http://www.bananews.ir/
Back شما اینجا هستید: خانه اقتصاد مسکن قیمت مسکن و اجاره

قیمت مسکن و اجاره

http://www.bananews.ir آخرین اخبار مرتبط با قیمت مسکن، خرید و فروش مسکن، بازار اجاره، اجاره بها در مسکن،موجر و مستاجر،قیمت روز آپارتمان در مناطق مختلف،بنگاه مسکن، قولنامه مسکن، شرایط وام مسکن، معامله در بازار ملک،کمیسیون در بازار مسکن،قیمت در مسکن مهر،قیمت مسکن ویژه،قیمت ملک کلنگی، قیمت خانه دربستی و... در این بخش ارائه می شود.

تبریز به جمع گرانترین خانه‌ها پیوست

http://www.bananews.ir/آمارها حاکی از آن است که کلان شهری همچون تبریز به جمع گران‌ترین واحدهای مسکونی پیوسته است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir گزارشات میدانی حاکی از آن است که قیمت مسکن در شهرهای بزرگی همچون تبریز کم‌تر از تهران نیست به طوری که بسیاری از خریداران گله‌مند از افزایش قیمت در این شهر هستند.

براساس این گزارش؛ به گفته بسیاری از مشاوران املاک در این شهر به دلیل افزایش قیمت در برخی از مناطق تعداد معالات با کاهش 10 درصدی روبرو شده و رکود خرید و فروش در این شهرها حاکم شده است.

در ادامه این گزارش یک مشاور املاک در استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بازار رهن و اجاره همانند بازار خرید و فروش است گفت: متاسفانه به دلیل بالا بودن میزان اجاره ی مسکن در تبریز بسیاری از مستاجران در حومه شهرها مستقر شده اند و این موضوع برای کلان شهری همچون تبریز بسیار تاسف برانگیز است.

در همین راستا مشاور املاک دیگری گفت: رکود در خرید و فروش مسکن در تبریز حاکم شده و قیمت ها روز به روز در حال افزایش است.

براساس این گزارش، درحالی که بسیاری از مسولان به فکر برنامه‌ریزی برای مهاجرت معکوس هستند ولی متاسفانه دلالان نیز در این شهر جولان می‌دهند و همواره به فکر افزایش قیمت هستند.

این گزارش می‌افزاید: آپارتمان 230 متری واقع در کوی ولیعصر فلکه مصدق 500 میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است.

همچنین واحدی 100 متری واقع در شهرک مرزداران 25 میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است.

درهمین راستا واحدی به متراژ 117 متر واقع در بلوک گلستان 450 میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است.

براساس این گزارش واحدی دوبلکس به متراژ 350 متر 40 میلیون تومان ودیعه و ماهانه 3 میلیون و500 هزار تومان برای اجاره گذاشته شده است.

به نظر می‌رسد افزایش قیمت‌ها در بخش اجاره و نیز رکود در بازار خرید و فروش نه تنها در تهران بلکه در اکثر کلان شهرها همه گیر شده است.

 

باشگاه خبرنگاران

قیمت مسکن بالا نمی‌رود

http://www.bananews.ir/یک کارشناس می‌گوید: بخش مسکن طی یک سال آینده وارد رونق می‌شود اما چون فعالان این بخش نقدینگی چندانی در دست ندارند و نمی‌توانند در آینده‌ی نزدیک به ساخت و ساز جدید اقدام کنند فعلا با افزایش قیمت مواجه نخواهیم بود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، شهریاری شقاقی اظهار کرد: طی سال‌های اخیر همواره شاهد رکود و رونق در بخش مسکن بوده‌ایم که رونق همواره با افزایش قیمت مواجه بوده اما این بار رونق مسکن با جهش قیمت همراه نخواهد شد؛ چراکه هم‌اکنون با توجه به تعداد زیاد خانه‌های خالی نوساز، نقدینگی فعالان بخش ساخت و ساز آن‌قدرها نیست که بخواهند به تولید انبوه بپردازند.

وی افزود: فعلا اقشار نیازمند مسکن وارد می‌شوند و در فاز بعد شاهد ورود سرمایه‌های کلان به این بخش خواهیم بود.

این کارشناس مسکن ادامه داد: مشکلات نقدینگی بانک مسکن و سایر بانک‌ها و امتناع آنها از پرداخت وام‌های 60 میلیون تومانی مسکن تاثیر منفی در این بازار ایجاد می‌کند و می‌تواند به ادامه‌ی رکود بیانجامد اما به هر حال امضای برجام یا هر موردی که در رابطه با توافق ایران با قدرت‌های جهانی باشد تاثیر مثبت خود را در اقتصاد و بالطبع بخش مسکن ایجاد خواهد کرد.

