهارمین-دوره-ی-مسابقه-دانشجویی-معمار-برتر-1395.html http://www.bananews.ir/research/research-compet/26389-چهارمین-دوره-ی-مسابقه-دانشجویی-معمار-برتر-1395.html

http://www.bananews.ir/بنانیوز- زندگی روزمره همیشه ابعادی کوچک و ملموس دارد. با گسترش ابعاد فیزیکی شهر نه تنها ابعاد واقعی محیط زیست روزمره شهروندان گسترش نمی یابد، بلکه شهر به فضاهای خرد بیشتری نیازمند می شود. گذشته از اهمیت کاربردی روزافزون فضاهای خرد در شهرهای بزرگ، نباید از نقشی که آن ها در شکل دادن به سیمای شهر بازی می کنند غافل بود. خرد فضاها زوائد شهری و فضاهای مرده شهری نیستند بلکه برعکس به دلیل کوچک بودن فرصت های خوبی برای تجربه کردن صدها راه خلاقانه و ابداعی و تشویق طراحان مبتکر و همچنین فرصتی برای پاسخگویی به نیاز به تنوع و بهره وری زیبایی شناختی از شهر پدید می آورند. یک نمونه از فضاهای مرده شهری فضای زیر پل ها و خیابان های شهری است.

پل های بزرگراه ها و خیابان های شهری گذشته از کاربری مهم ترافیکی که به عهده دارند، فضاهای وسیع سرپوشیده ای را به وجود می آورند که گاه مانند پل سید خندان، به طرزی تقریبا سازماندهی شده، مورد استفاده ی مردم قرار می گیرند. این تجربه نشان می دهد که می توان از این فضاها برای برخی از این کاربری ها_ البته اندیشیده_ سود جست و حتی با تمهیداتی چهره تکنولوژیک و ناهنجار آنها را تا حدی تلطیف کرد.

با توجه به آنچه در بالا گفته شد شورای سیاست‌گذاری مسابقه معمار برتر سال ۱۳۹5، موضوع مسابقه امسال را در ادامه روند مسابقات سه سال قبل (سال ۹۲ با موضوع ساماندهی بام‌ها ، در سال ۹۳ با موضوع طراحی نماهای شهری و در سال 94 با موضوع معماری فضاهای مرده مسکونی برگزار شد) ساماندهی و ارتقاء کیفیت فضاهای مرده شهری انتخاب نموده است.

عنوان مسابقه :

طراحی خرد فضا های مرده ی شهری

مشخصات سایت :

سایت مورد نظر ، فضای زیر پل پارک وی واقع در منطقه ی ۳ شهر تهران در بخش شرقی به مساحت تقریبی 920 مترمربع می باشد که مشخصات آن در دو شیت به پیوست ارائه گردیده است. (جهت دريافت فايل كليك كنيد)

شرکت کنندگان با توجه به ملاحظات ذکر شده در شرایط مسابقه نسبت به طراحی سایت فوق الذکر اقدام و مطابق با شرح مدارک تحویلی در مسابقه شرکت نمایند.

مشخصات مدارک تحویلی توسط شرکت کنندگان در مسابقه:

توجه :

تعداد شیت ها حداکثر سه شیت افقی در اندازه ی 70 *50 و به صورت شاسی (فوم برد) می باشد.

1- شیت اول: کانسپت (اسکیس، توضیحات، دیاگرام و ...)

2- شیت دوم: تصاویر سه بعدی

3- شیت سوم: پلان، مقاطع، جزییات، اگزونومتری ( در صورت نیاز) و ادامه تصاویر سه بعدی

4- یک پاکت A4 شامل پرینت هر سه شیت در کاغذ A4 و یک CD با محتوای فایل تمام شیت‌ها (فرمت JPEG) و پاورپوینت مخصوص تحویل آثار را به دبیر خانه تحویل دهند.

توجه:

پاورپوینت مذکور در سایت مرکز معماری ایران قابل دریافت است. این پاورپوینت محدود و بسته شده است و تنها بایستی شرکت کنندگان نام و مشخصات و عکس خود را به همراه عکس شیت‌های خود در آن بارگذاری کنند. (جهت دریافت پاورپوینت کلیک کنید.)

5- کپی کارت ملی و کارت دانشجویی شرکت کنندگان (در صورت شرکت در مسابقه به صورت تیمی اطلاعات کلیه ی افراد تیم باید ارسال گردد.)

یادآوری های ضروری:

1- درصورتیکه شرکت کننده در کمتر از سه شیت پروژه را تحویل نماید می بایست کلیه موارد ذکر شده را لحاظ کند.

2- لازم نیست تمام فضاهای زیر پل طراحی شود.

3- المان کروی موجود در سایت می تواند حذف شود.

4- شرکت کننده می تواند برای زیر پل کاربری خاص پیشنهاد دهدیا فقط برخورد زیبا سازی با زیر پل داشته باشد.

5- به محل تردد پیاده از عرض خیابان توجه شود

6- بدنه زیرین پل می تواند با افزودن عناصری متناسب با طرح پیشنهادی، بهسازی شود.

7- در طراحی می توان کف سازی، تغییر شکل ظاهری ستون و سطح زیرین پل، افزودن عناصر معمارانه یا طبیعی (آب، فضای سبز)، نورپردازی، عناصر بصری و غیره را لحاظ کرد.

8- شیوه ارائه آزاد است و شرکت‌کنندگان می‌توانند به صورت دستی و یا کامپیوتری طرح خودشان را ارائه دهند.

توجه بسیار مهم:

بر روي شیت ها از درج هرگونه آرم، لوگو و یا نشان هاي که بی نامی مدارك را به مخاطره اندازد و امکان تشخیص هویت گروه هاي شرکت کننده را فراهم کند جداً خودداري شود. آثاري که این قانون را نقض نمایند داوري نخواهند شد.

ملاحظات پیشنهادی جهت شرکت کنندگان در مسابقه:

1- با توجه به قرار گیری فضای زیر پل در میان مسیرهای تردد پر ترافیک خودرو، از ایجاد فعالیت های تشدید کننده تردد پیاده به نحوی که عبور و مرور را مختل کند اجتناب شود.

2- راه حل های الگویی و قابل اشاعه به لحاظ مفهومی (نه تکرار) اولویت دارند.

3- به چگونگی حضور انسان در فضای جدید توجه شود. عموما در فضاهای عمومی، فضاها و امکانات بر اساس پتانسیل های آن ها مورد استفاده قرار می گیرند نه لزوما کاربری های تعریف شده برای آن ها.

4- توجه به نورپردازی شبانه از موضوعات مهم در طراحی است.

5- پروژه جدید در صورت امکان، پل را به عنوان یک عنصر زیربنای شهری ارزش گذاری کند.

6- چنانچه خرد فضاهای مرده شهر مورد طراحی و مناسب سازی قرار گیرند، مجموعه اینها می تواند با کمترین هزینه ای هویت جدیدی را به شهر اضافه کند.

7- ایده، خلاقیت و مهارت در پرداختن به ایده اولیه از عوامل مهم ارزیابی پروژه ها هستند.

