http://www.bananews.ir/
Back شما اینجا هستید: خانه پروژه ها مسکن مهر

مسکن مهر

مسکن مهر، مسکن مهر پردیس، مسکن مهر پرند، تحویل کلید مسکن مهر، وضعیت سند در  مسکن مهر، زمان ساخت و تکمیل مسکن مهر، پارکینک و مسکن مهر، درمان و مسکن مهر، مسکن مهر و دولت ها و ... از جمله اخباری است که در این بخش در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر خوابگاه دانشجویی می‌شود

http://www.bananews.irقائم مقام وزیرراه وشهرسازی در امورمسکن مهر ازتحویل تمام واحدهای بدون معارض مسکن مهر تاپایان دولت یازدهم خبر دادو گفت:واحدهای فاقد متقاضی ممکن است خوابگاه دانشجویی شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir احمد اصغری مهرآبادی درمراسم افتتاح ۱۲۰۰واحد مسکن مهر پردیس گفت:براساس برنامه ۲ میلیون و۲۰۰هزار واحد مسکن مهر باید ساخته وتحویل شوند که هم اکنون ۱میلیون و ۹۳۵ هزارواحد ساخته شده است.

وی ادامه داد: ۲۷۰ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده که ۱۵ هزار واحد آن دربافت فرسوده است.

به گفته وی، جدا از ۱۵ هزار واحد مسکن مهر که در بافت فرسوده است، ۶۵ درصد از ۲۵۵ هزار واحد آن دارای مشکلات عدیده و ۱۱۰ هزار واحد آن فاقد متقاضی هستند.

وی ادامه داد: برنامه داریم که واحدهای بدون متقاضی که سرمایه ملی هستند مورد استفاده قرار گیرند که یکی از گزینه‌ها، استفاده بعنوان خوابگاه دانشجویی است.

این مقام مسئول تصریح کرد: ۴۹ هزار پرونده واحد مسکن مهر در مراجع قضایی است و ۲۰ تا ۳۰ هزار واحد مسکن مهر هم کمتر از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشتند.

مهرآبادی اظهارکرد: ۳۳۴ هزار واحد مسکن مهر در استان تهران باید ساخته شود که ازاین تعداد ۲۷۰ هزار واحد آن افتتاح شده و تحویل ۶۵ هزار واحد آن باقی مانده است.

وی با اشاره به اقدامات مثبت دولت یازدهم در طرح مسکن مهر اضافه کرد: ۸۵۰ هزار واحد مسکن مهر در دولت یازدهم افتتاح شد که این رقم حدود ۵۵ درصد کل واحدها را دربرمی‌گیرد. ضمن اینکه صدور ۵۴ درصدسندهای اعیانی مسکن مهر هم در این دولت انجام شده است.

قائم مقام وزیر راه وشهرسازی ادامه داد: ۱۰۰۰میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی در ۱۸ اسفند به چاپ رسید که ۲۰۰ میلیارد آن دراختیار وزارت راه وشهرسازی قرار گرفته است.

وی اظهار داشت:هم اکنون ۲۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور آماده افتتاح است که تلاش می شود در سال جدید واگذار شود.

 

مهر

۱۲۰۰ واحد مسکن مهر در فاز ۸ و ۹ پردیس افتتاح شد

http://www.bananews.irیکهزار و ۲۰۰ واحد مسکن مهر در دو فاز ۸ و ۹ شهر جدید پردیس صبح امروز با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ این واحدها شامل ۴۰۰ واحد درمحله سهند و ۶۰۰ واحد درمحله سبلان فاز ۸ و ۲۰۰ واحد در فاز ۹ شهر جدید پردیس است.

گفتنی است در دو محله فاز ۸ در هر بلوک تعداد ۱۰ واحد مسکونی وجود دارد. بر اساس اعلام مسئولان، تمامی امکانات زیربنایی و روبنایی ازجمله مسجد، مدرسه، آب، برق و گاز برای این واحدها درنظرگرفته شده است.

سعیدغفوری، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درمراسم افتتاح این ۱۲۰۰ واحد مسکونی گفت: براساس برنامه قرار است ۳۰۰۰واحد مسکونی دیگر تا پایان فصل بهار سال ۹۶ در فاز ۸ افتتاح شود.
وی ادامه داد: از ۹۰۰۰۰واحد مسکن مهرپردیس با درنظرگرفتن ۱۲۰۰واحدی که امروز افتتاح می شود ۱۴ هزار واحد تحویل متقاضیان شده است.

