وبسایتها و وبلاگهای تخصصی - بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان کشور، عمران - معماری - شهرسازی http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10.html Tue, 28 Feb 2017 14:02:00 +0330 Joomla! - Open Source Content Management fa-ir رتبه بندی کنفرانسها بر اساس تعداد استنادات http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/26802-رتبه-بندی-کنفرانسها-بر-اساس-تعداد-استنادات.html http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/26802-رتبه-بندی-کنفرانسها-بر-اساس-تعداد-استنادات.html

http://www.bananews.ir/همانطور که اعلام شده بود، تحلیل استنادی کلیه مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا در حال انجام می باشد و طی چهار ماه آینده، مراجع کلیه مقالات استخراج و تحلیل استنادی بر روی آنها انجام می پذیرد. همزمان با ادامه روند استخراج مراجع، بخش داده ها و نمودارهای استنادی برای کنفرانسها و ژورنالها نیز افزوده خواهد شد. با توجه به اینکه هنوز تعداد محدودی از مقالات سالهای ۱۳۹۵ و ۱۳۹۴ تحلیل شده اند، تعداد ارجاعات صورت پذیرفته به کنفرانسها و نمودار سالانه هر کدام در پایگاه افزوده شده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ در حال حاضر با مراجعه به صفحه لیست مقالات کنفرانسها، اگر ارجاعی برای مقالات آن کنفرانس یافت شده باشد، در یک کادر قرمز رنگ زیر قسمت جستجو، تعداد ارجاعات قابل مشاهده است و با کلیک بر روی آن، نمودار بسیار ساده و اولیه ای از ارجاعات سالانه به مقالات کنفرانس مربوطه نمایش داده می شود.

برای مثال، در صفحه نمایش مجموعه مقالات ششمین کنگره ملی مهندسی عمران، تعداد ارجاعات در زیر بخش جستجو در مقالات کنفرانس نمایش داده می شود و با کلیک بر روی آن، نمودار ارجاعات سالانه به مقالات آن کنفرانس نمایش داده می شود.

از این اطلاعات به مرور برای رتبه بندی کنفرانسها ( بر اساس میزان استناد بر مقالات معتبر در سیویلیکا) استفاده خواهد شد و به موازات برای ژورنالها نیز همین محاسبات صورت می پذیرد و فاکتورهای علم سنجی مانند ضرایب تاثیر و... برای ژورنالها و کنفرانسها استخراج می شوند.

]]>
وبسایتها و وبلاگهای تخصصی عمران و معماری Sun, 19 Feb 2017 16:56:25 +0330
پایگاه مرجع انجمنهای علمی توسط سیویلیکا فعال گردید http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/26754-پایگاه-مرجع-انجمنهای-علمی-توسط-سیویلیکا-فعال-گردید.html http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/26754-پایگاه-مرجع-انجمنهای-علمی-توسط-سیویلیکا-فعال-گردید.html

http://www.bananews.ir/بنانیوز- مرجع انجمنهای علمی (Scientific Associations Reference) پایگاهی برای معرفی، دسته بندی و ارائه فعالیتهای انجمنهای علمی و تخصصی کشور است که توسط مجموعه سیویلیکا پیاده سازی شده است. در این سایت با آدرسwww.SARef.ir فعالیتهای علمی انجمنها، شامل کنفرانسها، نشستهای علمی و انتشار ژورنالهای تخصصی نمایش داده می شود. علاوه بر این تاریخچه ای از کنفرانسهای برگزار شده هر انجمن نیز قابل دسترس است.

به زودی امکان رتبه بندی انجمنها، بر اساس فعالیتهای علمی شامل تعداد نشستها و دوره های برگزار شده، کنفرانسهای تخصصی و تعداد ژورنالهای منتشر شده نیز به این پایگاه افزوده می شود.

]]>
وبسایتها و وبلاگهای تخصصی عمران و معماری Sun, 05 Feb 2017 08:18:24 +0330
توضیح درباره تغییر زمان برگزاری چهارمین دوره همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/26580-توضیح-درباره-تغییر-زمان-برگزاری-چهارمین-دوره-همایش-فناوری‌های-نوین-صنعت-ساختمان.html http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/26580-توضیح-درباره-تغییر-زمان-برگزاری-چهارمین-دوره-همایش-فناوری‌های-نوین-صنعت-ساختمان.html

http://www.bananews.ir/مدیر برگزاری چهارمین همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان خراسان رضوی اعلام کرد: تغییر زمان برگزاری چهارمین دوره همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان در روزهای ۲۴ و ۲۵ بهمن‌ماه، به دلیل هم‌زمانی تاریخ قبلی همایش با رویداد فرهنگی و مهم مشهد ۲۰۱۷ است.