نحوه ی ثبت نام :

علاقمندان جهت شرکت در مسابقه می توانند از طریق لینک ثبت نام آنلاین ، اقدام به ثبت نام در چهارمین مسابقه ی معمار برتر نمایند.

در این مرحله در پایان تکمیل فرم آنلاین ، کد تایید ثبت نام از طریق سامانه ی پیام کوتاه مرکز معماری ایران به شماره ی موبایل ثبت شده در فرم ثبت نام ارسال می گردد.

بدیهی است ارسال این کد به منزله ی ثبت نام قطعی می باشد.

توجه :

- در صورت تکمیل فرم و مراحل ثبت نام و عدم ارسال کد ثبت ، با شماره ی 43913000-21 داخلی 108 تماس حاصل نمایید و ثبت نام خود را تکمیل کنید.

- از درج این کد بر روی شیت ها و آثار ارسالی خودداری کنید.

توجه: در انتهای صفحه ای که باز می شود، فرم قرار گرفته است. مشخصات خود را وارد کنید. بر روی لینک کلیک کنید

نحوه ی تحویل آثار و مدارک:

کلیه گرو‌های شرکت کننده بایستی طبق تقویم مسابقه و زمان مقرر تحویل آثار، مدارک و شیت‌های خود را به دبیرخانه مسابقه تحویل دهند. در تحویل و ارسال آثار به دبیرخانه ، لازم است نکات زیر دقیقاً رعایت گردد:

- آثاري که پس از موعد تحویل دریافت شوند داوري نخواهند شد.

- لازم است در بسته بندي آثار دقت لازم به عمل آید تا آثار به صورت سالم به دست دبیرخانه برسد. دبیرخانه مسابقه از پذیرش مدارك آسیب دیده، اعم از بسته های پاره شده و مخدوش و مانند آن معذور خواهد بود.

- کلیه شرکت کنندگان بایستی مشخصات 5 بندی مدارک تحویلی توسط شرکت کنندگان که در بالا به آن اشاره شد را کامل تحویل نمایند. لذا دبیرخانه ی مسابقات از تحویل آثاری که هر 5 بند مدارک ارسالی را رعایت نکرده باشد خودداری می نماید.

- شرکت کنندگان پس از تحویل مدارک، رسید تحویل را از دبیرخانه دریافت خواهند کرد.

داوری و اعلام نتایج :

پس از پایان زمان مقرر در خصوص تحویل آثار ، هییت داوران با حضور مدیر مسابقه داوری آثار را در روز مشخص شده با حضور نماینده دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی انجام می دهند.

نتایج مسابقه در روز اختتامیه که از قبل از طریق سایت مرکز معماری ایران اطلاع رسانی خواهد شد ، طی برگزاری یک همایش به همراه نمایشگاه آثار منتخب اعلام می گردد.

زمان اعلام نتایج هفته ی اول اسفند ماه 1395 می باشد.

توجه:

شرکت کنندگان محترم ساکن شهرستان ها می توانند آثار خود را بدون پرداخت هیچگونه مبلغی به دبیرخانه های واقع در نمایندگی های مرکز معماری ایران در سراسر ایران تحویل دهند.

تقویم مسابقه

- اعلام عمومی مسابقه (هفته اول آذر ماه ۱۳۹5)

- زمان ثبت نام ( از زمان اعلام عمومی تا 30 دی ماه ۱۳۹۵)

- زمان تحویل آثار(16 بهمن ۱۳۹۵ تا 25 بهمن ۱۳۹۵)

- داوری و نمایشگاه آثار منتخب (نيمه اول اسفند ۱۳۹۵)

هیئت داوران

آقای مهندس فیروز فیروز

آقای مهندس هومن بالازاده

آقای دکتر کاوه بذرافکن

آقای دکتر سعید فراهانی

مدیر مسابقه

آقای دکتر کامران افشارنادری

جوایز:

نفر اول مبلغ 70/000/000 ریال (45/000/000 ریال نقد ، 25/000/000 ریال کارت اعتباری باشگاه دانشجویان مرکز معماری ایران)

نفر دوم مبلغ 45/000/000 ریال (25/000/000 ریال نقد، 20/000/000 ریال کارت اعتباری باشگاه دانشجویان مرکز معماری ایران)

نفر سوم مبلغ 30/000/000 ریال (15/000/000 ریال نقد ،15/000/000 ریال کارت اعتباری باشگاه دانشجویان مرکز معماری ایران)

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت مرکز معماری ایران مراجعه فرمایند.

وب سایت مرکز معماری ایران: www.iacenter.ir

]]>
مسابقات Sat, 03 Dec 2016 08:13:02 +0330
تشکیل هیات رسیدگی به اختلافات دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهرسازی/ انتصاب مظاهریان برای ۲ سال به ریاست دبیرخانه http://www.bananews.ir/research/research-compet/26386-تشکیل-هیات-رسیدگی-به-اختلافات-دبیرخانه-دائمی-مسابقات-معماری-و-شهرسازی-انتصاب-مظاهریان-برای-۲-سال-به-ریاست-دبیرخانه.html http://www.bananews.ir/research/research-compet/26386-تشکیل-هیات-رسیدگی-به-اختلافات-دبیرخانه-دائمی-مسابقات-معماری-و-شهرسازی-انتصاب-مظاهریان-برای-۲-سال-به-ریاست-دبیرخانه.html

http://www.bananews.ir/هیات رسیدگی به اختلافات دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهرسازی با انتصاب معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی به مدت ۲ سال به ریاست دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهرسازی تشکیل شد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ هیات‌رسیدگی به اختلافات دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهرسازی تشکیل شد. همچنین در نخستین جلسه هیات رسیدگی به اختلافات، اعضا، دکتر حامد مظاهریان را به عنوان رئیس دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهرسازی به مدت ۲ سال انتخاب کردند.

متن بیانیه بدین شرح است:

عرصه رقابتی سالم، یکی از ملزومات و زمینه ساز پیشرفته هر کشور است. این عرصه رقابتی در بسیاری از کشورهای جهان، شیوه ای معمول و شایسته است که سال هاست جامعه جهانی در بستر خود آن را تجربه می کند و در کشور ما با توجه به بودن ردپاهایی کمرنگ در تاریخ، امروز، شاهد فراگیر شدن آن هستیم و شاید فراهم شدن زمینه اجرای عادلانه این بستر، یکی از قطعات پازل رشد و ترقی را به شایسته ترین شکل فراهم کند.

وزارت راه و شهرسازی در راستای اجرای آیین نامه جامع برگزاری مسابقات طراحی معماری و شهرسازی (مصوب ۱۳۸۱ شورای عالی انقلاب فرهنگی) دبیرخانه دائمی را در اردیبهشت ۱۳۹۴ تشیکل و مستقر نموده است.

