http://www.bananews.ir/
Back شما اینجا هستید: خانه اقتصاد مسکن قیمت مسکن و اجاره

قیمت مسکن و اجاره

http://www.bananews.ir آخرین اخبار مرتبط با قیمت مسکن، خرید و فروش مسکن، بازار اجاره، اجاره بها در مسکن،موجر و مستاجر،قیمت روز آپارتمان در مناطق مختلف،بنگاه مسکن، قولنامه مسکن، شرایط وام مسکن، معامله در بازار ملک،کمیسیون در بازار مسکن،قیمت در مسکن مهر،قیمت مسکن ویژه،قیمت ملک کلنگی، قیمت خانه دربستی و... در این بخش ارائه می شود.

قیمت خانه‌های کلنگی روی خط مستقیم + جدول

متوسط قیمت خانه‌های کلنگی شهر تهران که از پاییز 1393 به بعد با ثبات همراه شده در زمستان 1394 معادل 4.4 میلیون تومان در هر متر مربع بوده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ مقایسه متوسط قیمت املاک کلنگی در زمستان 1393 نسبت به زمستان 1394 نشان می‌دهد که قیمت‌ها در تمام مناطق شهر تهران تقریبا با ثبات همراه بوده است.

جدول زیر مظنه جدیدترین قیمت املاک کلنگی در مناطق مختلف شهر تهران طی اردیبهشت 1395 را نشان می‌دهد:

http://www.bananews.ir/

آمارها نشان می‌دهد پس از شروع جهش یکباره قیمت مسکن در سال 1391 قیمت املاک کلنگی شهر تهران در بهار 92 به بالاترین سطح خود یعنی 4.8 میلیون تومان در هر متر مربع رسید، سپس با افت تدریجی مواجه شد و قیمت‌ها در تابستان 93 پایین‌ترین میزان خود یعنی 4.2 میلیون تومان را تجربه کرد، پس از آن در پاییز 93 با مقدار اندکی افزایش مواجه شد (4.4 میلیون تومان) و از آن زمان تا پایان زمستان 1394 با روند تقریبا خطی به حرکت خود ادامه داده و قیمت‌ها دارای ثبات بوده است.

تعداد معاملات خانه‌های کلنگی نیز در بهار 1391 سقوط آزاد کرد و از 2700 مورد در زمستان 1390 به حدود 950 مورد در بهار 1391 رسید. منحنی تعداد معاملات املاک کلنگی از بهار 91 تا زمستان 1394 با نوسانات جزئی مواجه شده و در پایان سال گذشته به 700 مورد رسیده است.

در زمستان گذشته متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران 4 میلیون و 440 هزار تومان با میانگین مساحت 314 متر مربع بوده که نسبت به فصل قبل 7 دهم درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 6 دهم درصد رشد داشته، همچنین تعداد معاملات فروش زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی انجام شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی درشهر تهران نسبت به فصل قبل 19.1 درصد رشد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 23.9 درصد کاهش داشته است.

در میان مناطق 22 گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شدهه در حدود 9 میلیون و 85 هزار تومان با میانگین مساحت 731 متر مربع در منطقه 3 و کمترین آن در حدود 1 میلیون و 394 هزار تومان با میانگین مساحت 205 متر مربع در منطقه 20 بوده است.

 

ایسنا

آغاز جنب و جوش در بازار اجاره مسکن

http://www.bananews.ir/در حالی مرکز آمار ایران از افزایش متوسط ۹ درصدی اجاره بها در زمستان پارسال نسبت به زمستان سال ۹۳ خبر داده که به گفته مشاوران املاک طی دو ماه اول امسال نرخ اجاره بها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ اخیرا مرکز آمار ایران در گزارشی از افزایش 9.5 درصدی اجاره بها در زمستان سال گذشته نسبت به زمستان سال 93 خبر داد.

بر این اساس میانگین مبلغ اجاره ماهانه به‌علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌ های معاملات شهر تهران معادل 198 هزار و 153 ریال با میانگین مساحت 75 متر مربع و متوسط عمر بنای 13 سال بود.