 به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir احمد اسدی با بیان این مطلب افزود: در راستای برگزاری چهارمین همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان، تمام هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌ها انجام شده بود که این همایش در روزهای ۴ و ۵ بهمن‌ماه برگزار شود و کمیته اجرایی و کمیته راهبردی جدول زمان‌بندی همایش را هم تنظیم کرده بودند و دبیرخانه همایش هم در راستای برگزاری در زمان یادشده مشکل حادی پیش رو نداشت.

وی اضافه کرد: به دلیل هم‌زمانی چهارمین دوره همایش با رویداد فرهنگی مشهد ۲۰۱۷ و برنامه‌های فرهنگی مختلفی که در این رویداد در شهر مشهد مقدس برگزار می‌شود زمان برگزاری چهارمین همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان از ۴ و ۵ بهمن‌ماه به ۲۴ و ۲۵ بهمن‌ماه تغییر یافت.

مدیر برگزاری چهارمین همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان گفت: در استان خراسان رضوی هم با هماهنگی‌های صورت گرفته توسط دبیرخانه همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان و اداره کل راه و شهرسازی استان، ضرورت همکاری با مسئولان محترم استان برای همراهی با این برنامه‌ها تعریف شد.

وی با تأکید بر اینکه رویداد فرهنگی مشهد ۲۰۱۷ برای تمامی مشهدی‌ها و ایرانیان اعتباری خاص و جهانی دارد، اظهار کرد: این رویداد فرصتی بسیار مناسب برای پرداختن به ظرفیت‌های فرهنگی مشهد مقدس است و از این رو اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی هم درصدد است تا از این رویداد بهترین استفاده را داشته باشد و در برگزاری هر چه بهتر این همایش کمال همکاری را بنماید.

روند برگزاری همایش

اسدی درباره روند برگزاری چهارمین همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان توضیح داد: بر اساس برنامه‌ریزی که داشتیم از اواخر سال ۹۴ موضوع برگزاری چهارمین همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان در مشهد مقدس کلید خورد و جلسات کمیته راهبردی همایش برگزار شد و با هماهنگی‌هایی که با معاونت محترم مسکن و امور ساختمان وزارت راه و شهرسازی صورت گرفت از ابتدای سال ۹۵ برنامه‌های اجرایی همایش آغاز شد.

وی بیان کرد: در حال حاضر هم سایت همایش به عنوان اصلی‌ترین پل ارتباطی با مخاطبان، کامل است و تمامی مطالب مرتبط با چهارمین دوره همایش، در سایت بارگذاری شده است، اطلاع‌رسانی همایش به طور کامل در سراسر کشور انجام شده و در ابعاد بین‌المللی هم هماهنگی‌هایی را با دانشمندان و صاحب‌نظران خارج از کشور داشته‌ایم تا به ارائه دیدگاه‌ها در حضور خود، سطح علمی همایش ارتقا یابد.

جانشین مدیرکل راه و شهرسازی استان در چهارمین همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان گفت: بحث حضور تولیدکنندگان و دست‌اندرکاران اصلی و بزرگ صنعت ساختمان کشور نیز در این دوره از همایش پیگیری شده و جلساتی را با مدیران این مجموعه‌ها داشته‌ایم تا نظرات آن‌ها به عنوان یکی از ارکان اصلی صنعت ساختمان کشور در این رابطه نیز احصا شود.

حضور در همایش؛ امتیاز ارتقای پایه شغلی برای کارکنان دولت

وی در مورد وضعیت ثبت‌نام متقاضیان حضور در چهارمین همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان توضیح داد: ثبت‌نام از متقاضیان و متخصصان حضور در همایش در حال انجام است و تاکنون حجم نسبتاً بالایی از افراد خواهان حضور در این همایش هستند و با توجه به این استقبال، هماهنگی‌های لازم انجام شده تا حضور در چهارمین دوره همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان، علاوه بر اینکه امتیاز ارتقا و تمدید پروانه اشتغال مهندسان عضو سازمان نظام‌مهندسی ساختمان کشور را دارد، امتیاز ارتقای پایه شغلی برای کارکنان دولت را نیز اخذ کرده است که این موضوع به تمامی ارگان‌ها و نهادهای مربوطه اعلام شده است.