طبق آیین نامه جامع برگزاری مسابقات، تشکیل هیات رسیدگی به اختلافات به عنوان نهادی برای پاسخگویی به شکایات و اداره کردن دبیرخانه دائمی تشکیل شده که متشکل از؛ نماینده تام الاختیار وزیر راه و شهرسازی، نماینده تام الاختیار رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، نماینده تام‌الاختیار رئیس فرهنگستان هنر، نماینده تام‌الاختیار جامعه مهندسان مشاور ایران، و یک نفر از استادان سرشناس و زبده معماری و شهرسازی به انتخاب وزیر علوم، تحقیقات و فناوری است.

پس از معرفی نمایندگان محترم متشکل از دکتر حامد مظاهریان نماینده وزارت راه و شهرسازی، دکتر سیدمحسن حبیبی نماینده فرهنگستان هنر، دکتر سیدغلامرضا اسلامی نماینده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مهندس علیرضا شهابیان نماینده جامعه مهندسان مشاور از طرف ارگان‌های ذی ربط در نهایت هیات رسیدگی به اختلافات در آبان ماه ۱۳۹۵ فعالیت خود را آغاز کرد.

در نخستین جلسه هیات رسیدگی به اختلافات، اعضا در راستای اجرای بند ۴-۳ بخش ۵ آیین‌نامه جامع برگزاری مسابقات معماری و شهرسازی، دکتر حامد مظاهریان را به عنوان رئیس دبیرخانه دائمی برای مدت دو سال منصوب کردند. همچنین طبق بند ۴-۲ بخش ۵ آیین نامه مذکور، مهندس خدادادی به عنوان دبیر دائمی انتخاب شد.

امید است که در راستای بهبود عملکرد و ایفاد نقش حاکمیتی دبیرخانه دائمی و هیات رسیدگی به اختلافات، همه ارکان و دست اندرکاران مسابقات اعم از سرمایه گذاران و کارفرمایان، مدیران، مشاوران، داوران، شرکت کنندگان و همچنین نظامات و انجمن ها و اصناف و تمامی بنگاه های حرفه ای با ترویج و اجرای ضوابط و مقررات علاوه بر ارتقای سطح کیفی و کمّی مسابقات بتوانند در جهت وصول و گسترش عدل در سطح جامعه و حرفه، قدمی موثر برداشته و یاری رسان این هیات در رهیافت این مهم گردند.

گفتنی است، در فروردین ماه سال ۹۴ دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهرسازی تشکیل شد و دکتر حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با صدور بیانیه ای از شروع به کار دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهرسازی خبر داد. (جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید.)

همچنین دستورالعمل تشکیل دبیرخانه دائمی معماری و شهرسازی نیز سال گذشته در جلسه فروردین ماه ۹۴ شورای عالی شهرسازی و معماری با حضور دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و دکتر پیروز حناچی معاون وزیر راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران با امضای نمایندگان وزارتخانه های کشور، جهاد کشاورزی، نیرو، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، صنعت، معدن و تجارت، فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و حفاطت محیط زیست مصوب شد.

 

 پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

]]>
مسابقات Sat, 03 Dec 2016 08:01:45 +0330
تمدید مهلت مسابقه طراحی سردرورودی ساختمان فرهنگی منطقه آزاد اروند http://www.bananews.ir/research/research-compet/25901-تمدید-مهلت-مسابقه-طراحی-سردرورودی-ساختمان-فرهنگی-منطقه-آزاد-اروند.html http://www.bananews.ir/research/research-compet/25901-تمدید-مهلت-مسابقه-طراحی-سردرورودی-ساختمان-فرهنگی-منطقه-آزاد-اروند.html

http://www.bananews.ir/مهلت مسابقه طراحی سردرورودی ساختمان فرهنگی اداری منطقه آزاد اروند به دلیل درخواست‌های مکرر شرکت‌کنندگان تا ۲۵ مهرماه تمدید شد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir سازمان منطقه آزاد اروند با همکاری شرکت اسکان ایران، در نظر دارد به منظور طراحی المان سردر ورودی ساختمان منطقه آزاد اروند، جهت دریافت برترین طرح، مسابقه‌ای با همین عنوان برگزار کند.

مکان سردر ورودی در محوطه ساختمان در حال اجرای مرکز فرهنگی-اداری اروند، در استان خوزستان واقع در لبه ی اتوبان آبادان-خرمشهر است.

منطقه آزاد اروند دارای اقلیم گرم و خشک با رطوبت نسبی بالاسـت که به دلیل پایین بودن عرض جغرافیایی منطقه، شـدت تابش آفتاب زیاد است. در تابستان، هوای گرم که بر اثر تابش شدید آفتاب ایجاد میشـود، شـرایط نامسـاعدی را ایجـاد می‌کند.

میانگین حداکثر دمای هوا در پنج ماه از سال (اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد و شـهریور) بـیش از ۴۰ درجـه سلسـیوس و بالاترین دمایی که در منطقه ثبت شده، ۵۳ درجه سلسیوس بوده است. در سه ماه از سال (آذر – دی و بهمن) که فصـل سرد این منطقه را تشکیل می‌دهند، میانگین دمای هوا به پایین‌تر از ۱۰ درجه سلسیوس می‌رسد و پایین‌ترین دمایی کـه در منطقه ثبت شده ۴- درجه سلسیوس بوده است..
هوای گرم و تابش شدید آفتاب باعث تبخیر آب در سطح آبراهه‌های اصلی مثل کارون و ارونـد مـی‌شـود امـا بـه دلیـل مسطح بودن اراضی و وجود باد در منطقه، رطوبت حاصل از تبخیر آب رودخانه‌، تنها در محل باقی نمی‌مانـد و در تمـام ناحیه توزیع می‌شود.

براساس معدل ۲۵ ساله آمار وزش باد، جهت وزش باد غالب در این ناحیه در تمام ماه‌هـای سـال از شمال غربی به جنوب شرقی است. نفوذ سیستم‌های مرطوب غربی در فصل پاییز آغاز شده و در زمستان به حداکثر می‌رسد.

متوسط درصد بارشهـای پـاییز حدود ۳۵ درصد و در زمستان ۵۰ درصد است و حدود ۱۰ درصد بارش های سالیانه بـه فصـل بهـار تعلـق داشـته و سـهم بارش‌های تابستانی بسیار ناچیز و به صفر می‌رسدومیزان گرد و غبار در این منطقه بسیار زیاد است.

طرح ارائه شده باید ضمن توجه به موقعیت خاص استان خوزستان نشانگر هویت شهری این منطقه باشد. خلاقیت و نوآوری در طرح در نظر گرفته شود. نسبت به نحوه نورپردازی در شب و میزان رویت المان سردر (باتوجه به موقعیت طرح و حجم تردد در جاده خرمشهر-آبادان) توجه کافی منظور شود. همچنین طرح پیشنهادی باید قابلیت اجرایی شدن را داشته و از نظر فنی و اقتصادی قابل توجیه باشدو دعوت کنندگی و اصول زیبایی­شناسی فرم در طراحی، منظور شود.