این میزان اجاره بها نسبت به فصل قبل از آن یعنی پاییز 94 چهار درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل از آن (زمستان 93) 9.5 درصد، افزایش داشته است.

تعداد معاملات اجاره زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران نیز طی زمستان 94 نسبت به فصل پاییز همان سال 7.9 درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل (زمستان 93) 19.4 درصد کاهش داشته است.

از سوی دیگر رئیس اتحادیه مشاوان املاک نیز دیروز از افزایش معاملات مسکن خبر داد و به تسنیم گفت: در فروردین امسال 6390 قرارداد خرید و فروش در شهر تهران و 8199 قرارداد اجاره ثبت شد، در حالی که در فروردین 94 در خرید و فروش 5989 فقره و در اجاره 7318 فقره بوده است.

عقبایی افزود: در حوزه اجاره تا 14 اردیبهشت ماه امسال 7762 قرارداد اجاره در تهران ثبت شد در حالی که مدت مشابه پارسال 6804 قرارداد داشته ایم.

مشاوران املاک سطح پایتخت نیز از افزایش صعودی قراردادهای اجاره بها خبر می دهند. یکی از مشاوران املاک مرکز تهران در این باره به تسنیم گفت: از ابتدای اردیبهشت ماه تعداد قراردادهای اجاره افزایش یافته و البته نرخ ها نیز بین 10 تا 15 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

وی افزود: هنوز فصل جابجایی آغاز نشده است و با تعطیلی مدارس در خردادماه احتمالا نرخ اجاره بها تا 5 درصد دیگر نیز افزایش می یابد.

بر اساس این گزارش رهن و اجاره بهای یک واحد 40 متری واقع در ابوذر به ترتیب 10 میلیون تومان و 400 هزار تومان تعیین شده است. رهن یک واحد 100 متری نوساز واقع در دروس 150 میلیون تومان و رهن و اجاره بهای یک واحد 50 متری در آپادانا به ترتیب 30 میلیون و 650 هزار تومان است.

همچنین یک دستگاه آپارتمان 120 متری واقع در ساعی از سوی مالک آن با رهن 120 میلیون تومان و یک میلیون و 200 هزار تومان تعیین شده است.

یک مستاجر برای یک واحد مسکونی 125 متری در سعادت آباد نوساز با تمام امکانات باید 100 میلیون تومان پول پیش و ماهانه 5 میلیون تومان اجاره به موجر پرداخت کند. رهن و اجاره واحد 65 متری واقع در استاد معین، واحد 65 متری واقع در شارق شرقی و 60 متری در ارامنه شرقی به ترتیب 10 میلیون و یک میلیون تومان، 40 میلیون و 100 هزار تومان و 55 میلیون و 1000 تومان تعیین شده است.

 

تسنیم

کاهش اجاره بهای مسکن در زمستان 94

http://www.bananews.ir/متوسط مبلغ اجاره‌ ماهانه به علاوه 3 درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک متر مربع زیر بنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل 4 درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل 9.5 درصد افزایش داشته‌ است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، تعداد معاملات فروش زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل 19.1 درصد رشد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 23.9 درصد کاهش داشته است.

در میان مناطق 22 گانه شهرداری تهران بیشترین متوسط فروش یک متر مربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده در حدود 90 هزار و 859 هزار ریال با میانگین مساحت 731 متر مربع در منطقه 3 به کمترین آن در حدود 13 هزار و 941 هزار ریال با میانگین مساحت 205 متر مربع در منطقه 20 بوده است.

تغییرات قیمت فروش هر متر مربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی در معاملات انجام شده بین حداقل 10 هزار و 200 هزار ریال در منطقه 19 و حداکثر 254 هزار ریال در منطقه یک بوده است. همچنین از کل معاملات انجام شده برای فروش زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی در مناطق 22 گانه شهرداری تهران منطقه 2 با 10.4 درصد دارای بیشترین سهم و منطقه 21 با یک درصد دارای کمترین سهم هستند.

همچنین متوسط قیمت فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران، 41 هزار و 58 هزار ریال با میانگین مساحت 87 متر مربع و متوسط عمر بنای 9 سال بودند که نسبت به فصل قبل 2.3 درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل 0.6 درصد کاهش داشته‌اند.

