Back شما اینجا هستید: خانه اقتصاد مسکن قیمت مسکن و اجاره

قیمت مسکن و اجاره

http://www.bananews.ir آخرین اخبار مرتبط با قیمت مسکن، خرید و فروش مسکن، بازار اجاره، اجاره بها در مسکن،موجر و مستاجر،قیمت روز آپارتمان در مناطق مختلف،بنگاه مسکن، قولنامه مسکن، شرایط وام مسکن، معامله در بازار ملک،کمیسیون در بازار مسکن،قیمت در مسکن مهر،قیمت مسکن ویژه،قیمت ملک کلنگی، قیمت خانه دربستی و... در این بخش ارائه می شود.

کاهش خرید خانه و افزایش اجاره‌نشینی

www.BanaNews.irدر حال حاضر قیمت‌ها از قدرت خرید مردم تا حدودی بالاتر است لذا علیرغم اینکه تابستان، فصل جابجایی است شاهد کاهش معاملات هستیم و تقاضای اجاره‌نشینی بیشتر شده که قیمت‌های این بخش را نیز با افزایش مواجه کرده است.

به گزارش بنانیوز ؛ احمدرضا سرحدی - کارشناس اقتصاد مسکن - در گفت‌وگو با ایسنا درباره وضعیت فعلی بازار مسکن اظهار کرد: افزایش میزان خرید و فروش در بازار مسکن با آمدن تابستان طبیعی است که طبق روال روند افزایشی داشته باشد چون فصل تابستان فصل جابجایی است و بیشترین حجم معاملات در این فصل به دلیل تعطیلی مدارس وجود دارد.

وی با بیان این که بررسی‌های آماری حاکی از این است که میزان معاملات با شروع تابستان کاهش داشته است، افزود: عواملی از جمله تورم و قیمت‌های بالا از دلایل کاهش میزان معاملات در بازار هستند و با توجه به میزان قیمت‌ها در بازار می‌توان گفت که قیمت‌ها سوری نیست و واقعیت امر این است که در سال‌های اخیر با گران شدن مزد کارگران، قیمت مصالح و زمین باعث شده قیمت تمام شده ساختمان‌ها افزایش داشته باشد.

سرحدی با بیان اینکه با این روند، مسئله سود و منفعت‌طلبی سازندگان پیش می‌آید، تصریح کرد: میزان قیمت‌ها آنقدر نیست که بتوان آن را حباب تصور کرد یا توقع کاهش چشمگیر قیمت را داشت.

افزایش تقاضای اجاره‌نشینی و افزایش قیمت‌ها

یک میلیون تومان متوسط اجاره بهای یک خانه 50 متری

http://www.bananews.ir/با شروع فصل جابجایی و داغ شدن بازار اجاره، میانگین اجاره بهای واحدهای 50 تا 60 متری در کلان‌شهر تهران ماهانه حدود یک میلیون تومان شده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irافزایش جمعیت، مهاجرت، کاهش قدرت خرید مردم در کنار آن افزایش قیمت خانه باعث شده تقاضا برای اجاره نشینی در بازار مسکن روند صعودی به خود بگیرد و کماکان هم ادامه یابد.

افزایش پیش فروش آپارتمان در شمال و غرب تهران/ نرخ برخی واحدهای پیش فروش شده

http://www.bananews.ir/در شرایط رکود بازار مسکن، بخشی از خریداران به دنبال پیش خرید واحدهای مسکونی هستند تا با قیمت کمتر و پرداخت طولانی تر، آپارتمانی را خریداری کنند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irبازار پیش فروش مسکن در سال های اخیر رونق بیشتری داشته است و برخی از خریداران ترجیح می‌دهند که واحدهای پیش فروش شده که قیمت‌های ارزان تری را نسبت به دیگر آپارتمان‌ها در یک منطقه دارند خریداری کنند.

بازار داغ مسکن در ماه رمضان / کاهش قیمت واحدهای 65 متری

http://www.bananews.ir/بازار مسکن این هفته با توجه به آغاز ماه رمضان با کاهش قیمت نسبی روبه رو شده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir بازار مسکن این هفته با توجه به آغاز ماه رمضان با کاهش قیمت نسبی روبه رو شده است.

براساس این گزارش واحد 67 متری یک خوابه واقع در میدان پونک 35 متری گلستان 15 میلیون بیعانه وماهانه یک میلیون و200 هزار تومان اجاره گذاشته شده است.

همچنین واحدی 66 متری 2 خوابه واقع در اشرفی اصفهانی 40 میلیون تومان بیعانه وماهانه 600 هزار تومان اجاره گذاشته است.

بر اساس این گزارش واحدی 70 متری 2 خوابه ،32میلیون تومان بیعانه وماهانه 930 هزار تومان اجاره گذاشته شده وقابل تبدیل به 45 میلیون رهن کامل است.

همچنین واحدی 70 متری واقع در ستاری بالاتر از نیایش 10 میلیون تومان بیعانه و ماهانه 650 هزار تومان اجاره گذاشته شده است.

براساس این گزارش قیمت واحدی 66 متری واقع در کارگر شمالی 2 خوابه 12 میلیون تومان بیعانه و ماهانه 1 میلیون تومان اجاره گذاشته شده است.

همچنین واحدی 70 متری واقع در بهار شمالی 15میلیون تومان بیعانه و ماهانه 800 هزار تومان اجاره گذشته می شود. ی مسکونی با همین متراژ در شرق تهران نیز برابر است.