در طراحی المان سردر، از مبانی نظری معماری جنوب ایران استفاده شود و مصالح به‌کار گرفته شده باید از نظر جنس، رنگ، بافت، و استحکام با شرایط محیط سازگار باشند. همچنینبه بستر فیزیکی و شرایط اقلیمی طرح توجه شود وفرم، اندازه، ارتفاع و حجم المان سردر طراحی شده، به منظور ایجاد شرایط همگون بصری، متناسب با ساختمان اصلی و فضای پیرامونی باشد وطرح پیشنهادی به عنوان شاخص منطقه آزاد اروند، قابلیت نماد شدن را دارا باشد.

نیازهای اصلی طرح نیز طراحی ورودی مستقل پیاده برای کارکنان و مراجعان و طراحی ورودی مستقل خودرو با امکان کنترل ورود و خروج است.

مسابقه حاضر به صورت آزاد و در یک مرحله برگزار می شود وطرح­های ارائه شده پس از پایان مسابقه مسترد نخواهد شد.

شرکت اسکان ایران در قبال تاخیر و یا خسارت وارده به مدارک قبل از تحویل آن به دبیرخانه، مسئولیتی را به عهده نخواهد گرفت ودبیرخانه شرکت اسکان ایران به طرح­های رسیده پس از تاریخ اعلام شده ترتیب اثر نخواهد داد.

مهلت ارسال مدارک تا تاریخ ۲۵مهر ماه ۳۵ است و مدارک آماده شده باید به آدرس پستی تهران- خیابان ولیعصر- بالاتر از میرداماد-کوچه ی تابان غربی- پلاک ۷۲- دبیرخانه شرکت اسکان ایران ارسال شود.

ارائه طرح حداقل در ۳ شیت A۲ سفید رنگ باید بدون هرگونه زوائد شامل شرح و ترسیم ایده­ها و مراحل شکل­گیری طرح و دارای دیاگرام نشان دهنده مسیر حرکت پیاده و سواره در طرح همراه با پیشنهاد چگونگی اجرای نورپردازی طرح باشد و ارائه تمام مدارک خواسته شده بر روی لوح فشرده با برچسب خوانا شامل نام کامل طراح و عنوان مسابقه است.

به نفر اول این مسابقه پنج سکه تمام بهار آزادی به همراه لوح تقدیر و به نفر دوم و سوم به ترتیب سه و یک سکه بهار آزادی به همراه لوح تقدیر اعطا می شود. محمدرضا بمانیان، محمد دیده بان، کوروش عطاریان، منصور یگانه و کوروش مومنی نیز هیئت داوران را شامل می‌شوند.

 

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

]]>
مسابقات Thu, 15 Sep 2016 19:13:15 +0430
برگزاری نخستین دوره جشنواره کتاب سال فرهنگی دانشجویان سراسر کشور http://www.bananews.ir/research/research-compet/25624-برگزاری-نخستین-دوره-جشنواره-کتاب-سال-فرهنگی-دانشجویان-سراسر-کشور.html http://www.bananews.ir/research/research-compet/25624-برگزاری-نخستین-دوره-جشنواره-کتاب-سال-فرهنگی-دانشجویان-سراسر-کشور.html

http://www.bananews.ir/نخستین دوره جشنواره کتاب سال فرهنگی دانشجویان سراسر کشور در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ نخستین دوره جشنواره کتاب سال فرهنگی دانشجویان سراسر کشور از سوی معاونت فرهنگی دانشگاه تهران و با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

شرکت‌کنندگان می‌توانند تا پایان وقت اداری شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ آثار خود را ارائه دهند.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت http://ecdcenter.ut.ac.ir مراجعه و یا با شماره تلفن‌ ۶۶۴۱۹۳۱۱ تماس حاصل نمایند.

]]>
مسابقات Wed, 10 Aug 2016 17:19:51 +0430
دانشگاه سمنان میزبان مسابقات کشوری پل ماکارونی http://www.bananews.ir/research/research-compet/24677-دانشگاه-سمنان-میزبان-مسابقات-کشوری-پل-ماکارونی.html http://www.bananews.ir/research/research-compet/24677-دانشگاه-سمنان-میزبان-مسابقات-کشوری-پل-ماکارونی.html

http://www.bananews.ir/نهمین دوره مسابقات کشوری پل ماکارونی (گرایش راندمان سازه‌های سبک) به همت انجمن علمی مهندسی عمران دانشگاه سمنان برگزار می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir منطقه سمنان، عباس هنربخش رئوف رئیس دانشگاه سمنان در این رابطه گفت: انجمن علمی مهندسی عمران دانشگاه سمنان در سال‌های گذشته با حمایت پژوهش‌سرای دانشجویی و با به کارگیری دانشجویان مستعد و کادری مجرب مسابقات پل ماکارونی کشوری را در بخش‌های مختلف برگزار کرده است.

وی ادامه داد: امسال نیز این انجمن قصد دارد پس از هشت دوره برگزاری موفقیت آمیز نهمین دوره مسابقات را با قدرت هرچه بیشتر برگزار کند.

رئیس دانشگاه سمنان با بیان اینکه این دانشگاه 26 و 27 اردیبهشت در تالار امیرکبیر میزبان این مسابقه مهیج و علمی است، اضافه کرد: علاقه‌مندان تا 21 اردیبهشت فرصت دارند برای حضور در این مسابقه ثبت‌نام کنند.

وی با اشاره به اینکه جوایز این دوره از مسابقات برای تیم اول 25 میلیون ریال، تیم دوم 15 میلیون ریال و برای تیم سوم 10 میلیون ریال پیش‌بینی شده تصریح کرد: در رقابت‌های سال گذشته این مسابقات در دانشگاه سمنان 44 تیم از سراسر کشور شرکت داشتند.

 

ایسنا

]]>
مسابقات Mon, 11 Apr 2016 11:20:55 +0430
مسابقه دانشجویی معمار برتر http://www.bananews.ir/research/research-compet/24403-مسابقه-دانشجویی-معمار-برتر.html http://www.bananews.ir/research/research-compet/24403-مسابقه-دانشجویی-معمار-برتر.html

http://www.bananews.ir/مسابقه دانشجویی معمار برتر با هدف تشویق دانشجویان معماری برای طراحی معماری مبتنی بر ایده‌ پردازی و خلاقیت از سال 1392 توسط مرکز معماری ایران و همکاری صاحب نظران معماری و شهرسازی برگزار می‌شود.

 

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ موضوع خلاقیت و ایده و آنچه باعث ایجاد نظر، و بینش در میان دانشجویان معماری می‌شود، امری است که کمتر به آن پرداخته می‌شود. به همین خاطر برگزار کنندگان و شورای سیاست‌گذاری مسابقه معمار برتر، موضوع مسابقه را هر سال با در نظر گرفتن مقوله خلاقیت و مسأله کاوی و با تأکید بر اصلاح وضع موجود و ساماندهی معماری موجود انتخاب می‌کنند.'

اولین دوره مسابقه دانشجویی معمار برتر با موضوع ساماندهی بام‌های مسکونی در سال ۱۳۹۲ و با داوری آقایان کامران افشارنادری، علیرضا تغابنی، فرهاد مقدم و رضا نجفیان و دومین دوره مسابقه نیز در سال ۱۳۹۳ با موضوع طراحی و ساماندهی نماهای شهری و با داوری خانم حبیبه مجدآبادی و آقایان رضا مفاخر و بهرام کلانتری برگزار شد.