 

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

]]>
وبسایتها و وبلاگهای تخصصی عمران و معماری Sun, 01 Jan 2017 12:48:46 +0330
سیویلیکا، حامی رسمی ویکی پدیا http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/23638-سیویلیکا،-حامی-رسمی-ویکی-پدیا.html http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/23638-سیویلیکا،-حامی-رسمی-ویکی-پدیا.html

http://www.bananews.ir/سیویلیکا و ویکی پدیا، طبق تفاهم نامه ای، همکاری بلند مدت خود را به منظور تولید محتوای فارسی فاخر و ایجاد امکان پالایش و مرجع دهی مناسب نوشتارها، رسماً آغاز نموده اند.

 

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ روابط عمومی سیویلیکا اعلام کرد ؛ افتخار داریم در کنار ویرایشگران و پژوهشگران داوطلب مجموعه عظیم ویکی پدیا قرار بگیریم تا بتوانیم در این حرکت عظیم غیرانتفاعی و مشارکتی، سهمی داشته باشیم. امیدواریم این همکاری به تولید هر چه بیشتر محتوای مناسب در فضای وب فارسی بیانجامد و بتوانیم گامی مهم در این زمینه برداریم.

ویکی‌پدیای فارسی دو سال پس از شروع پروژهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی، در ۲۸ آذر ۱۳۸۲ فعالیت خود را آغاز کرد و با تلاش و کوشش شبانه‌روزی کاربران، اکنون در ردهٔ هجدهم ویکی‌پدیاها قرار دارد و بزرگترین ویکی‌پدیا در میان زبان‌های خاورمیانه و زبان‌های راست به چپ و بزرگترین دانشنامهٔ فارسی محسوب می‌شود. ویکی‌پدیای فارسی در حال حاضر نزدیک به 480 هزار نوشتار دارد.

صفحه سیویلیکا در ویکی پدیا

]]>
وبسایتها و وبلاگهای تخصصی عمران و معماری Mon, 21 Dec 2015 12:33:26 +0330
پایگاه فعالان علم و پژوهش ایران راه اندازی شد http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/20975-پایگاه-فعالان-علم-و-پژوهش-ایران-راه-اندازی-شد.html http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/20975-پایگاه-فعالان-علم-و-پژوهش-ایران-راه-اندازی-شد.html

http://www.bananews.ir/  به گزارش بنانیوز(BanaNews.irپایگاه فعالان علم و پژوهش ایران راه اندازی شد.

پایگاه فعالان علم و پژوهش ایران در آدرس www.Sakhtar.com با هدف معرفی خدمات و جایگاه علمی و اجرایی افرادی که در ساختار کنفرانسها، ژورنالها و گردهمایی های علمی پژوهشی به نقش آفرینی پرداخته اند، توسط مجموعه سیویلیکا راه اندازی گردید.

در این پایگاه کلیه افرادی که در کنفرانسها و نشریات تحت پوشش سیویلیکا دارای سمت علمی یا اجرایی می باشند، معرفی می شوند. در صفحه هر فرد، کلیه کنفرانسها و ژورنالهایی که در آنها سمت دارند به همراه عنوان سمت نمایش داده می شود. علاوه بر این به صورت خودکار کلیه مقالات ارائه شده توسط فرد مورد نظر نیز از دیتابیس سیویلیکا استخراج و لیست می شود.

در مجموعه جدید، امکان مشاهده لیست افراد بر اساس حروف الفبا، بر اساس سمتهای قابل تعریف در نشریات و یا سمتهای دبیرخانه کنفرانسها وجود دارد.

جهت مشاهده پایگاه جدید لطفا به آدرس www.Sakhtar.com مراجعه فرمایید.