به گفته وی، هیچ مشکلی برای تامین مالی پروژه های مسکن مهرپردیس وجود ندارد و پیمانکاران باید عزم خود رابرای ساخت و واگذاری جزم کنند.

پرداخت قطره چکانی وام ۴۰ میلیونی مسکن مهر

مدیر عامل شرکت عمران شهرجدید پردیس گفت: ۷۳ هزار از ۸۳ هزار واحد مسکن مهر پردیس مشمول دریافت وام ۴۰ میلیون تومانی هستند اما پرداخت این وام به صورت قطره چکانی انجام می شود.

وی ادامه داد: ۱۵۰ میلیارد تومان یارانه دولت به زیرساخت مسکن مهر اختصاص یافته که بیشتر این مبلغ به مسکن مهر پردیس اختصاص می یابد.

 

مهر

هزار واحد دره بهشت پردیس آماده افتتاح

 http://www.bananews.irهزار واحد مسکن مهر به همراه یک مسجد، دو مدرسه، یک کلانتری و یک پارک در فاز ۸ شهر جدید پردیس افتتاح می شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irبه نقل از ایسنا بر اساس اعلام شرکت عمران شهر جدید پردیس، فردا در فاز ۸ که با عنوان دره بهشت شناخته می شود، ۶۰۰ واحد مسکونی در محله سبلان، ۴۰۰ واحد مسکونی در محله سهند، پروژه های تندیس امیرکبیر، بلوار غربی امیرکبیر، مسجد علامه محمدتقی جعفری، مدرسه ۱۶ کلاسه آیت الله هاشمی رفسنجانی، مدرسه ۱۰ کلاسه آیت الله مهدوی کنی، کلانتری شهید عباس دوران و بوستان محله سبلان به بهره برداری می رسد.

قبل از آن نیز محله ایرانشهر در فاز ۱۱ پردیس در ۲۸ تیرماه ۹۵ شامل بلوک های زون ۴ شمالی و بلوک های ۱ تا ۲۲ زون ۵ مشتمل بر ۴۵۵۰ واحد افتتاح شد. به گفته مدیرعامل شهر جدید پردیس، فاز ۱۱ شامل ۳۳ هزار واحد مسکونی است که پیشرفت فیزیکی ساختمان ها در حدود ۹۰ درصد و پیشرفت فیزیکی آماده سازی زیرساخت های آن نیز در حدود ۵۰ درصد انجام شده است.

بعد از آنکه وام مسکن مهر از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان در ماههای اخیر افزایش پیدا کرد بیان شد تمام ۸۰ هزار واحد مسکن مهر پردیس که از سال ۱۳۹۱ شروع به ساخت شده مشمول وام ۴۰ میلیون تومانی می‌شود؛ چرا که هیچ کدام فروش اقساطی نشده و دارای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.

یک سازنده مسکن مهر پردیس درباره وضعیت پیشرفت پروژه‌ها گفت: اگر منابع به‌موقع تزریق شود تا خردادماه می‌توان بیش از ۳۰ درصد مسکن مهر پردیس را تحویل داد.

اختصاص هزار میلیارد برای زیرساخت‌ها موتور مسکن مهر را روشن می‌کند

http://www.bananews.irمعاون وزیر نیرو با اعلام خبر اختصاص هزار میلیارد تومان از اسناد خزانه به دو وزارتخانه مسکن و نیرو تصریح کرد: با این منابع که ۸۰۰ میلیارد آن به وزارت نیرو و ۲۰۰ میلیارد به وزارت مسکن تعلق دارد هم می توان بدهی های گذشته را تسویه و هم می توان موتور مسکن مهر را روشن کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir امیرکمالی در دومین جلسه شورای تامین مسکن استان البرز، که در استانداری البرز برگزار شد، گفت: طبق برآورد سال ۹۳ حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار واحد مسکن مهر غیر خود در سراسر کشور وجود دارد که ۷۳ هزار و ۵۰۸ واحد سهم استان البرز است.

وی افزود: برای تکمیل زیرساخت های مسکن مهر در کل کشور به پنج هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان منابع مالی نیاز است.

وی به میزان این رقم در استان البرز اشاره کرد و اعلام کرد: برای تکمیل زیرساخت های مسکن مهر در البرز ۳۵۰ میلیارد تومان نیاز است که ۱۴۰ میلیارد آن به برق منطقه‌ای مربوط است.

معاون وزیر نیرو خاطرنشان کرد: متاسفانه به دلیل مشکلات مالی که در این گریبانگیر دولت بود از ۳۵۰ میلیارد منابعی که البرز نیاز داشت فقط ۱۵ میلیارد تومان تامین شد.