به گفته شقاقی، با امضای برجام احتمالا در آینده سرمایه‌ها از بخش سکه و ارز بیرون می‌آید و به سوی بازار مسکن روانه خواهد شد و تولید مسکن کم‌متراژ و متوسط متراژ رونق خواهد گرفت.

این کارشناس مسکن به بحث «اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم» اشاره و خاطرنشان کرد: این قانون همانند قانون مالیات بر ارزش افزوده می‌تواند عامل بازدارنده برای تولید مسکن باشد و ممکن است تولید یک میلیون خانه در سال را با چالش مواجه کند.

وی یادآور شد: به یاد داریم زمانی که قانون مالیات بر ارزش افزوده مطرح شد کل بازار مسکن را دچار رکود کرد؛ چرا که فروشندگان می‌خواستند هزینه‌های مالیات را روی ملک بکشند و خریداران مقاومت می‌کردند.

شقاقی در پیش‌بینی از وضعیت آینده مسکن گفت: به اعتقاد من در کوتاه مدت تحرک آن‌چنانی در بخش مسکن نخواهیم داشت اما طی یکی دو سال آینده بازار مسکن به رونق خواهد رسید. در حال حاضر مردم شاهد تحولات اطراف هستند تا بعد از نهایی شدن توافق هسته‌یی و تثبیت شرایط اقتصادی به سرمایه‌گذاری در بخش مسکن بپردازند.

 

ایسنا

مسکن در دو راهی ارزانی و گرانی

http://www.bananews.ir/اگر موانعی همچون مالیات‌های مستقیم، قانون پیش‌فروش، مالیات بر ارزش افزوده و بیمه کارگران ساختمانی اصلاح شود، بخش ساخت و ساز مسکن به حرکت درمی‌آید و در آن صورت قیمت‌ها نیز متعادل می‌شود.

پیش‌بینی افزایش قیمت مسکن در زمستان

http://www.bananews.ir/رییس انجمن صنفی انبوه‌سازان تهران معتقد است از اواخر دی‌ماه شاهد افزایش قیمت مسکن خواهیم بود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، حسن محتشم اظهار کرد: در اواخر دی‌ماه که نیمه‌ی دوم زمستان محسوب می‌شود احتمالا شاهد تحرکی در بازار مسکن خواهیم بود که طبیعتا با افزایش نسبی قیمت همراه می‌شود.

وی افزود: بخش مسکن از سال 1392 با رکود مواجه بوده و سال 1393 هم اوج رکود بود. امسال هم که در شش ماهه اول سال در رکود به سر برده و دیگر جایی برای پایین آمدن قیمت نداشته است.

رییس انجمن صنفی انبوه‌سازان تهران به سیاست وزارت راه و شهرسازی برای ایجاد رونق در بخش مسکن اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به سیاست وزارتخانه برای ارایه تسهیلات خرید واحدهای ارزان قیمت و کوچک، مردم از این تسهیلات به طور نسبی استفاده کردند که می‌بینیم منجر به ایجاد تحرکی نسبی در بازار مسکن شده اما این آمار افزایش 8-7 درصدی کافی نیست؛ چرا که نمی‌تواند رکود دو سه ساله را جبران کند.

محتشم ادامه داد: بخشی از این تحرک، تابع شرایط فصلی تیرماه، مردادماه، شهریورماه و بعضا مهرماه است که با توجه به فصل نقل و انتقالات معمولا هر ساله در این فصول تحرکی در بازار مسکن دیده می‌شود.

وی با بیان این‌که مسکن همیشه تابع نوسانات سینوسی بوده و اصولا هیچ کار اقتصادی نمی‌تواند همیشه در سرازیری یا صعود باشد، خاطرنشان کرد: قانون ریاضی در همه جای اقتصاد وجود دارد. وقتی یک بخش اقتصادی در سرازیری قرار می‌گیرد در جایی متوقف می‌شود و مجددا صعود می‌کند.

رییس انجمن صنفی انبوه‌سازان تهران تاکید کرد: هر کالا تابع متغیرهای تشکیل دهنده است. قیمت مسکن نیز تابعی است از قیمت زمین، خدمات، عوارض شهرداری، تراکم، نیروی انسانی و مصالح ساختمانی است که اگر قیمت تمام شده اینها با هم جمع شود عددی را تشکیل می‌دهد که قیمت حداقلی مسکن است و سازندگان نمی‌توانند کالای خود را پایین‌تر از آن مبلغ بفروشند.

 

ایسنا

تمام قیمت‌های اعلامی علی‌الحساب است

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس اظهار کرد: شرکت عمران شهر جدید پردیس، هیچ قیمتی را به صورت نهایی اعلام نکرده و در قراردادها تمام قیمت‌ها علی‌الحساب ذکر شده است.