]]>
وبسایتها و وبلاگهای تخصصی عمران و معماری Sun, 14 Dec 2014 13:24:57 +0330
ماتیکان؛ وب سایت حرفه ای جستجوی قوانین http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/18514-ماتیکان؛-وب-سایت-حرفه-ای-جستجوی-قوانین.html http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/18514-ماتیکان؛-وب-سایت-حرفه-ای-جستجوی-قوانین.html

http://www.bananews.ir/پراکندگی قوانین و مقررات و متعدد بودن مراجع تصویب آنها در ایران از یک طرف و عدم وجود جستجوگرهای حرفه ای و بانک های اطلاعاتی تخصصی قوانین، یافتن قوانین ومقررات صحیح و به روز را بسیار مشکل و گاه غیر ممکن ساخته اند. علاوه بر این ها، املای خاص فارسی بیش از پیش بر این مشکل افزوده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به تازگی، سایتی تخصصی شروع به کار کرده است که هدف از گردانندگان آن، غلبه بر همین مشکلات بوده است و هدف اصلی پایه گذاری این سایت آن است که هر شخصی در حرفه تخصصی خودش بتواند در زمانی کوتاه و با اطمینان، به آن قانونی که می جوید، دست یابد. علاوه بر هوشمند بودن موتورهای جستجو، این سایت از سیستم تگینگ (یافتن مفاهیم مشابه) و ارتباط یا پیوند بین قوانین، آیین نامه ها و بخشنامه ها سود می برد.
گردانندگان این سایت اعتقاد دارند این سایت از پیوستن آگاهی حقوقی به ذهن مهندسی متولد شده است. از جمله بخش های خوبی که در این سایت وجود دارد اینست که از طریق لینک زیر می توان به قوانین صنعت و معدن، کار و تامین اجتماعی، مالیاتی ،شهرداری دست پیدا کرد.

با کلیک بر روی هر ماده قانون می توانید پیوندهای قانونی از جمله بخشنامه ها و آیین نامه ها آن ماده را مشاهده کنید:

ماتیکان؛ وب سایت حرفه ای جستجوی قوانین

]]>
وبسایتها و وبلاگهای تخصصی عمران و معماری Tue, 26 Nov 2013 12:05:59 +0330
آهن۲۰ اولین سامانه خرید و فروش آهن آلات و ورق‌های فولادی http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/17200-آهن۲۰-اولین-سامانه-خرید-و-فروش-آهن-آلات-و-ورق‌های-فولادی.html http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/17200-آهن۲۰-اولین-سامانه-خرید-و-فروش-آهن-آلات-و-ورق‌های-فولادی.html

http://www.bananews.ir/بنانیوز- آهن۲۰ اولین سامانه خرید و فروش آهن آلات و ورق‌های فولادی، با هدف افزایش سطح کسب و کار بنگاههای اقتصادی فعال در زمینه فولاد و آهن آلات کشور راه اندازی گردیده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) این سامانه با استفاده از تجربه کارشناسان و متخصصان این صنف به مشتریان کمک می‌کند تا محصولات خود را در کمترین زمان ممکن در معرض بازدید عموم قرار دهند. بدین گونه متقاضیان قادر خواهند بود با تامین کنندگان تماس گرفته و کالای مد نظرشان را خریداری نمایند.
بزرگترین دستاورد این سامانه اینترنتی، ایجاد بستری مناسب و سالم برای خریداران و فروشندگان در حوزه صنعت فولاد کشور است.

تمامی امکانات این سایت کاملا رایگان بوده و شما با عضویت در این سایت میتوانید از کلیه امکانات این سایت استفاده نمایید.

www.ahan20.com

چنانچه فعالین فلزات بتوانند به این موج شتابان فراگیر (آهن 20) بپیوندند در آینده ای نه چندان دور در صحنه رقابتهای نوین بازار خواهند درخشید.

]]>
وبسایتها و وبلاگهای تخصصی عمران و معماری Mon, 26 Aug 2013 11:01:02 +0430
معرفی سایت تخصصی مهندسی و مدیریت ساخت-دکتر روانشادنیا http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/16367-معرفی-سایت-تخصصی-مهندسی-و-مدیریت-ساخت-دکتر-روانشادنیا.html http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/16367-معرفی-سایت-تخصصی-مهندسی-و-مدیریت-ساخت-دکتر-روانشادنیا.html

http://www.bananews.ir/بنانیوز- دکتر مهدی روانشادنیا، با مدرک دکترای مهندسی عمران در گرایش مهندسی و مدیریت ساخت، دارای بیش از 50 مقاله فارسی و انگلیسی در زمینه های مهندسی، اجرا، قراردادها و مدیریت پروژه های عمرانی است.

