http://www.bananews.ir/
Back شما اینجا هستید: خانه صنفی اخبار استخدام عمران و معماری

اخبار استخدام عمران و معماری

اخبار استخدام، استخدام مهندس، استخدام مهندس عمران، استخدام معمار، استخدام در شرکتهای مهندسی، آزمون استخدامی و ... از جمله اخباری است که در این بخش در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

اجرای تعهد وزارت نفت در استخدام دانشجویان نخبه صنعت نفت

http://www.bananews.ir/یک عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی خواستار اجرای تعهد وزارت نفت در استخدام دانشجویان نخبه صنعت نفت شد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir ولی داداشی در جلسه علنی در اخطاری مستند به اصل 167 قانون اساسی، اظهار کرد: متأسفانه وزارت نفت به تعهدش برای استخدام دانشجویان صنعت نفت عمل نکرده. این در حالی است که وزارت نفت با همکاری سازمان سنجش در دفترچه‌های آزمون سراسری آورده که هر کس از دانشجویان صنعت نفت رتبه الف را داشته باشد بورسیه می‌شود و وزارت نفت نیز تعهد کرده که این افراد را استخدام کند اما این اتفاق نمی‌افتد.

وی افزود: دانشجویان نخبه صنعت نفت چندین بار تجمع کرده‌اند اما کسی صدای این عزیزان نمی‌شنود.

داداشی در پایان خواستار اجرای اصل 167 قانون اساسی از سوی وزیر نفت شد و تأکید کرد که بخشنامه‌ها در وزارتخانه‌ها نباید عطف به ماسبق شوند.

 

ایسنا

بانک مهر اقتصاد استخدام می‌کند

http://www.bananews.ir/بانک مهر اقتصاد در نظر دارد به منظور تکمیل بخشی از نیروی انسانی خود از بین آقایان واجد شرایط در سراسر کشور دعوت به همکاری کند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ بنابر اعلام بانک مهر اقتصاد، این بانک درنظر دارد از میان فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی در رشته‌های بانکداری و اموربانکی، مدیریت (امور بانکی، مالی، بازرگانی، صنعتی و دولتی) حسابداری (کلیه گرایش‌ها) علوم اقتصادی (اقتصاد بازرگانی، نظری، اقتصاد صنعتی، اقتصاد پول و بانکداری) ریاضی (کاربردی و محض)، آمار (آمار ریاضی، آمار کاربردی، آمار اقتصادی) استخدام کند.

حداکثر سن متقاضیان با احتساب سنوات خدمت وظیفه عمومی ۲۷ سال (متولدین یک فروردین ۱۳۶۸ به بعد) و حداقل معدل برای داوطلبان بومی شهرستان‌های کم برخوردار (محروم) ۱۳ (مطابق جدول شهرستان‌های کم برخوردار مندرج در اطلاعیه سایت) و بومی سایر شهرستان‌ها ۱۵ است.

حداقل معدل برای فرزندان معظم شهدا، جانبازان و آزادگان ۱۳ است و داوطلبان استخدام باید بومی استان (حداقل ۱۰ سال سابقه سکونت در استان) باشند.

همچنین متقاضیان استخدام در بانک مهر اقتصاد پس از قبولی در آزمون کتبی و انجام سیر مراحل جذب (آزمون کتبی، مصاحبه و معاینات پزشکی) و طی مراحل گزینش به عنوان متصدی امور بانکی (تحویلدار) به کارگیری می‌شوند.

داوطلبان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام می‌توانند به وب سایت بانک مهر اقتصاد به آدرس WWW.MEBANK.IR مراجعه کنند.

لغو مصوبه استخدامی دولت دهم

http://www.bananews.ir/مشکلات قانونی استخدام‌های دولت قبل بویژه در ماه‌های پایانی عمر دولت دهم، تمام‌شدنی نیست.

به گزارش بنانیوز ؛ روزنامه خراسان خبر داد: در حالی که بر اساس ابلاغیه اوایل سال 92 دولت سابق مقرر شده بود فرآیندهای مشخصی برای استخدام داوطلبان بومی به اجرا درآید که از جمله آن ایجاد اولویت برای فرزندان و همسران کارکنان انتقال‌یافته از تهران به سایر شهرها بر اساس مصوبات دولت وقت بود، این مصوبه با شکایت دیوان محاسبات کشور به دستگاه قضایی، با استناد به قانون آئین دادرسی دیوان عدالت اداری و تصمیمات رئیس مجلس مبنی بر لغو طرح مهرآفرین، باطل و به سازمان مدیریت اعلام شده است.

