یکشنبه11051394

www.BanaNews.ir
Back شما اینجا هستید: خانه اقتصاد مسکن قیمت مسکن و اجاره

قیمت مسکن و اجاره

http://www.bananews.ir آخرین اخبار مرتبط با قیمت مسکن، خرید و فروش مسکن، بازار اجاره، اجاره بها در مسکن،موجر و مستاجر،قیمت روز آپارتمان در مناطق مختلف،بنگاه مسکن، قولنامه مسکن، شرایط وام مسکن، معامله در بازار ملک،کمیسیون در بازار مسکن،قیمت در مسکن مهر،قیمت مسکن ویژه،قیمت ملک کلنگی، قیمت خانه دربستی و... در این بخش ارائه می شود.

قیمت مسکن در تیرماه هم کاهش یافت/ تداوم روند کاهشی معاملات

http://www.bananews.ir/بانک مرکزی، نتایج بررسی تحولات بازار مسکن شهر تهران در تیرماه سال جاری را ارائه کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، بانک مرکزی گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در تيرماه سال ۱۳۹۴ را ارائه کرد. این گزارش برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسي ها و سياست هاي اقتصادي بانک مرکزي تهيه و منتشر شده است.

در تيرماه سال ۱۳۹۴متوسط قيمت خريد و فروش يک متر مربع زيربناي واحد مسکوني معامله شده از طريق بنگاه هاي معاملات ملکي شهر تهران ۳۸.۶ ميليون ريال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتيب ۰.۷ و ۳.۱ درصد کاهش نشان مي دهد.

در ماه مورد گزارش، تعداد معاملات آپارتمان‌هاي مسکوني شهر تهران به ۱۱.۷ هزار واحد مسکوني رسيد که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتيب ۲۵.۱ و ۱۶.۵ درصد کاهش نشان مي دهد.

در تيرماه سال ۱۳۹۴ از ميان مناطق ۲۲ گانه شهرداري تهران، بيشترين متوسط قيمت يک متر مربع زيربناي مسکوني معامله شده معادل ۷۹.۵ ميليون ريال به منطقه ۱ و کمترين آن با ۲۱.۰ ميليون ريال به منطقه ۱۷ تعلق داشته است.

برای دریافت گزارش کامل بانک مرکزی اینجا را کلیک نمایید.

متن کامل گزارش بانک‌مرکزی از تحولات بازار مسکن تیر۹۴ تهران/ متوسط قیمت مسکن در تهران/ کاهش نرخ رشد اجاره‌بها

http://www.bananews.ir/بانک مرکزی در گزارشی در خصوص وضعیت بازار مسکن تیرماه ۹۴ شهر تهران اعلام کرد: حجم معاملات واحدهای مسکونی در تیرماه سال ۱۳۹۴ معادل ۱۱ هزار و ۷۰۰ واحد بود که مؤید کاهش ۱۶ و نیم درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل است.

اختلاف 6 میلیونی قیمت هر متر خانه در پایتخت

http://www.bananews.ir/با کاهش قیمت هر متر واحد مسکونی در تهران اختلاف متوسط قیمت در مناطق 22 گانه پایتخت به حدود 6 میلیون تومان رسید.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir بررسی بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن شهر تهران در تیرماه امسال نشان می‌دهد که متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران سه میلیون و 800 هزار تومان بود که نسبت به خرداد 0.7 درصد کاهش یافته است.

خانه 4 درصد ارزان شده است

http://www.bananews.ir/آمار سه ماهه نخست امسال نشان می‌دهد متوسط بهای یک متر آپارتمان در شهر تهران 4 درصد نسبت به سه ماهه قبل از آن کاهش یافته است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، بر اساس آمار وزارت راه و شهرسازی، گزارش فصلی بازار مسکن در بهار 1394 نشان داد: متوسط بهای یک مترمربع آپارتمان در شهر تهران در سه ماهه اول سال 1394 به عدد 39.9 میلیون ریال رسید که نسبت به سه ماهه قبل معادل 4 درصد و نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل 2 درصد کاهش یافته.