وی با اعلام خبر اختصاص هزار میلیارد تومان از اسناد خزانه به دو وزارتخانه مسکن و نیرو تصریح کرد: با این منابع که ۸۰۰ میلیارد آن به وزارت نیرو و ۲۰۰ میلیارد به وزارت مسکن تعلق دارد هم می‌توان بدهی‌های گذشته را تسویه و هم می توان موتور مسکن مهر را روشن کرد.

امیرکمالی در پایان اعلام کرد: بنابراین مشکل مالی برای تامین زیرساخت های آب ، برق ، فاضلاب و .. مسکن مهر وجود ندارد.

 

ایسنا

قفل بانک برروی گاوصندوق وام پردیس

http://www.bananews.irبا وجودی که بیش از شش هفته از اعلام وام ۱۰ میلیون تومانی مسکن مهر می‌گذرد، هنوز هیچ پولی به پروژه اولویت یک این متمم تزریق نشده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ اواخر بهمن ماه بعد از آن‌که دولت با برخی پروژه‌های نیمه تمام مسکن مهر بخصوص در شهرهای اطراف تهران مواجه شد تصمیم گرفت برای کمک به متقاضیان و نیز پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها تسهیلات مسکن مهر را از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان برای واحدهایی که فروش اقساطی نشده و دارای بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی بودند افزایش دهد.

به دنبال این اقدام سازندگان به بانک مسکن احاله شدند که بانک به دلیل کمبود منابع شروطی را برای تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی در نظر گرفت. به طور مثال اعلام کرد فعلا قادر است به شهرهای اولویت‌دار تسهیلات را پرداخت کند. هم‌چنین سازندگان باید گواهی مالیاتی بگیرند و نباید چک برگشتی داشته باشند که البته بعدا شرط سوم با توجه به سیاست رفع موانع تولید توسط دولت حذف شد.

اما سازندگان معتقدند دلیلی بر تعیین شروط جدید نبود؛ زیرا وثیقه تغییری نکرده بود که نیاز به این اقدامات باشد. به هر صورت پردیس که ۸۰ هزار واحد در آن جانمایی شده و تمام واحدها مشمول افزایش وام می‌شدند به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی سایت‌های مسکن مهر تعیین شد و پیمانکاران به بانک معرفی شدند اما بنا به گفته‌ی سازندگان هنوز هیچ پولی توسط بانک پرداخت نشده است.

به نظر می‌رسد بانک مسکن دل خوشی از تسهیلات تکلیفی ارزان قیمت ندارد، به همین دلیل در شرایط فعلی با تعیین شرایط محدودکننده قصد دارد برای خود زمان بخرد. حتی بعد از انجام کلیه مراحل توسط سازندگان، تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی دست پیمانکاران را نگرفته است.

در این خصوص یکی از سازندگان مسکن مهر پردیس گفت: همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد بانک مسکن آمادگی پرداخت تسهیلات بیشتر به مسکن مهر را ندارد؛ زیرا وامی که قرار است به ۲۷۴ هزار واحد باقی‌مانده تزریق شود رقم نسبتا زیادی است که از توان بانک مسکن خارج است.

ایرج رهبر اظهار کرد: بعد از آن‌که بانک شروط جدید را اعلام کرد ما مدارک خود را کامل و مراحل را طی کردیم اما هنوز پس از شش هفته از اعلام مصوبه، تسهیلات پرداخت نشده و احتمالا تا پایان سال نیز پولی دست ما را نخواهد گرفت هم‌اکنون در آستانه سال جدید، سازندگان شرایط سختی را می‌گذرانند؛ زیرا حدود شش ماه است که هیچ دریافتی نداشته‌ایم.

وی درباره پیشرفت فیزیکی مسکن مهر پردیس گفت: برآورد ما از مشاهدات عینی، متوسط پیشرفت ۷۵ درصدی واحدهای مسکونی را نشان می‌دهد اما زیرساخت‌ها و روبناها از پروژه‌های مسکونی عقب است. انشعابات، آسفالت، مدرسه، مسجد و خدمات درمانی در شهر پردیس به کندی پیش می‌رود.

رهبر با اشاره به توپوگرافی خشن پردیس خاطرنشان کرد: شرایط سخت و ناهموار پردیس، هزینه‌ها را بالا برده است و دولت نتوانسته از عهده‌ی این شرایط بربیاید. البته امیدواریم با استفاده از یارانه ۲۰۰ میلیارد تومانی که دولت قول داده به زیرساخت‌ها اختصاص دهد مشکلات تا حدود زیادی مرتفع شود.

 

ایسنا