http://www.bananews.ir/
Back شما اینجا هستید: خانه صنفی وبسایتها و وبلاگهای تخصصی

وبسایتها و وبلاگهای تخصصی عمران و معماری

بنانیوز (www.BanaNews.ir) به عنوان مرجع خبری صنعت ساختمان کشور (عمران، معماری و شهرسازی) به منظور شناخته شدن و اعتلای وبلاگهای این حوزه، خدمات ویژه ای را برای وبلاگهای تخصصی در نظر گرفته است و امیدوار است این اقدام به ایجاد انگیزه هر چه بیشتر در تولید محتوای ناب علمی تخصصی در فضای اینترنت و تشویق نویسندگان وبلاگها بیانجامد.

از این رو از مدیران محترم وبلاگهایی که به صورت تخصصی در زمینه عمران، معماری و شهرسازی به فعالیت می پردازند، دعوت می شود معرفی وبلاگهای خود را جهت انتشار در بنانیوز ارسال نمایند.

سعی شود معرفی وبلاگ کامل و جامع بوده و شامل نام و آدرس اینترنتی وبلاگ، معرفی دست اندرکاران و نویسندگان، تاریخچه وبلاگ، موارد تحت پوشش، و ... باشد و اگر به طیف خاصی اختصاص دارد ذکر شود. معمولا یک معرفی خوب در دو یا سه پاراگراف تنظیم می شود و شامل حداقل 400 کلمه می باشد ولی برای ارج نهادن به خلاقیت وبلاگ نویسان چهار چوب خاصی تعیین نمی شود تا هر وبلاگ نویس بر اساس سلیقه خود متن معرفی وبلاگ را تنظیم نماید.

بدین منظور کافی است مطالب را به آدرس ایمیل بنانیوز (این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید) ارسال نمایید. هر گونه سوال را با دفتر بنانیوز در میان بگذارید. شماره تلفنهای دفتر بنانیوز: 02188008044 و 02188335451

رتبه بندی کنفرانسها بر اساس تعداد استنادات

http://www.bananews.ir/همانطور که اعلام شده بود، تحلیل استنادی کلیه مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا در حال انجام می باشد و طی چهار ماه آینده، مراجع کلیه مقالات استخراج و تحلیل استنادی بر روی آنها انجام می پذیرد. همزمان با ادامه روند استخراج مراجع، بخش داده ها و نمودارهای استنادی برای کنفرانسها و ژورنالها نیز افزوده خواهد شد. با توجه به اینکه هنوز تعداد محدودی از مقالات سالهای ۱۳۹۵ و ۱۳۹۴ تحلیل شده اند، تعداد ارجاعات صورت پذیرفته به کنفرانسها و نمودار سالانه هر کدام در پایگاه افزوده شده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ در حال حاضر با مراجعه به صفحه لیست مقالات کنفرانسها، اگر ارجاعی برای مقالات آن کنفرانس یافت شده باشد، در یک کادر قرمز رنگ زیر قسمت جستجو، تعداد ارجاعات قابل مشاهده است و با کلیک بر روی آن، نمودار بسیار ساده و اولیه ای از ارجاعات سالانه به مقالات کنفرانس مربوطه نمایش داده می شود.

برای مثال، در صفحه نمایش مجموعه مقالات ششمین کنگره ملی مهندسی عمران، تعداد ارجاعات در زیر بخش جستجو در مقالات کنفرانس نمایش داده می شود و با کلیک بر روی آن، نمودار ارجاعات سالانه به مقالات آن کنفرانس نمایش داده می شود.

از این اطلاعات به مرور برای رتبه بندی کنفرانسها ( بر اساس میزان استناد بر مقالات معتبر در سیویلیکا) استفاده خواهد شد و به موازات برای ژورنالها نیز همین محاسبات صورت می پذیرد و فاکتورهای علم سنجی مانند ضرایب تاثیر و... برای ژورنالها و کنفرانسها استخراج می شوند.

پایگاه مرجع انجمنهای علمی توسط سیویلیکا فعال گردید

http://www.bananews.ir/بنانیوز- مرجع انجمنهای علمی (Scientific Associations Reference) پایگاهی برای معرفی، دسته بندی و ارائه فعالیتهای انجمنهای علمی و تخصصی کشور است که توسط مجموعه سیویلیکا پیاده سازی شده است. در این سایت با آدرسwww.SARef.ir فعالیتهای علمی انجمنها، شامل کنفرانسها، نشستهای علمی و انتشار ژورنالهای تخصصی نمایش داده می شود. علاوه بر این تاریخچه ای از کنفرانسهای برگزار شده هر انجمن نیز قابل دسترس است.

به زودی امکان رتبه بندی انجمنها، بر اساس فعالیتهای علمی شامل تعداد نشستها و دوره های برگزار شده، کنفرانسهای تخصصی و تعداد ژورنالهای منتشر شده نیز به این پایگاه افزوده می شود.

توضیح درباره تغییر زمان برگزاری چهارمین دوره همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان

http://www.bananews.ir/مدیر برگزاری چهارمین همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان خراسان رضوی اعلام کرد: تغییر زمان برگزاری چهارمین دوره همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان در روزهای ۲۴ و ۲۵ بهمن‌ماه، به دلیل هم‌زمانی تاریخ قبلی همایش با رویداد فرهنگی و مهم مشهد ۲۰۱۷ است.

 به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir احمد اسدی با بیان این مطلب افزود: در راستای برگزاری چهارمین همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان، تمام هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌ها انجام شده بود که این همایش در روزهای ۴ و ۵ بهمن‌ماه برگزار شود و کمیته اجرایی و کمیته راهبردی جدول زمان‌بندی همایش را هم تنظیم کرده بودند و دبیرخانه همایش هم در راستای برگزاری در زمان یادشده مشکل حادی پیش رو نداشت.