از جمله کتب وی میتوان به مرجع مدیریت ماشین آلات عمرانی، مرجع مدیریت ایمنی در پروژه های عمرانی، تأسیسات تولید مصالح سنگی (سنگ شکن) و از مدیریت پروژه تا مدیریت سبد پروژه ها اشاره کرد. همچنین، وی عضو هیأت علمی دانشگاه بوده و در حرفه مهندسی عمران به عنوان مدیر پروژه های اجرایی مشغول به فعالیت است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) وبسایت دکتر روانشادنیا، با هدف ارائه اطلاعات فنی و اجرایی در زمینه مهندسی عمران، مدیریت پروژه و مباحث مرتبط راه اندازی شده است. این وبسایت محل مناسبی برای تبادل نظر مهندسان اجرایی، دانشجویان و علاقمندان به نظام فنی و اجرایی کشور و نوآوریهای روز دنیا است. در این سایت محلی برای دانلود فایلهای ارزشمند در نظر گرفته شده و مطالب متنوع حرفه ای و خواندنی موجود است.

 به متخصصان مهندسی و مدیریت پروژه بازدید از این وبسایت را پیشنهاد می کنیم.

آدرس سایت:

www.ravanshadnia.com

 

]]>
وبسایتها و وبلاگهای تخصصی عمران و معماری Mon, 17 Jun 2013 11:03:42 +0430
وبلاگ گفتمان «ارتقاء امور نظام مهندسی ساختمان در ایران اسلامی» http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/9511-l-r467.html http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/9511-l-r467.html

http://www.bananews.ir/به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) این وبلاگ که از تاریخ اول شهریورماه سالجاری فعالیت خود را در قالب ساده گفتمان های مهندسی (ساختمان) آغاز نموده است، امیدوار است تا با استفاده از نظر تمامی صاحبنظران علی الخصوص افرادی که دارای تجارب ارزنده در امور ساخت و ساز (اعم از مدیریت- اجرا- نظارت و ...) می باشند ضمن بررسی مشکلات و موانع موجود و فراهم نمودن آشنایی بیشتر مهندسین فکور در این حوزه گامی موثر در جهت ارتقاء امور نظام مهندسی ساختمان ایران بردارد.

بخش های تشکیل شده در گروه

1- آشنایی بیشتر با اعضای گروه

2- معرفی مسئول و سرگروه بخشها در گروه

3- اخبار وقابع علمی کشور

4- دعوت به همکاری مهندسین(استخدام)

5- فراخوان همکاری در تدوین مقالات علمی

6- آشنایی با عملکرد و دستاوردهای GIS , GPS

7- اندر احوالات و اقدامات شهرداریها

8- معرفی نرم افزار ها و نشریات مفید مهندسی

9- مسابقات و طرح سوالات مهندسی

10- وبلاگها و وبسایتهای مفید مهندسی

11- آخرین اخبار از سازمان نظام مهندسی استانها

12- آخرین اخبار از انجمن بتن ایران

13- مطالب علمی متفرقه و مرتبط با امور مهندسی

لازم به ذکر است که در مدت 6 ماه فعالیت، وبلاگ مذکور تاکنون بیش از 1900بار مورد بازدید علاقمندان قرار گرفته است.

جهت آشنایی بهتر با وبلاگ گفتمان مذکور توصیه می شود؛ ضمن مراجعه به آدرس ذیل، در ابتدا بخش«معرفی مسئول و سرگروه بخشها در گروه» را ملاحظه فرمایید.

وبلاگ گفتمان ارتقاء امور نظام مهندسی ساختمان در ایران اسلامی

]]>
وبسایتها و وبلاگهای تخصصی عمران و معماری Wed, 29 Feb 2012 08:34:01 +0330
وبلاگ مدیریت پروژه حرفه ای http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/8022-1390-09-19-09-13-18.html http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/8022-1390-09-19-09-13-18.html

http://www.bananews.ir/بنانیوز - وبلاگ مدیریت پروژه حرفه ای در بهمن ماه سال 89 توسط داود قربانی، کارشناس ارشد رشته مهندسی صنایع و با هدف آشنایی بیشتر پیمانکاران، مدیران، کارشناسان پروژه، دانشجویان و سایر علاقمندان به حوزه مدیریت پروژه راه اندازی شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در این وبلاگ ، مطالب مربوط به دانش مدیریت پروژه، مقالات تخصصی و عمومی، دانلود نرم افزار و مقالات و کتاب های مربوط به حوزه ی مدیریت پروژه جهت استفاده علاقه مندان ارائه می گردد.