مسابقه دانشجویی معمار برتر سال 94

مرکز معماری ایران مسابقه دانشجویی معمار برتر سال 1394 را با رویکرد خلاقیت و ایده پردازی دانشجویان معماری و با موضوع ساماندهی معماری مسکونی وضع موجود شهرهای ایران برگزار می کند.

علت انتخاب موضوع

در سالهای اخیر تعریف خانه کلنگی تغییر پیدا کرده است با توجه به اینکه در گذشته ،عنوان خانه کلنگی برای ساختمانهای با طول عمر حداقل بیش از 35 سال به کار برده میشد، اکنون در محله های مختلفی از شهر، شاهد تخریب ساختمان هایی هستیم که بیش از 10 سال از عمر مفید آنها نمیگذرد.دامنه این تخریب و نوسازی محدود به ساختمانهای کلنگی و یا بافت فرسوده نیست و چه بسیار ساختمان های چند طبقه (3 تا 5 طبقه) و مقاومی که با هدف ساخت ساختمانی بلند و یا مجتمعی تخریب شده اند. به خصوص اگر این زمینه ها در مناطق بالای شهر و به اصطلاح ارزش افزا قرار گرفته شده باشد.

چرخه تبدیل خانه های کلنگی به آپارتمان های نوساز سبب شده است تا تخریب خانه های مسکونی با عمر کم در شهرهای مختلف امری معمول و متداول باشد. تخریب های بی رویه تبعات و آثار منفی بسیاری همچون تبدیل جای جای شهر به کارگاه ساختمانی، کاهش امنیت اجتماعی، تخریب محیط زیست و از همه مهمتر جا به جایی مداوم محیط زندگی شهروندان است که این آخرین منجر به نابودی هویت فرهنگی محله برای ساکنان آنهاست و مفهوم محله و زندگی جمعی را دگرگون کرده است.

بسیاری از ساختمان های مسکونی، ساختمانه هایی با قدمت 30 تا 50 سال است که از زمان تصویب طرح جامع فرمانرویان تهران برجای مانده است. بناهای ارزشمندی که متعلق به دهه 50 تا 70 است.شاید بتوان با تدبیرهای معمارانه و هزینه های اندک ساختمان های با ارزش موجود را حفظ نمود و از تخریب بی رویه جلوگیری کرد.

با توجه به آنچه در بالا گفته شد شورای سیاست‌گذاری مسابقه معمار برتر سال ۱۳۹۴، موضوع مسابقه امسال را در ادامه روند مسابقات دو سال قبل (سال ۹۲ با موضوع ساماندهی بام‌ها و در سال ۹۳ با موضوع طراحی نماهای شهری برگزار شد) و با هدف باززنده سازی و ارتقاء کیفیت مشاعات فضاهای موجود خانه‌های مسکونی انتخاب نموده است

موضوع مسابقه

پروژه ای که موضوع آن به مسابقه گذاشته شده است معماری فضاهای مرده نام دارد. منظور هیئت برگزاری و شورای سیاست گزاری مسابقه معمار برتر از فضاهای مرده، مشاعات (فضاهای مشترک میان واحدهای مجزا)

ساختمانی مسکونی است، مشاعات فضاهایی مانند پلکان، پاسیو، بام، حیاط، ورودی، پیلوت و ... است. شرکت کنندگان بایستی ساختمانی مسکونی با حداقل سه طبقه را انتخاب کنند، ساختمان مسکونی مذکور هیچ محدودیتی برای شهر و یا اندازه و ... ندارد .

آنچه از شرکت کنندگان در این مسابقه انتظار می رود تحلیل موقعیت بنا، تحلیل کالبدی وضع موجود، طراحی مشاعات و طراحی جزئیات فضاهای مذکور است. معیار انتخاب طرح‌های برگزیده برای هیئت داوران خلاقیت در ساماندهی و احیای فضاهای مرده و بی روح موجود است.

توجه:

لازم به ذکر است که تنها شرط شرکت در مسابقه دانشجویی معمار برتر دارا بودن کارت دانشجویی معتبر می باشد و کلیه حقوق مادی و معنوی شرکت‌کنندگان و آثار آنها محفوظ است و طرح‌های رسیده در هیچ پروژه ای اجرا نخواهد شد.

مدارک طرح و مشخصات آن

کلیه شرکت‌کنندگان بایستی مدارک طرح را در قالب ۳ شیت با چیدمان قائم (عمودی) با اندازه ۵۰ در ۷۰ سانتی متر به صورت شاسی (فوم برد) در زمان مقرر، تحویل دبیرخانه مسابقه دهند.

- شیت اول: تحلیل و شناخت

تحلیل کالبدی وضع موجود (کروکی موقعیت بنا، پلان‌ها، چند تصویر از وضع موجود)| کانسپ طراحی| دیاگرام‌های روند طراحی

- شیت دوم: طراحی معماری مشاعات

پلان‌ها| مقطع طولی و عرضی| مدل سه بعدی
- شیت سوم: طراحی جزئیات

بزرگنمایی دو بخش شاخص طرح به گونه‌ای که جزئیات فضایی مشخص باشد و گویای کانسپت کلی طرح باشد.

توجه:
- بایستی توضیحات نوشتاری در کنار مدارک در شیت‌ها آورده شود.
- شیوه ارائه آزاد است و شرکت‌کنندگان می‌توانند به صورت دستی و یا کامپیوتری طرح خودشان را ارائه دهند.

- همچنین لازم است بر روي شیت ها از درج هرگونه آرم، لوگو و یا نشان هاي که بی نامی مدارك را به مخاطره اندازد و امکان تشخیص هویت گروه هاي شرکت کننده را فراهم کند جداً خودداري شود. واضح است آثاري که این قانون را نقض نمایند داوري نخواهند شد.

چگونگی تحویل مدارک و ثبت در دبیرخانه

کلیه گرو‌های شرکت کننده بایستی طبق تقویم مسابقه و زمان مقرر تحویل آثار، مدارک و شیت‌های خود را به دبیرخانه مسابقه تحویل دهند. در ارسال آثار به دبیرخانه ، لازم است نکات زیر دقیقاً رعایت گردد:

- آثاري که پس از موعد تحویل دریافت شوند داوري نخواهند شد.

- لازم است در بسته بندي آثار دقت لازم به عمل آید تا آثار به صورت سالم به دست دبیرخانه برسد. دبیرخانه مسابقه از پذیرش مدارك آسیب دیده، اعم از بسته های پاره شده و مخدوش و مانند آن معذور خواهد بود.

- کلیه شرکت کنندگان بایستی علاوه بر تحویل سه شیت با مشخصات مقرر شده، یک پاکت A4 شامل پرینت هر سه شیت در کاغذ A4و یک CDبا محتوای عکس تمام شیت‌ها و پاورپوینت مخصوص تحویل آثار را به دبیر خانه تحویل دهند. همچنین مدرکی مانند فتوکپی کارت دانشجویی یا مدرکی که دانشجو بودن شرکت‌کنندگان را معلوم کند باید در پاکت تحویل قرار داده شود.
- پاورپوینت مذکور در سایت مرکز معماری ایران قابل دریافت است. این پاورپوینت محدود و بسته شده است و تنها بایستی شرکت کنندگان نام و مشخصات و عکس خود را به همراه عکس شیت‌های خود در آن بارگذاری کنند.