گفتنی است واحدی 70 متری واقع در نارمک شیر مرد جنوبی 25 میلیون تومان بیعانه و ماهانه 650 هزار تومان اجاره گذاشته شده است.

براساس این گزارش واحدی 67 متری واقع پیروزی 30 میلیون بیعانه و ماهانه 450 هزار تومان اجاره گذاشته شده است.

گفتنی است قیمت واحدهای مسکونی با فرا رسیدن ماه رمضان و به برکت این ماه کاهش یافته و صاحب خانه ها قصد افزایش قیمت را ندارد.

 

باشگاه خبرنگاران

ضد نقیض های مسئولان "مستاجران" را ناامید کرد/ درجه حرارت اجاره به مرز 25 درصد رسید

http://www.bananews.ir/با وجود اعلام حسام عقبایی رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران مبنی بر کاهش 9 درصدی اجاره بها شاهد افزایش 20 تا 25 درصدی قیمت اجاره بها در بازار داخلی هستیم.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irبا وجود اعلام حسام عقبایی رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران مبنی بر کاهش 9 درصدی اجاره بها شاهد افزایش 20 تا 25 درصدی قیمت اجاره بها در بازار داخلی هستیم.

براساس این گزارش این روزها گرمای داغ تابستان بر قیمت ها اثر گذاشته و زمینه بالا رفتن درجه حرارت قیمت ها شده است.

براساس این گزارش یکی از مشاوران املاک و اقع در منطقه شاهین شمالی با اشاره به اینکه اجاره قیمت مسکن در ماه رمضان نه تنها کاهش نیافته بالکه به دلیل رکود معاملات قیمت ها افزایش نیز یافته است افزود: قیمت های اجاره ورهن نسبت به سال گذشته افزایش یافته ومعاملات مسکن در رکود کامل به سر می رود.

این مشاور املاک در ادامه افزود: در حال حاضر بازار مسکن به گونه ای شده است که مالکان هرچه قدر می خواهند قیمت ها را افزایش می دهند.

وی درادامه گفت: در حال حاضر فروش مسکن در رکود کامل به سر می برد و هیچ یک از خریداران تمیلی به خرید مسکن ندارند.

همچنین یکی دیگر از مشاوران املاک واقع در منطقه شمال تهران بااشاره به اینکه قیمت های اجاره نسبت به سال گذشته افزایش 20 تا 25 درصدی داشته است افزود: در صورنی که مالکی قصد تمدید ملک خود را داشته باشد قیمت ها افزایش کمی می باید در غیر این صورت افزایش بیشتری می یابد.

وی درادامه اظهار داشت: در حال حاضر میزان معاملات مسکن کاهش بسیاری یافته و میزان تخلیه واحدها بسیار کمتر شده است.

این مشاور املاک با بیان اینکه میزان ملک در تهران بسیار کم است افزود:‌ مشتری مسکن در حال حاضر بسیار زیاد است ولی متاسفانه میزان ملک در تهران کاهش یافته و ملکی با موقعیت خوب پیدا نمی شود.

براساس این گزارش عقبایی با بیان اینکه در بهار امسال شاهد بازار کنترل شده مسکن هستیم واین روند در این مدت هم ادامه داشته است، افزود: با توجه به اینکه شاخص اجاره بها وابسته به نرخ مسکن است باید گفت که طی یک ماه اخیر شاهد افت قیمت مسکن بوده ایم و در این راستا نیز بازار اجاره مسکن با کاهش قیمت و افزایش قراردادهای اجاره روبرو شده است.

وی گفت : در بازار مسکن در بخش اجاره بها نرخ ها براساس نظرخود مالکین تعیین می شود و نمی توان در این خصوص به لحاظ قانونی دخالتی کرد مگر اینکه مشاوران املاک فقط ارشاد کنند.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران با اشاره به کاهش نرخ تورم در جامعه تصریح کرد: با توجه به سیاست هایی که دولت در بخش مسکن اعمال کرده است در کنار کاهش نرخ تورم وافزایش عرضه مسکن ساخته شده از سوی سازندگان، دلیلی برای افزایش اجاره بها از سوی مالکان وجود ندارد.

در همین راستا حامد مظاهریان در گفتگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران، با بیان اینکه سامانه رصد معاملات توسط وزارت راه و شهرسازی راه‌اندازی شده است گفت: تمامی معاملات در سطح کشور در این سامانه رصد و قیمت‌ها مشخص می شود.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر قیمت‌ها شیب ملایمی دارند و معادل نرخ تورم پیش‌بینی شده بین 20 تا 25 درصد افزایش یافته‌اند.

معاون امور مسکن ساختمان وزارت راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به اینکه بیشترین میزان معاملات در فصل تابستان صورت می‌گیرد افزود: در ماه‌هایی از فصل سال از جمله دی‌ و بهمن‌ماه میزان معاملات مسکن کاهش شدیدی می‌یابد.

مظاهریان در ادامه تصریح کرد: شیب افزایش قیمت اجاره بها بیش از نرخ تورم افزایش نمی‌یابد.

وی در ادامه اظهار داشت: رهن ثانویه جز طرح‌های مکمل دولت به شمار می‌رود و در بخش اجاره دخالت کمترین دارد و مکمل خرید مسکن به شمار می‌رود.

حال با وجود اظهار نظرهای مختلف درخصوص قیمت مسکن امید است مستاجران بتوانند از این بحران عبور کنند و سقفی حتی کوچک برای خود پیدا کنند.

 

باشگاه خبرنگاران