تعداد معاملات فروش زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل 24.7 درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل 8.4 درصد کاهش داشته است.

در میان مناطق 22 گانه شهرداری تهران بیشترین متوسط قیمت فروش یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده در حدود 86 هزار و 996 هزار ریال با میانگین مساحت 151 متر مربع و متوسط عمر بنای 7 سال در منطقه 1 و کمترین آن در حدود 20 هزار و 183 هزار ریال با میانگین مساحت 71 متر مربع و متوسط عمر بنای 8 سال در منطقه 18 بوده است.

تعداد معاملات اجاره زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل 7.9 درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل 19.4 درصد کاهش داشته است.

 

ایسنا

افزایش اجاره‌بها در آستانه فصل اجاره/ نرخ اجاره در برخی محله‌ها

http://www.bananews.ir/بازهم در آستانه فصل اجاره بها، نرخ‌ها افزایش یافته و مالکان قیمت‌های بیشتری را نسبت به سال قبل برای واحدهای خود تعیین کرده‌اند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir هرچند که قیمت مسکن تحت تاثیر رکود با کاهش مواجه شده است اما بازار اجاره بها همچنان داغ بوده و هر ساله هم به نرخ‌های آن افزوده می‌شود. امسال هم با شروع فصل بهار، مالکان اجاره‌بها را افزایش دادند. هرچند که بنابر آمارها این رشد متناسب با تحولات نرخ تورم در کشور بوده است اما بازهم سهم زیادی از سبد خانوار را به خود اختصاص می‌دهد.

در واقع روند افزایشی اجاره بها نسبت به سال‌هایی که مسکن در اوج قیمت بود، کمتر است اما بازهم پرداخت رقم‌های سنگین اجاره برای اغلب مستاجران دشوار بوده و آنها مجبورند هر ساله رقم بیشتری را نسبت به سال قبل بپردازند در حالی که درآمدهای آنها تغییر چندانی نسبت به سال گذشته ندارد.

از سویی دیگر در ماه آینده، فصل نقل و انتقالات آغاز شده و مستاجران برای یافتن خانه مناسب به بنگاه‌های مختلف سر می‌زنند تا آپارتمانی با قیمت مناسب پیدا کنند اما شواهد بازار نشان می‌دهد که امسال هم مانند سال‌های گذشته، اجاره بها با رقم‌های بیشتری تعیین می‌شود و با وجود ثبات و حتی کاهش قیمت مسکن، اجاره بها روند افزایشی خود را ادامه می‌دهد.

بنابراین امسال هم مستاجران این نگرانی را دارند که صاحبخانه ها با گرانی اجاره بها مشکلات بیشتری را پیش روی آنها بگذارند؛ موضوعی که هرساله اتفاق می افتد و اغلب صاحبخانه حداقل ۲۰ درصد به اجاره بهای سال گذشته اضافه می‌کنند.

آمارها هم حاکی از آن است که در فروردین ماه سال ۱۳۹۵ شاخص کرایه مسکن استیجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۹.۸ و ۱۱.۱ درصد رشد نشان می‌دهد.

اجاره بها در برخی محله‌های تهران

در شریعتی - سیدخندان آپارتمانی۵۷ متری با امکانات ۱۰ میلیون تومان رهن و ماهیانه یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان اجاره داده می شود و در پاسداران - هروی واحدی ۶۰ متری یکخوابه با امکانات با ۲۰ میلیون تومان رهن و ماهیانه یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به اجاره می رسد.

واحد دیگری در سیدخندان - دبستان با متراژ ۶۰ متریکخوابه با پارکینگ ۳۰ میلیون تومان رهن و ۸۰۰ هزار تومان اجاره داده می شود و مالک واحدی در مرزداران به مساحت ۶۰متر و یکخوابه با عمر چندساله با امکانات بدون انباری ۲۰ میلیون تومان رهن و ماهیانه یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان اجاره تعیین کرده است.