شرکت کنندگان پس از تحویل مدارک، کد و رسید تحویل را از دبیرخانه دریافت خواهند کرد.

توجه:
- شرکت کنندگان محترم ساکن شهرستان ها می توانند آثار خود را بدون پرداخت هیچگونه مبلغی به دبیرخانه های واقع در نمایندگی های مرکز معماری ایران در سراسر ایران تحویل دهند.

تقویم مسابقه

- اعلام عمومی مسابقه (هفته دوم اسفند ماه ۱۳۹۴)
- زمان ثبت نام ( از زمان اعلام عمومی تا ٣١ فروردین ۱۳۹۵)
- زمان تحویل آثار(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ تا ٣١ اردیبهشت ۱۳۹۵)
- داوری و نمایشگاه آثار منتخب (نيمه اول خرداد ۱۳۹۵)

هیئت داوران

دکتر علی وجدانی
دکتر شهاب میرزاییان مهابادی
مهندس سارا کلانتری

مدیر مسابقه

کامران افشارنادری
معمار، نظریه‌پرداز و منتقد معماری.
فارغ التحصیل معماری از ایتالیا

جوایز:
نفر اول مبلغ 100000000 ریال(75000000 ریال نقد ، 25000000ریال کارت اعتباری باشگاه دانشجویان مرکز معماری ایران)
نفر دوم مبلغ 70000000 ریال (52500000 نقد، 17500000ریال کارت اعتباری باشگاه دانشجویان مرکز معماری ایران)
نفر سوم 50000000 ریال(37500000 ریال نقد ،12500000ریال کارت اعتباری باشگاه دانشجویان مرکز معماری ایران)

 

]]>
مسابقات Sat, 05 Mar 2016 12:50:29 +0330
اولین مسابقه تمرینی برنامه نویسی به صورت آنلاین http://www.bananews.ir/research/research-compet/24324-اولین-مسابقه-تمرینی-برنامه-نویسی-به-صورت-آنلاین.html http://www.bananews.ir/research/research-compet/24324-اولین-مسابقه-تمرینی-برنامه-نویسی-به-صورت-آنلاین.html

http://www.bananews.ir/بنانیوز- به اطلاع می رساند، که اولین مسابقه تمرینی برنامه نویسی از مجموعه رویداد های مسابقات کدکاپ دانشگاه صنعتی شریف در تاریخ 15 اسفند سال جاری به صورت آنلاین و از طریق سایت رسمی مسابقات برگزار خواهد شد.

 

لذا به منظور ثبت نام و شرکت در مسابقات تمرینی و همچنین شرکت در ادامه رویدادهای مربوط به مسابقات به قسمت ثبت نام سایت مراجعه و اقدام به ثبت نام نمایید.

همه‌ی افراد برنامه‌نویس و یا علاقه‌مند به یادگیری برنامه‌نویسی می‌توانند در مسابقه‌ی کدکاپ شرکت کنند. سوالات در سطح‌های مختلف از آسان به سخت سطح‌بندی شده‌اند و زمینه‌ی پیشرفت مخاطبان با حل سوال‌های ساده و آمادگی برای سوال‌ها سخت فراهم شده است. کدکاپ شرایط را برای حضور کسانی که دانش برنامه‌نویسی‌شان کم بوده و می خواهند بر مهارت برنامه‌نویسی‌شان بیفزایند نیز فراهم می‌کند و آن‌ها را برای حضور در مسابقات بعدی و همچنین آمادگی برای محیط کاری برنامه‌نویسی آماده می‌کند.

در این مسابقات از زبان‌های Python, C, C++, Java پشتیبانی می‌شود و شرکت‌کنندگان می‌توانند به وسیله‌ی هر کدام از زبان های ذکر شده در مسابقات شرکت‌کنند. همچنین با توجه به اینکه این مسابقات از تعداد زیادی مسابقه تشکیل شده‌است، این امکان وجود دارد که برای هر مسابقه از هر چند زبان برنامه‌نویسی که لازم است استفاده کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت رسمی مسابقات مراجعه و یا با دبیرخانه رویداد تماس حاص فرمایید.

سایت رسمی مسابقات جهت ثبت نام : www.codecup.ir

تلفن تماس: 5-66028963-021

]]>
مسابقات Sat, 27 Feb 2016 05:44:43 +0330
برگزاری سومین دوره مسابقه دانشجو معمار برتر کشور http://www.bananews.ir/research/research-compet/24117-برگزاری-سومین-دوره-مسابقه-دانشجو-معمار-برتر-کشور.html http://www.bananews.ir/research/research-compet/24117-برگزاری-سومین-دوره-مسابقه-دانشجو-معمار-برتر-کشور.html

http://www.bananews.ir/سومین دوره ی مسابقه دانشجو معمار برتر کشور توسط مرکز معماری ایران برگزار می شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ به نقل از روابط عمومی مرکز معماری ایران ، سومین دوره ی مسابقه دانشجو معمار برتر در سطح کشور و با مشارکت حداکثری دانشگاهها در اوایل خرداد ماه سال ۹۵ برگزار می شود.

 

گفتنی است نخستین دوره ی این مسابقه ، با موضوع "طراحی برای ساماندهی بام ها به عنوان نمای پنجم" با هدف ایجاد انگیزه، برانگیختن خلاقیت و استعدادهای نهفته دانشجویان معماری در تابستان سال ۱۳۹۲ برگزار شد و دومین دوره ی این مسابقه نیز با "موضوع خلاقیت و نما" و با هدف تشویق،  خلاقیت، ایده پردازى و توجه به جنبه های محیطی برگزار گردید که تا کنون نیز به عنوان تنها مسابقه ی دانشجویی در حوزه معماری شناخته می شود.

سومین دوره ی این مسابقه با موضوع "معماری فضاهای مرده" برگزار خواهد شد و به نفرات و گروه های منتخب جوایز ارزشمندی اهدا خواهد شد.

دانشجویان می توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی www.iacenter.ir از سوم اسفند ماه نسبت به ثبت نام در این رویداد بزرگ معماری کشور اقدام نمایند.

]]>
مسابقات Sat, 06 Feb 2016 13:15:23 +0330
جستجوی کیفیت در شهر از دریچه تصویر http://www.bananews.ir/research/research-compet/22345-جستجوی-کیفیت-در-شهر-از-دریچه-تصویر.html http://www.bananews.ir/research/research-compet/22345-جستجوی-کیفیت-در-شهر-از-دریچه-تصویر.html

http://www.bananews.ir/اولین جایزه ملی بهترین تجربه‌های بهسازی و نوسازی شهری با عنوان «جستجوی کیفیت در شهر از دریچه تصویر» برگزار می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir شرکت عمران و بهسازی شهری ایران با همکاری مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازی و معماری ایران با هدف نهادینه کردن مفهوم کیفیت در حیات مطلوب شهری، مسابقه عکاسی «جستجوی کیفیت در شهر از دریچه تصویر» را به عنوان برنامه جنبی رویداد جستار کیفیت در تجربه‌های بازآفرینی شهری برگزار می‌کند.