وی اضافه کرد: به دلیل هم‌زمانی چهارمین دوره همایش با رویداد فرهنگی مشهد ۲۰۱۷ و برنامه‌های فرهنگی مختلفی که در این رویداد در شهر مشهد مقدس برگزار می‌شود زمان برگزاری چهارمین همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان از ۴ و ۵ بهمن‌ماه به ۲۴ و ۲۵ بهمن‌ماه تغییر یافت.

مدیر برگزاری چهارمین همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان گفت: در استان خراسان رضوی هم با هماهنگی‌های صورت گرفته توسط دبیرخانه همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان و اداره کل راه و شهرسازی استان، ضرورت همکاری با مسئولان محترم استان برای همراهی با این برنامه‌ها تعریف شد.

وی با تأکید بر اینکه رویداد فرهنگی مشهد ۲۰۱۷ برای تمامی مشهدی‌ها و ایرانیان اعتباری خاص و جهانی دارد، اظهار کرد: این رویداد فرصتی بسیار مناسب برای پرداختن به ظرفیت‌های فرهنگی مشهد مقدس است و از این رو اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی هم درصدد است تا از این رویداد بهترین استفاده را داشته باشد و در برگزاری هر چه بهتر این همایش کمال همکاری را بنماید.

روند برگزاری همایش

اسدی درباره روند برگزاری چهارمین همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان توضیح داد: بر اساس برنامه‌ریزی که داشتیم از اواخر سال ۹۴ موضوع برگزاری چهارمین همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان در مشهد مقدس کلید خورد و جلسات کمیته راهبردی همایش برگزار شد و با هماهنگی‌هایی که با معاونت محترم مسکن و امور ساختمان وزارت راه و شهرسازی صورت گرفت از ابتدای سال ۹۵ برنامه‌های اجرایی همایش آغاز شد.

وی بیان کرد: در حال حاضر هم سایت همایش به عنوان اصلی‌ترین پل ارتباطی با مخاطبان، کامل است و تمامی مطالب مرتبط با چهارمین دوره همایش، در سایت بارگذاری شده است، اطلاع‌رسانی همایش به طور کامل در سراسر کشور انجام شده و در ابعاد بین‌المللی هم هماهنگی‌هایی را با دانشمندان و صاحب‌نظران خارج از کشور داشته‌ایم تا به ارائه دیدگاه‌ها در حضور خود، سطح علمی همایش ارتقا یابد.

جانشین مدیرکل راه و شهرسازی استان در چهارمین همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان گفت: بحث حضور تولیدکنندگان و دست‌اندرکاران اصلی و بزرگ صنعت ساختمان کشور نیز در این دوره از همایش پیگیری شده و جلساتی را با مدیران این مجموعه‌ها داشته‌ایم تا نظرات آن‌ها به عنوان یکی از ارکان اصلی صنعت ساختمان کشور در این رابطه نیز احصا شود.

حضور در همایش؛ امتیاز ارتقای پایه شغلی برای کارکنان دولت

وی در مورد وضعیت ثبت‌نام متقاضیان حضور در چهارمین همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان توضیح داد: ثبت‌نام از متقاضیان و متخصصان حضور در همایش در حال انجام است و تاکنون حجم نسبتاً بالایی از افراد خواهان حضور در این همایش هستند و با توجه به این استقبال، هماهنگی‌های لازم انجام شده تا حضور در چهارمین دوره همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان، علاوه بر اینکه امتیاز ارتقا و تمدید پروانه اشتغال مهندسان عضو سازمان نظام‌مهندسی ساختمان کشور را دارد، امتیاز ارتقای پایه شغلی برای کارکنان دولت را نیز اخذ کرده است که این موضوع به تمامی ارگان‌ها و نهادهای مربوطه اعلام شده است.

 

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

سیویلیکا، حامی رسمی ویکی پدیا

http://www.bananews.ir/سیویلیکا و ویکی پدیا، طبق تفاهم نامه ای، همکاری بلند مدت خود را به منظور تولید محتوای فارسی فاخر و ایجاد امکان پالایش و مرجع دهی مناسب نوشتارها، رسماً آغاز نموده اند.

پایگاه فعالان علم و پژوهش ایران راه اندازی شد

http://www.bananews.ir/  به گزارش بنانیوز(BanaNews.irپایگاه فعالان علم و پژوهش ایران راه اندازی شد.

پایگاه فعالان علم و پژوهش ایران در آدرس www.Sakhtar.com با هدف معرفی خدمات و جایگاه علمی و اجرایی افرادی که در ساختار کنفرانسها، ژورنالها و گردهمایی های علمی پژوهشی به نقش آفرینی پرداخته اند، توسط مجموعه سیویلیکا راه اندازی گردید.

در این پایگاه کلیه افرادی که در کنفرانسها و نشریات تحت پوشش سیویلیکا دارای سمت علمی یا اجرایی می باشند، معرفی می شوند. در صفحه هر فرد، کلیه کنفرانسها و ژورنالهایی که در آنها سمت دارند به همراه عنوان سمت نمایش داده می شود. علاوه بر این به صورت خودکار کلیه مقالات ارائه شده توسط فرد مورد نظر نیز از دیتابیس سیویلیکا استخراج و لیست می شود.

در مجموعه جدید، امکان مشاهده لیست افراد بر اساس حروف الفبا، بر اساس سمتهای قابل تعریف در نشریات و یا سمتهای دبیرخانه کنفرانسها وجود دارد.

جهت مشاهده پایگاه جدید لطفا به آدرس www.Sakhtar.com مراجعه فرمایید.