خطا
  • ایراد در بارگذاری اطلاعات خوراک
Back شما اینجا هستید: خانه اقتصاد مسکن قیمت مسکن و اجاره

قیمت مسکن و اجاره

http://www.bananews.ir آخرین اخبار مرتبط با قیمت مسکن، خرید و فروش مسکن، بازار اجاره، اجاره بها در مسکن،موجر و مستاجر،قیمت روز آپارتمان در مناطق مختلف،بنگاه مسکن، قولنامه مسکن، شرایط وام مسکن، معامله در بازار ملک،کمیسیون در بازار مسکن،قیمت در مسکن مهر،قیمت مسکن ویژه،قیمت ملک کلنگی، قیمت خانه دربستی و... در این بخش ارائه می شود.

متقاضیان خرید مسکن افزایش یافتند/ نرخ آپارتمان‌های کمتر از 70 متر

http://www.bananews.ir/تداوم رکود بازار مسکن موجب شده است در ماه‌های اخیر متقاضیان بیشتری برای خرید مسکن به بنگاه‌ها مراجعه کنند اما در نهایت بازهم رکود عمیقی بر بازار مسکن حکمفرماست که آینده این بازار را با ابهام روبرو می‌کند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،متقاضیان بازار مسکن که در یکسال اخیر تمایلی نسبت به خرید و فروش از خود نشان نداده بودند در دوماه گذشته مراجعه بیشتری به بنگاه‌های املاک برای خرید خانه مناسب داشتند. در واقع رکود بازار مسکن موجب شد که برخی از متقاضیان با پس انداز کمتر وارد بازار شوند تا آپارتمانی با قیمت مناسب از فروشندگان پول لازم خریداری کنند.

اصلاح موادی از قانون موجر و مستاجر در کمیسیون قضایی

http://www.bananews.ir/اعضای کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در جلسه خود به بررسی اصلاح موادی از قانون موجر و مستاجر پرداختند.

به گزارش بنانیوز ؛ میرهادی قره سید رومیانی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب گفت: در این زمینه خوشبختانه خلاء قانونی وجود ندارد لذا ادامه رسیدگی به این اصلاحیه به جلسه بعد موکول شد.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس همچنین به بررسی کنوانسیون مرکز منطقه‌ای همکار برای دستگاههای مبارزه با فساد و کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی (اکو) با حضور رئیس سازمان بازرسی کشور پرداخت.

افزایش قیمت زمین با بالا رفتن تسهیلات بافت‌های فرسوده

http://www.bananews.ir/رئیس اتحادیه املاک استان تهران گفت: افزایش تسهیلات بافت‌های فرسوده زمینه‌ساز افزایش قیمت زمین در این بخش‌ها می‌شود و این تسهیلات یک فضای روانی را برای بالا رفتن قیمت‌ها فراهم می‌کند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،عقبایی رئیس اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه ما بطور کلی با افزایش تسهیلات مسکن موافق هستیم اظهار داشت: تسهیلاتی که برای نوسازی بافت‌های فرسوده اختصاص یافته بسیار پایین‌تر از توقع ما است و ما بیش از این عدد درنظر گرفته‌ بودیم.

وی در ادامه افزود: باید تسهیلات مسکن را در تمامی بافت‌ها افزایش دهند و تنها توجه به این بخش برای رونق بازار مسکن کافی نیست.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه باید برای بافت‌های فرسوده بودجه اختصاصی را در نظر بگیرند گفت: کلان‌شهر استان تهران از نظر بافت‌های فرسوده نسبت به سایر استان‌ها بیشتر است و این افزایش تسهیلات نسبت به سایر بخش‌ها مفیدتر است.

عقبایی در ادامه توضیح داد: سایر استان‌های کشور به دلیل کمتر بودن بخش‌های فرسوده مغفول باقی‌ می‌ماند و باید یک نگاه جامع‌گرایانه در این زمینه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه افزایش تسهیلات بافت‌های فرسوده زمینه‌ساز افزایش قیمت زمین در این بخش‌ها می‌شود گفت: این تسهیلات یک فضای روانی را برای بالا رفتن قیمت‌ها در این محدوده‌ها فراهم می‌کند.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران در ادامه خاطر نشان کرد: دولت باید هر چه سریعتر تسهیلات مسکن را در سایر بخش‌ها افزایش دهد و یک بودجه اختصاصی را برای بافت‌های فرسوده در نظر بگیرد.

 

باشگاه خبرنگاران

پیش‌بینی قیمت مسکن تا اول زمستان

http://www.bananews.ir/یک کارشناس مسکن تاکید کرد: قیمت مسکن تا پایان آذرماه از شاخص تورم عبور نخواهد کرد و با توجه به اینکه شاهد تحرک خاصی در این بازار نخواهیم بود، روند ثبات ادامه خواهد داشت.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،مصطفی قلی خسروی کارشناس مسکن درباره پرداخت وام 80 میلیون تومانی خرید خانه، اظهار کرد: پرداخت تسهیلات همیشه مثبت است و اگر این تسهیلات از سوی دولت پرداخت نشود رونق در بازار به وجود نمی‌آید.