این مسابقه در دو بخش تخصصی (کیفیت اقدامات بهسازی و نوسازی شهری) و عمومی (کیفیت اقدامات در محله‌های شهر) برگزار می‌شود.

همچنین سه محور «کیفیت‌های محیطی» شامل محیط انسان‌ساخت (عرصه عمومی و نیمه عمومی) و محیط طبیعی، «حیات احتماعی فرهنگی» شامل هویت اجتماعی فرهنگی، خاطرات جمعی و مشترک و تعاملات اجتماعی و «حیات اقتصادی» شامل فعالیت‌های اقتصادی کوچک در محله و جذابیت‌های گردشگری تفرجگاهی محله برای شرکت در این مسابقه عکاسی در نظر گرفته شده است.

رویداد «جستار کیفیت در تجربه های بازآفرینی شهری» با هدف شناسایی و تقدیر از تجاربی که توانسته‌اند در بافت‌های شهری، اثر آشکار و ملموس در بهبود کیفیت زندگی مردم داشته باشند، برگزار می‌شود. بهترین تجربه‌ها به فعالیت‌هایی اطلاق می‌شود که با ساختار مدیریتی صحیح و ابتکار عمل توانسته‌اند با استفاده از مشارکت حداکثری و استفاده بهینه از منابع موجود در طرح خود، به چارچوب‌های توسعه پایدار وفادار مانده باشند. این جایزه ملی به عنوان اولین جریان فرهنگی در حوزه بازآفرینی شهری مطرح شده است و در میان جوایز مشابه بالاترین جایگاه را در سطح ملی خواهد داشت.

بر این اساس محدوده‌ها و محله‌های هدف بهسازی و نوسازی شهری عبارتند از محدوده‌ها و محله‌های تاریخی (مراکز شهر)، محدوده‌های نابسامان میانی (درونی)، سکونتگاه‌های غیررسمی، بافت‌های روستایی الحاق یا ادغام و محدوده‌ها و نواحی با کاربری‌های ناهمگون شهری.

سید حسین بحرینی، دکتر پرویز پیران، دکتر بهروز هادی زنوز، دکتر سید محسن حبیبی، دکتر مظفر صرافی، مهندس ایرج کلانتری و مهندس سیدرضا هاشمی شورای داوری رویداد را تشکیل می‌دهند. 

آخرین مهلت ارائه آثار به این مسابقه ۳۱ شهریور ماه است و نتایج داوری‌ها از ۱۸ تا ۲۳ مهرماه اعلام می‌شود.

 

 پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

]]>
مسابقات Wed, 12 Aug 2015 15:07:25 +0430
شرایط و مهلت شرکت در مسابقه طراحی دو یادمان ملی در دانشگاه آزاد اسلامی http://www.bananews.ir/research/research-compet/22088-شرایط-و-مهلت-شرکت-در-مسابقه-طراحی-دو-یادمان-ملی-در-دانشگاه-آزاد-اسلامی.html http://www.bananews.ir/research/research-compet/22088-شرایط-و-مهلت-شرکت-در-مسابقه-طراحی-دو-یادمان-ملی-در-دانشگاه-آزاد-اسلامی.html

http://www.bananews.ir/معاونت عمران نحوه شرکت در مسابقه طراحی دیوار یادمان با نام – نوشته 220هزار شهید جنگ تحمیلی و دیوار یادمان با نام – نوشته مشاهیر علمی و فرهنگی ایران را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ، معاونت عمران زمان ثبت نام برای شرکت در این مسابقه را 30 تیرماه و ارائه طرح ها را تا 15 شهریورماه سال جاری اعلام کرد. متقاضیان با مراجعه به سایت http://omran.iau.ir دانشگاه آزاد اسلامی می توانند فایل فرم ثبت نام و مدارک مسابقه را دریافت کنند.

براساس این گزارش، نحوه ارائه طرح های پیشنهادی بدین شرح است:

کلیه طرح ها و مدارک مربوطه باید حداکثر در سه شیت با ابعاد 100 در 70 سانتیمتر و به صورت لمینت شده ارائه شود.

ارائه شرح مایه، فکر و ایده کلی کانسپت هر طرح و توضیح درباره فرآیند طراحی پیش طرح ها و مراحل حداکثر در دو برگ A4 ضروری است.

ارائه نقشه فنی، جزئیات اجرایی، شیوه گرافیک نام – نوشته ها، جنس، مواد، مصالح و تکنولوژی مورداستفاده برای اجرای طرح با دقت در نظر گرفته شود و برآورد تقریبی و واقع بینانه ای از هزینه اجرای طرح حداکثر در دو برگ A4 شود.

ترسیم نام 220هزار شهید جنگ تحمیلی و مشاهیر علمی و فرهنگی به عنوان عنصر اصلی و غالب اثر ضروری است و در این مجموعه پیش بینی فضایی برای درج تاریخچه جنگ تحمیلی و فضایی برای معرفی این اثر پیش بینی شود.

عمق این اثر تا حداکثر یک متر فاصله از دیوار در محوطه و ارائه طرح محوطه سازی متناسب با موضوع برای این حریم باید در نظر گرفته شود و شیوه اجرا به صورت مدولار طراحی شود که تداوم طرح میسر باشد.

توجه و نمایش طرح در روز و شب با نورپردازی مناسب جهت بهره برداری مفید در شب.

با نظر طراحی در برخی از نقاط دیوار یا محوطه چهره تعدادی از شهدای نامدار جنگ تحمیلی به صورت نقش برجسته یا حجم کامل به عنوان تکمیل کننده طرح اصلی می تواند پیش بینی شود که در صورت انتخاب طرح نهایی، نحوه اجرای آن با طراح، جداگانه مذاکره خواهد شد.

حداکثر 10درصد مساحت و حریم کار برای قرار دادن نام حامیان مالی و مجریان تأثیرگذار در ساخت و ساز دیوار نام – نوشته یادمان در نظر گرفته شود.

طرح و نمای آن از زوایای مختلف، به صورت سه بعدی روح لوح فشرده ارائه شود.

]]>
مسابقات Sat, 11 Jul 2015 06:51:23 +0430
جایزه کتاب معماری و شهرسازی برگزار می‌شود http://www.bananews.ir/research/research-compet/21958-جایزه-کتاب-معماری-و-شهرسازی-برگزار-می‌شود.html http://www.bananews.ir/research/research-compet/21958-جایزه-کتاب-معماری-و-شهرسازی-برگزار-می‌شود.html

http://www.bananews.ir/جایزه کتاب معماری و شهرسازی (جایزه دکتر منوچهر مزینی) به مناسبت روز جهانی کتاب، سومین مراسم دوسالانه‌اش را در باغ موزه قصر تهران برگزار می‌کند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irبنا بر اعلام، در سومین دوره این جایزه با بررسی 234 عنوان کتاب که به دبیرخانه واصل شد، تعداد 121 جلد به علت عدم انطباق با شرایط مسابقه، به دور دوم راه نیافت و از عناوین باقی‌مانده در زمینه تالیف و ترجمه، که در 24 گرایش مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند، 54 عنوان لوح سپاس و 35 عنوان لوح ویژه دریافت می‌کنند. همچنین به 11 اثر لوح افتخار و به 10 اثر لوح کتاب برتر اختصاص یافته است. علاوه بر آن، تندیس زرین و سیمین جایزه به نفرات اول و دوم و ناشر برگزیده اهدا می‌شود.