http://www.ipmp.blogfa.com/

]]>
وبسایتها و وبلاگهای تخصصی عمران و معماری Sat, 10 Dec 2011 08:48:49 +0330
معرفی وبلاگ مهندسی عمران و معماری http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/7399-1390-08-03-12-21-02.html http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/7399-1390-08-03-12-21-02.html

http://www.bananews.ir/بنانیوز-  وبلاگ مهندسی عمران و معماری توسط مهدی نیساری ، کارشناس عمران از دانشگاه آزاد واحد خوی و با هدف خدمت به دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های عمران و معماری راه اندازی شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) با توجه به گذشت 11 ماه از فعالیت این وبلاگ،  بالغ بر حدود 50000 بازدید صورت گرفته است.

دسترسی به مقالات عمران و معماری، جزوات درسی مربوط به بتن و ساخت و ساز، جزوه قالب بندی بتن ،قالب های مدولار،فایبر گلاس،آلومینیومی ،تصاوير قالب های بتنی + فیلم ،احداث سیلو سیمان با قالب لغزنده "عکس" ،تصاویر جک مخصوص قالبهای مسطح پانلی ICF قالب لغزنده، سوالات تئوری درس قالب بندی وآرماتوربندی،اجرای استخر با قالب های پیش ساخته،انواع قالب بتن ریزی، مهندسی زلزله و دینامیک های سازه ای محاسباتی و ... از جمله مطالب درج شده در این وبلاگ می باشند.

]]>
وبسایتها و وبلاگهای تخصصی عمران و معماری Tue, 25 Oct 2011 12:04:36 +0330
معرفی وبلاگ تخصصی سازه های ریلی http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/6625-1390-06-20-07-04-04.html http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/6625-1390-06-20-07-04-04.html

http://www.bananews.ir/بنانیوز- وبلاگ تخصصی سازه های ریلی توسط دو تن از دانشجویان رشته ی مهندسی خط و سازه های ریلی دانشکده ی مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت به نام های سعید مجیدی پرست و امیرحسین جعفری راه اندازی شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) این وبلاگ با هدف دسترسی به مطالب تخصصی این رشته با توجه به سابقه ی کم مهندسی راه آهن در ایران و نبود مرجعی مناسب در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

وبلاگ تخصصی سازه های ریلی ، حاوی مطالب مناسبی درباره ی مقالات راه آهنی، ساخت وساز راه آهن و مترو، مصالح بالاست، زیرسازی راه آهن، آیین نامه های راه آهن، ایستگاه های راه آهن ومترو می باشد.

http://civilrail.mihanblog.com/

 

]]>
وبسایتها و وبلاگهای تخصصی عمران و معماری Sun, 11 Sep 2011 06:49:14 +0430
راه اندازی پایگاه اینترنتی اطلاعات زمین شناسی مهندسی و ژئوتکنیک لرزه ای در مشهد http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/6606-1390-06-19-08-06-35.html http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/6606-1390-06-19-08-06-35.html

http://www.bananews.ir/بنانیوز-  پایگاه اینترنتی اطلاعات زمین شناسی مهندسی و ژئوتکنیک لرزه ای در مشهد راه اندازی شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ، پایگاه اطلاع رسانی حاضر در برگیرنده اطلاعات زمین شناسی و زمین شناسی مهندسی و یافته های مطالعات ریز پهنه بندی لرزه ای می باشد که در قالب بخشهای زیر تنظیم شده است.

الف-نقشه ها و گزارشات زمین شناسی و زمین شناسی مهندسی: در این بخش لایه های اطلاعاتی نظیر تراز آب زیر زمینی، موقعیت قنوات، نقشه گسلهای فعال، نقشه زمین شناسی مهندسی محدوده شهر، موقعیت و لاگ گمانه ها و چاهک های اکتشافی در سطح شهر، بافت خاک سطحی، بافت خاک در اعماق مختلف نشان داده شده است. در بانک اطلاعاتی امکان مشاهده پروفیل خاک نزدیکترین گمانه به سایت مورد نظر وجود دارد و در آینده امکان دانلود گزارشات کامل ژئوتکنیکی نیز فراهم خواهد شد. مجموع تعداد گمانه های گردآوری شده تا کنون از سطح شهر مشهد بالغ بر 1000 گمانه می باشد.