وی افزود: اما مبلغ 80 میلیون تومان رقم کافی نیست و با توجه به این‌که یک خانه 50 متری به صورت میانگین با احتساب متری پنج میلیون تومان در کلان شهر تهران به قیمت 250 میلیون تومان فروخته می‌شود، این رقم کافی نیست.

قلی‌خسروی با بیان این‌که هر حرکتی که در روند بازار صورت گیرد، تبعاتی خواهد داشت تصریح کرد: اما این میزان وام چون رقم بالایی نیست تغییر محسوسی در روند بازار مسکن نخواهد داشت.

این کارشناس مسکن با اشاره به این‌که قیمت مسکن تا پایان آذرماه از شاخص تورم عبور نخواهد کرد، ادامه داد: تحرک خاصی در بازار اتفاق نمی‌افتد وپیش بینی می شود روند ثبات در حال حاضر ادامه پیدا کند.

وی در ادامه گفت: زمانی در بازار مسکن رکود تورمی وجود داشت، اما در حال حاضر می‌توان گفت بازار مسکن با رکود کاهشی روبه‌رو است.

قلی‌خسروی با بیان این‌که مهم‌ترین عامل این رکود کاهشی تعلل مردم است، تصریح کرد:در حال حاضر گروهی مجبور شدند که واحدهایشان را بفروشند.

این کارشناس مسکن با اشاره به این‌که فعالیت‌های خرید و فروش در بازار مسکن به میزان دو تا سه درصد افزایش داشته است، ادامه داد: در حال حاضر هفت هزار معامله در روز اتفاق می‌افتد اما بدین معنی نیست که بازار از رکود خارج شده، چرا که قدرت خرید مردم همچنان پایین است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به این‌که اقدام خاصی در بازار مسکن صورت گرفته، گروهی از مردم به فکر حرکت در بازار مسکن شده‌اند و با توجه به حجم میزان معاملات می‌توان گفت معاملات از مهرماه روند افزایشی را در پیش گرفته است.

این کارشناس مسکن در پایان گفت: با توجه به اقدامات و برنامه‌ریزی‌های دولت امیدواریم که رفته رفته از مشکلات این بخش کاسته شود.

 

ایسنا

ثبات قیمت خانه تا اواخر پاییز

http://www.bananews.ir/رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران تاکید کرد: پرداخت تسهیلات به مصرف کنندگان بازار مسکن در صورتی که تبعیض و رانت درآن وجود نداشته باشد می تواند باعث خانه دار شدن دهک‌های متوسط و ضعیف شود.

به گزارش بنانیوز ؛ حسام عقبایی رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران در گفت‌وگو با ایسنا، درباره پرداخت وام 80 میلیون تومانی خرید خانه اظهار کرد: اساسا با ارائه تسهیلات بانکی موافق هستم و با توجه به کاهش قدرت خرید مردم و کمبود صنعتی سازی ساختمان در کشور، همچنین نبود انبوه سازی به مفهوم صحیح در کشور باید با تزریق پول قدرت خرید مردم را افزایش دهیم تا بدین ترتیب بازار هم تحریک شود.

وی افزود:‌در اقتصاد دنیا تزریق پول باعث تورم می شود و این مساله خود یک اصل اقتصادی است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان این‌که منتقدین به پرداخت وام 80 میلیون تومانی بر این عقیده هستند که پرداخت این مبلغ ایجاد تورم خواهد کرد، افزود: اما سوالی دراین میان پیش می‌آید آن است که در طول هشت سال گذشته که تسهیلات پرداخت نشده آیا تورم در بازار مسکن وجود نداشته است؟

عقبایی ادامه داد:‌در دولت‌های گذشته که به کسی وام داده نشد قیمت‌ها افزایش نداشت؟ در پاسخ می توان گفت قیمت مسکن در این دوره‌ها چهار برابر افزایش یافت.

وی در ادامه با بیان این‌که عدم ارائه تسهیلات از موجبات کنترل قیمت مسکن و یا عدم افزایش قیمت نیست، تصریح کرد: تجربه هشت سال گذشته این مساله را به خوبی به ما ثابت کرده است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران با اشاره به این‌که مسائل زیادی در گرانی مسکن و ایجاد تورم نقش دارند، اظهار کرد: نباید از این موضوع هراس داشته باشیم که پرداخت تسهیلات ایجاد تورم می کند.

عقبایی تاکید کرد: اگر تسهیلات به بازار مصرف داده شود، تبعیض و رانت درآن وجود نداشته باشد و مبلغ در اختیار مصرف‌کنندگان واقعی قرار گیرد، نه تنها موجب تورم نمی‌شود، بلکه باعث خانه دار شدن دهک‌های متوسط و ضعیف جامعه خواهد شد و رونق را به بازار مسکن بازمی گرداند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تا پایان پاییز ثبات قیمت ها و افزایش حجم معاملات پیش بینی می‌شود.