همچنین در شهر زیبا بلوار تعاون آپارتمانی ۵۷ متری و یکخوابه، فول امکانات ۵۰ میلیون تومان رهن کامل دریافت می شود و در یوسف‌آباد واحدی ۶۰ متری با ۵۰ میلیون تومان رهن و ۹۰۰ هزار تومان اجاره ماهیانه، اجاره داده می شود.

براین اساس واحدی ۷۵متری در خیابان دبستان با شرایط ۲۰ میلیون تومان رهن و یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان ماهیانه، اجاره داه می شود و مالک برای آچارتمان ۶۰ متری در میرداماد در طبقه دوم با انباری ۶۰ میلیون تومان رهن و یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان اجاره تعیین کرده است.

آپارتمان دیگری در خوش - مالک اشتر با مساحت ۵۶ متر طبقه ۴ تکواحدی با ۱۰ میلیون تومان رهن و ۷۰۰ هزار تومان اجاره به فروش می رسد و در پیامبر مرکزی هجرت واحدی ۶۰ متری با امکانات و بازسازی شده با شرایط ۲۰ میلیون تومان رهن و یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اجاره داده می شود.

 

مهر

اجاره آپارتمان 100 متری نوساز در تهران+ جدول

برای رهن کامل یک واحد 100 متری نوساز در مرکز و شمال پایتخت باید به طور متوسط 100 میلیون تومان پول پیش داشته باشید.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir مروری بر آپارتمان‌های 100 متری نوساز که طی ماه‌های فروردین و اردیبهشت اجاره داده شده‌اند نشان می‌دهد پول پیش این واحدها به طور متوسط 100 میلیون تومان است و بسیاری مالکان تمایل به رهن کامل آنها دارند.

جدول زیر نرخ اجاره بهای آپارتمان‌های 100 متری نوساز در پایتخت را نشان می‌دهد:

http://www.bananews.ir/

در حالی که نرخ رشد اجاره بها هرگز نتوانست طی سه سال اخیر فاصله‌ی خود را با حباب قیمت مسکن پر کند، بررسی‌ها از علت این مساله ما را به بازار اجاره واحدهای نوساز هدایت می‌کند که به رقیبی جدی برای موجران سنتی تبدیل شده‌اند. هم‌چنین شواهد نشان می‌دهد مالکان واحدهای نوساز به دلیل نیاز به نقدینگی تمایل دارند تا واحدهای خود را رهن کامل بدهند.

بدین ترتیب روند ورود آپارتمان‌های نوساز به بازار اجاره در پی رکود بازار مسکن، مقدار اندکی رشد اجاره بها را نسبت به قیمت مسکن کنترل کرد. در سال 1391 قیمت مسکن 300 درصد رشد نشان داد اما اجاره بها بالا نرفت که پیش‌بینی می‌شد طی سال‌های آینده این عقب‌ماندگی را جبران کند اما پیش‌بینی‌ها درست از آب درنیامد و رشد اجاره به طور میانگین 10 درصد بود؛ زیرا پس از آن‌که سازندگان واحدهای نوساز موفق به فروش املاک خود نشدند طی 3 سال اخیر آنها را وارد بازار اجاره کردند. بدین ترتیب بازار اجاره شهر تهران از حالت سنتی به نیمه مدرن تغییر ماهیت داد و آرامشی نسبی بر این بازار حاکم شد.

حالا رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران با تاکید بر این‌که تورم یا سود بانکی نباید مبنای افزایش اجاره بها باشد، بیان می‌کند: اجاره بها در سال 95 هیچ‌گونه افزایشی نسبت به سال 94 نخواهد داشت.

حسام عقبایی اظهار کرد: قیمت مسکن در سال 1395 نسبت به سال 1394هیچگونه افزایشی نداشته است. لذا اجاره بها به تبعیت از قیمت مسکن نباید افزایش یابد و مبنای مالکین در مقایسه با سود بانکی قیاس مع‌الفارق است. مثلا ممکن است موجر بگوید قیمت ملک من 300 میلیون تومان است که اگر آن را به بانک بسپارم ماهیانه 6 میلیون سود به من می‌دهد؛ در حالی که اجاره بهای یک منزل مسکونی 300 میلیون تومانی بیشتر از یک میلیون تومان نیست.

 

ایسنا