تأثیر رکود اقتصادی بر اشتغال مهندسان

http://www.bananews.ir/بنانیوز- مهر ماه 1393 خبر مهمی منتشر شد که مضمون آن چنین بود: مهندسان، در صدر جدول بیکاران دانشگاهی.بنابراین گزارش، بیشترین تعداد بیکاران در رشته‌های مهندسی، ساخت و تولید با 35 درصد آمار بیکاران و علوم ریاضی و کامپیوتر با 11 درصد این آمار جمعا 46 درصد بیکاران تحصیلکرده را شکل می دهند.
کافیست گشتی در دنیای وب بزنیم تا حال و روز و دیدگاه جوانانی که به هزار امید مهندس شده اند دریابیم. از باب تأمل دو مورد از اظهار نظرهای این قشر را اینجا آورده ام:
کاش یکی از عاقبت درس خوانده آگاهمان می کرد!
چه کسی تصور دانشگاه رفتن یعنی خوشبخت شدن را در سر نسل ما انداخت؟
حال این پرسش پیش می آید که در کشوری که زیرساخت های آن در حال ساخت هستند، چرا باید مهندسان، یعنی فعالان توسعه کشور، بیکار باشند؟! به نظر می رسد، در صورتیکه برای این موضوع فکر جدی نشود، این معضل، ضمن اتلاف هزینه ای که مردم و دولت برای تربیت آنها کرده اند، رشد اقتصادی کشور را تحت تأثیر قرار می دهد.
مسائل اشتغال مهندسان را می توان در مواردی چون عدم تناسب رشته های تحصیلی و اشتغال ایجاد شده در جامعه، تمرکز افراد جامعه به رشته های تحصیلی خاص، افراط در تحصیلات تکمیلی و هرم تحصیلی وارونه و رکود کارهای عمرانی و صنعتی طبقه بندی کرد.
ریشه های اقتصادی این وضعیت کجاست؟
بررسی روند سالهای گذشته، حکایت از افزایش تعداد فارغ التحصیلان رشته های مهندسی و کاهش فزاینده فعالیت های عمرانی و صنعتی و بالتبع کاهش تقاضا برای خدمات مهندسی است. آمار نشان می دهد، که به ازای هر 10 هزار نفر ایرانی 50 مهندس وجود دارد که این میزان بالاتر از میانگین جهانی است. از طرف دیگر در 3 سال گذشته روند صدور مجوزهای ساختمانی کاهشی بوده است. به زبان اقتصادی، با افزایش عرضه مهندسان و کاهش تقاضا مواجهیم.

استخدام در پالایشگاه اصفهان

http://www.bananews.ir/شرکت پالایش نفت اصفهان برای استخدام 60 نفر مهندس شیمی حداکثر 28 ساله دعوت به همکاری کرده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irشرکت پالایش نفت اصفهان به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز واحدهای بهره‌برداری (نوبتکاری) خود از بین فارغ‌التحصیلان مرد واجد شرایط تحت پوشش پیمانکار (ارکان ثالث)، از طریق برگزاری آزمون کتبی، مصاحبه حضوری، گزینش و طب کار، در چارچوب قانون کار و تامین اجتماعی، استخدام می‌کند.

متقاضیان تا 20 اسفندماه فرصت دارند با مراجعه به سایت www.eorcazmoon.ir نسبت به کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام اقدام کنند.

 

ایسنا

دعوت به همکاری در شرکت بلندپایه

http://www.bananews.ir/شرکت بلندپایه (شرکت پیمانکاری فعال در پروژه‌های عمرانی صنعتی داخل و خارج از کشور) به منظور افزایش کادر نیروی انسانی خود در تهران از میان متقاضیان دارای شرایط عمومی و تخصصی مورد نظر شرکت، دعوت به همکاری کرده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،این شرکت در سه ردیف شغلی زیر نیرو می پذیرد:

1- کارشناس مناقصات؛ حداقل مدرک کارشناسی در رشته عمران. 3 تا 5 سال سابقه کار مرتبط. آشنایی با مهندسی دفتر فنی، نرم افزارهای اتوکد، تکسا، تدبیر و تسلط به زبان انگلیسی.

2- کارشناس دفتر فنی در رشته مهندسی برق؛ حداقل مدرک کارشناسی ارشد برق، 3 سال سابقه کار مرتبط (ترجیحی). آشنایی با تجهیزات و تاسیسات برق، نقشه‌های شاخه برق، محاسبات و گزارش‌های تخصصی و نرم افزارهای تخصصی رشته.

3- کارشناس روابط عمومی؛ حداقل مدرک کارشناسی در رشته ارتباطات، گرافیک یا رشته های مرتبط. تسلط بر زبان انگلیسی. سابقه کار مرتبط. تسلط بر نرم افزارهای اداری، گرافیکی، فتوشاپ و مدیریت وبسایت.

متقاضیان می توانند مشخصات، سوابق و اطلاعات تماس خود را به همراه ردیف شغلی مورد نظر، حداکثر تا دو هفته بعد از تاریخ انتشار به پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال کنند.

 

ایسنا