ب-گزارش تحلیل خطر و لرزه خیزی: در این بخش نقشه سایزموتکتونیک اطراف شهر مشهد به شعاع 150 کیلومتر و نقشه بزرگ مقیاس از گسلهای شهر مشهد همراه با نتایج برآورد شتاب لرزه ای در سنگ کف برآورد شده است.

ج-نقشه های هم شتاب : نقشه های هم شتاب سطحی مولفه افقی و قائم زمین برای دوره بازگشت های مختلف و همچنین نقشه های هم شتاب طیفی محدوده شهری از جمله نتایج مطالعات ریز پهنه بندی لرزه ای شهر مشهد می باشد که در این پایگاه ارائه شده است.

د-نقشه های طبقه بندی زمین: طبقه بندی زمین از نظر آیین نامه 2800 ایران، نقشه هم پریود و نقشه های هم تقویت شتاب از جمله اطلاعات با ارزشی می باشد که در این بخش ارائه شده است.

به گزارش بنانیوز ، جمال روشن روان، مدیر زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق اظهار داشت: این پایگاه اینترنتی برای نخستین بار در خراسان رضوی و برای ارائه اطلاعات و داده های مورد نیاز پروژه های عمرانی راه اندازی شده است.‏

وی اظهار داشت: دراین پایگاه علاوه براطلاعات زمین ‏شناسی مهندسی و ژئوتکنیک لرزه ای، اطلاعات ارزشمند و کاربردی دیگری چون پارامترهای حرکتی زمین ‏و طبقه بندی ساختگاه ها، نقشه های شتاب طیفی نیز ارائه شده است.

‏مدیر زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمالشرق ابراز امیدواری کرد که متخصصان ‏و افراد دست اندرکار پروژه های عمرانی با مراجعه به این پایگاه بتوانند در جهت برنامه ریزی صحیح ‏کاربری اراضی و مدیریت بحران زمین ارزه و طرح های مقاوم سازی سازه های مهندسی بهره لازم ‏را ببرند.

این پایگاه با آدرس اینترنتی http://mashhad-seismic.gsinet.ir/ در اختیار علاقه مندان و متخصصین قرار گرفته است.

 

]]>
وبسایتها و وبلاگهای تخصصی عمران و معماری Sat, 10 Sep 2011 07:39:32 +0430
معرفی وبلاگ تخصصی مهندسی عمران http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/6388-2011-08-28-08-07-22.html http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/6388-2011-08-28-08-07-22.html

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) - www.BanaNews.irوبلاگ تخصصی مهندسی عمران، توسط مهندس مهدی زراعتکار کارشناس عمران، با توجه به احساس نياز مهندسان جوان و خوب در پي ارائه مطالب مورد استفاده و دسترسي آسان و باهدف دسترسي به منابع زياد و همچنين آشنايي همكاران به سايتهاي تخصصي رشته عمران راه اندازی شده است.

نقشه های معماری یک پارکینگ طبقاتی، پلان های معماری مجتمع تجاری، مسکونی 175 واحدی، پروژه ساختمان 6 طبقه بتنی، دانلود نرم افزار راهسازی راه افزار به همراه آموزش فارسی، پروژه متره و برآورد،هندبوک معماری - کتابی که هر معمار باید آن را داشته باشد و... از جمله مطالبی است که در این وبلاگ در معرض استفاده فعالان  و دانشجویان عمران و معماری قرار گرفته است.

علاقه مندان جهت بازدید و استفاده می توانند به لینک زیر مراجعه نمایند.

http://www.armeara.blogfa.com/

 

]]>
وبسایتها و وبلاگهای تخصصی عمران و معماری Sun, 28 Aug 2011 07:33:24 +0430
معرفی وبلاگ معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/5986-2011-08-06-07-54-07.html http://www.bananews.ir/labor/2013-01-05-09-56-10/5986-2011-08-06-07-54-07.html

www.BanaNews.irبنانیوز- وبلاگ معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با هدف اطلاع رسانی اخبار معماری و شهرسازی و انعکاس کارهای علمی صورت گرفته در این دانشگاه، توسط حسن ستاری ساربانقلی، مدیر گروه معماری ، عضو هیات علمی و استاديار معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز  راه اندازی شده است.

http://tabrizarchitecture.blogfa.com/

]]>
وبسایتها و وبلاگهای تخصصی عمران و معماری Sat, 06 Aug 2011 07:18:26 +0430