نگاهی به روند فصلی قیمت مسکن از ابتدای سال 1390 تا پایان بهار سال 1394 در شهر تهران حاکی از این است که قیمت مسکن از بهار سال 1392 با ثبات نسبی مواجه شده و در حدود 40 میلیون ریال به ازای هر متر مربع دارای نوسانات اندک تا 3 میلیون ریال بوده است.

مقایسه نرخ رشد قیمت مسکن با تورم عمومی نیز نشان می‌دهد که از بهار 1392 نرخ رشد قیمت مسکن همواره پایین‌تر از نرخ رشد تورم بوده؛ در نتیجه می‌توان گفت قیمت حقیقی مسکن کاهش یافته است.

بنابراین گزارش بیشترین قیمت به ترتیب متعلق به مناطق 1، 3، 2 و 6 و کمترین قیمت متعلق به مناطق 18، 17، 20 و 19 می‌باشد.

 بر اساس پیش‌بینی کارشناسان با توجه به عدم تعادل قیمت‌ها با قدرت خرید مردم حداقل تا یک سال آینده هم قیمت مسکن افزایش نخواهد یافت. اما در یک سال آینده احتمالا شاهد انباشت تقاضا خواهیم بود و در صورتی که آن انباشت پاسخ داده شود، افزایش قیمت نخواهیم داشت. لذا اجرایی شدن طرح جامع مسکن از سوی دولت ضروری است.

 

ایسنا

اجاره گرانترین «اداره» تهران چقدر است؟

http://www.bananews.ir/یکی از گران‌ترین ساختمان‌های اداری تهران برای رهن و اجاره، ماهانه 500 میلیون تومان اجاره قیمت‌گذاری شده که این مبلغ معادل 16 میلیارد و 666 میلیون تومان رهن کامل است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir به منظور صرفه‌جویی در پرداخت هزینه اجاره واحدهای اداری، برخی از مالکان این واحدها، ملک خود را به صورت همزمان در قالب اتاق‌های مجزا به مشاغل مرتبط با هم اجاره می‌دهند، به طوری که برخی از افراد که نیاز به فضای کاری گسترده‌ای ندارند می‌توانند با اجاره یک اتاق اداری در پرداخت مبلغ اجاره صرفه‌جویی کنند.

اتاقی 15 متری در گیشا با ودیعه پنج میلیون تومان و اجاره ماهانه 800 هزار تومان اجاره داده می‌شود که این اتاقی 15 متری از یک واحد 110 متری است؛ همچنین 15 متر از یک واحد 56 ‌متری به صورت سه روز در هفته به پزشکان و وکلا اجاره داده می‌شود.

واحدی 80 متری نیز در هفت‌حوض نارمک با پنج میلیون تومان ودیعه و اجاره ماهانه دو میلیون و 450 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

البته میزان مبلغ اجاره اتاق‌های اداری، همچون واحدهای مسکونی در مناطق مختلف تهران متفاوت است. علاوه بر محله و موقعیت ملک، مواردی نظیر دارا بودن مبلمان اداری شیک، موکت یا پارکت بودن و زیبایی ظاهری اتاق و از همه مهمتر اتصال به خطوط پرسرعت اینترنت و نیز دارا بودن تلویزیون ال‌سی‌دی، داشتن کامپیوتر و همچنین دارا بودن پارکینگ و حتی چشم‌انداز زیبا از جمله مواردی است که در تعیین اجاره‌بهای اتاق‌های اداری نقش مؤثری دارد.

بیشتر مالکان، ساختمان‌های اداری را به صورت یکجا اجاره می‌دهند. ساختمانی اداری در جردن دارای دو واحد 350 متری و 23 واحد 130 متری به همراه 70 متر پارکینگ با اجاره ماهانه 500 میلیون تومان اجاره داده می‌شود که این مبلغ معادل رهن کامل 16 میلیارد و 666 میلیون تومان است.

 

ایسنا