گرایش آثار شرکت داده‌شده عبارت است از: نوسازی و مرمت بنا، نوسازی و بهسازی شهری، سازه و تکنولوژی ساخت، طراحی منظر، علوم و آموزش کاربردی، برنامه ریزی معماری، مستندنگاری، تاریخ شفاهی و اتوبیوگرافی، مدیریت پروژه، اندیشه پژوهی و نظریه پردازی، تاریخ هنر معماری و شهرسازی، محیط زیست (انسان و محیط)، برنامه ریزی شهری و منطقه ای، نهادهای معماری و شهرسازی، طراحی شهری، طراحی معماری و جزئیات، معماران (معرفی و آثار)، جامعه شناسی شهری، روستاشناسی و روستاپژوهی، تکنولوژی طراحی، ساختمان سازی صنعتی، تاسیسات، ایرانشناسی، شهرشناسی و تاریخ شهر.

علاقه‌مندان برای شرکت در این مراسم می توانند عصر چهارشنبه 27 خرداد ساعت 16 به محل تالار فرخی یزدی واقع در باغ موزه قصر به نشانی: انتهای خیابان شهید مطهری،بعد از تقاطع خیابان دکتر شریعتی،میدان پلیس مراجعه کنند. شرکت در این مراسم برای عموم آزاد است.

 

ایسنا

]]>
مسابقات Wed, 17 Jun 2015 13:50:28 +0430
دومین دوره مسابقات ملی سازه های ماکارونی در دانشگاه نوشیروانی بابل http://www.bananews.ir/research/research-compet/21599-دومین-دوره-مسابقات-ملی-سازه-های-ماکارونی-در-دانشگاه-نوشیروانی-بابل.html http://www.bananews.ir/research/research-compet/21599-دومین-دوره-مسابقات-ملی-سازه-های-ماکارونی-در-دانشگاه-نوشیروانی-بابل.html

http://www.bananews.ir/دومین دوره مسابقات ملی سازه های ماکارونی با همکاری انجمن علمی مهندسی عمران در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار می گردد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irآقای فرشاد دباغی سورکی دبیر برگزاری مسابقات گفت: دومین دوره مسابقات ملی سازه های ماکارونی 22 و 23 اردیبهشت 94 در دو گرایش سنگین و راندمانی در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار می گردد.

ایشان هدف از برگزاری این مسابقات را فراهم نمودن زمینه سالم برای رقابت‌های دانشجویی و ایجاد شور و نشاط و تشویق روحیه خودباوری و انجام کار تیمی و جمعی سالم و عادلانه در بین دانشجویان دانست.

فرشاد دباغی سورکی گفت: علاقه مندان جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وب سایتwww.kharpa.ir مراجعه نمایند.

]]>
مسابقات Sat, 25 Apr 2015 15:25:48 +0430
تمدید مهلت ثبت نام در مسابقات پل ماکارونی دانشگاه سمنان http://www.bananews.ir/research/research-compet/21520-تمدید-مهلت-ثبت-نام-در-مسابقات-پل-ماکارونی-دانشگاه-سمنان.html http://www.bananews.ir/research/research-compet/21520-تمدید-مهلت-ثبت-نام-در-مسابقات-پل-ماکارونی-دانشگاه-سمنان.html

http://www.bananews.ir/مهلت ثبت نام در هشتمین دوره مسابقات پل ماکارونی دانشگاه سمنان تا سی ام فروردین ماه امسال تمدید شد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irابوالفضل حسن آبادی، مسؤول برگزاری مسابقات پل ماکارونی با اعلام این خبر اظهار کرد: در این دوره از مسابقات تمام دانشجویان و دانش‌آموزان می‌توانند شرکت نمایند .

وی افزود: علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقات می‌توانند به نشانی اینترنتی www.polmakaroni.ir مراجعه کنند.

وی گفت: این دوره از مسابقات در دو گرایش راندمان و پل مهندسی و با کاملترین آیین‌نامه‌های مسابقاتی ایران برگزار می‌شود.

مسؤول برگزاری مسابقات پل ماکارونی تصریح کرد: پل‌های ساخته شده، ششم اردیبهشت ماه در نمایشگاهی در سالن ورزشی فجر به نمایش در خواهند آمد و هفتم و هشتم اردیبهشت ماه هم مسابقات در تالار امیرکبیر دانشگاه سمنان برگزار می‌شود.

حسن آبادی گفت: در حاشیه این مسابقات کارگاه‏‌های آموزشی کوتاه مدت آموزش نرم افزار هم برگزار می‌شود.

به گفته وی، جوایز تیم اول دومیلیون تومان، تیم دوم یک میلیون و 500 هزار تومان و تیم سوم یک میلیون تومان است.

 

ایسنا

]]>
مسابقات Sun, 12 Apr 2015 15:13:00 +0430
دومین مسابقه بزرگ ثامن http://www.bananews.ir/research/research-compet/20952-دومین-مسابقه-بزرگ-ثامن.html http://www.bananews.ir/research/research-compet/20952-دومین-مسابقه-بزرگ-ثامن.html

http://www.bananews.ir/دومین مسابقه بزرگ ثامن با موضوع فراخوان برترین طرح های مدیریت بحران و جامعه ایمن در استقبال از بهار ایمن 26 تا 27 بهمن ماه 1393 برگزار می گردد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irدومین دوره مسابقه همزمان با برگزاری ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت جامع بحران های طبیعی توسط مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد برگزار می شود.

از کلیه صاحب نظران و دانشجویان دعوت می گردد جهت  شرکت و ثبت نام در زمینه‌های فوق‌الذکر تا پایان 15 دی ماه به سایت مسابقه مراجعه و با دریافت و تکمیل فرم مربوطه و ارسال به آدرس پست الکترونیکی شهرداری اقدام نمایند.

قابل ذکر است جوایز ارزنده ای به طرحهای منتخب اهداء می گردد. 

علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت مسابقه مراجعه نمایند.

تماس با دومین مسابقه بزرگ ثامن:

مشهد مقدس، میدان شهدا، شهرداری مرکز ساختمان قدیم، طبقه دوم مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران
شماره‌ی تلفن : 05132236119
شماره‌ی نمابر: 05132216135
آدرس وب‌سایت: http://mdmd.mashhad.ir
آدرس پست الکترونیک: mdmd@mashhad.ir

 

]]>
مسابقات Sat, 06 Dec 2014 11:06:25 +0330