Back شما اینجا هستید: خانه اقتصاد مسکن قیمت مسکن و اجاره

قیمت مسکن و اجاره

http://www.bananews.ir آخرین اخبار مرتبط با قیمت مسکن، خرید و فروش مسکن، بازار اجاره، اجاره بها در مسکن،موجر و مستاجر،قیمت روز آپارتمان در مناطق مختلف،بنگاه مسکن، قولنامه مسکن، شرایط وام مسکن، معامله در بازار ملک،کمیسیون در بازار مسکن،قیمت در مسکن مهر،قیمت مسکن ویژه،قیمت ملک کلنگی، قیمت خانه دربستی و... در این بخش ارائه می شود.

بی‌میلی مالکان به فروش مسکن/ نرخ آپارتمان‌های کمتر از 40 متر

 http://www.bananews.irرکود بازار مسکن و کاهش قیمت‌ها موجب بی‌میلی مالکان برای فروش شده است به همین جهت تعداد کمتری آپارتمان به فروش گذاشته می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irبازار مسکن در این روزها در انتظار اجرای سیاست‌های دولت است به همین دلیل تغییرات خاصی در این بازار مشاهده نمی‌شود و قیمت‌ها همچنان سیرنزولی دارند اما همین موضوع منجر به این شده است که نسبت به سال گذشته تعداد واحدهای کمتری برای فروش گذاشته شود و مالکان نسبت به فروش واحدها بی میل باشند.

بازار خريد و فروش مسکن دچار رکود است

http://www.bananews.ir/دبیر اتحادیه املاک تهران گفت: بازار خريد و فروش مسکن دچار رکود است اما بازار اجاره بهاي مسکن روند عادي را دارد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irمصطفي قلي خسروي اظهار داشت: قيمت ها که در گذشته افزايش قابل توجهي داشته در ادامه روند کاهشي نداشته و قدرت خريد مردم همچنان پايين تر است.

وي گفت: کسادي بازار ارز و سکه طلا نيز موجب ثبات قيمت مسکن شده است و شايد زمان مناسب براي خريد مسکن باشد.

خسروي افزود : آمارهاي سامانه ثبت املاک نشان مي‌دهد خريد و فروش مسکن در تهران و سراسر کشور وجود دارد ثبات قيمت مسکن ادامه خواهد داشت.

وي درباره تاثير احتمالي طرح افزايش وام مسکن به 80 ميليون تومان همراه با راه اندازي صندوق هاي پس انداز مسکن هم گفت : نظر ما اين است که تا 80 درصد قيمت مسکن با وام تامين شود چون تا حدودي بر قيمت هاتاثيرگذار خواهد بود اما با توجه به رکود حاکم بر بازار و کاهش قدرت خريد ، اثر تورمي جدي نخواهد داشت.

خسروي تاکيد کرد : قدرت خريد مردم پايين است و اقشار ضعيف و متوسط جامعه در تامين مالي مسکن خود مشکل دارند که افزايش وام مسکن مي تواند راهي براي خانه دار شدن اين افراد باشد.

وي گفت : زماني وام هاي 15 ميليون توماني حدود 38 درصد قيمت يک آپارتمان را در تهران تامين مي کرد اما هم اکنون وام 50 تا 60 ميليون توماني به طور ميانگين حدود 12 درصد از قيمت يک واحد را تامين مي کند و 82 درصد از قيمت مسکن را بايد خريدار تامين کند.

دبیر اتحادیه املاک تهران گفت : هرچند اين وام مي تواند بر بازار تاثير مثبت داشته باشد اما اين وام در شهرهاي بزرگ که قيمت ها هم بالاست تاثير چنداني نخواهد داشت.

 

باشگاه خبرنگاران

"مهمترین" شاخصه‌های خروج رکود از بازار مسکن"

http://www.bananews.ir/با اعتمادسازی و حمایت دولت از بخش مسکن در راستای همکاری و مشارکت بخش خصوصی و انبوه‌سازان، بازار مسکن از حالت رکود خارج و ساخت و ساز رونق خواهد یافت و ثبات بخشی نظام ارزی در این زمینه مهم است.

 به گزارش بنانیوز(BanaNews.irمرادعلی واهبی عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان خوزستان با بیان اینکه حمایت دولت از بخش یک شاخصه اساسی در رونق بازار است خاطرنشان کرد: دولت باید بخش مسکن را سازماندهی و حمایت کند چراکه عدم ثبات در بازار مسکن باعث می شود سرمایه‌گذاری در این بخش کاهش یابد.

وی تصریح کرد: در راستای رونق‌دهی بازار می بایست روند ساخت و ساز و صدور پروانه‌های اختمانی راتسهیل کرد تا مالکان راحت‌تر بتوانند با اخذ پروانه‌های ساختمانی و جواز مربوطه فعالیتکنند.

مسئول کمیته نظارت در سازمان نظام مهندسی عنوان کرد: در سازمان نظام مهندسی کشور و حتی استان خوزستان نقش‌ها کمتر شده و پروانه‌های اشتغال کاهش یافته و چنانچه دولت بتواند با اعتمادسازی و حمایت تسهیلات لازم را فراهم کند و بخش خصوصی و انبوه‌سازان را در بخش مسکن جذب کند روند ساخت و ساز رونق خواهد یافت.

عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی اظهار داشت: با حمایت‌های دولت در بخش مسکن و ارائه تسهیلات لازم مردم می توانند خانه‌ها و بافت‌های فرسوده خود را نوسازی کنند چرا که بسیاری از روستاییان و برخی از شهرنشینان در ساختمان‌های فرسوده و قدیمی زندگی می‌کنند.

*نمایشگاه صنعت ساختمان حمایت‌گر است

واهبی با اشاره به برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان افزود: در این نوع نمایشگاه‌ها باید از مهندسان و ناظران مقیم دعوت به عمل آورد تا آنان با فعالیت ها و روش‌های نوین در ساخت و ساز بیشتر آشنا شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: در نمایشگاه‌های تخصصی صنعت ساختمان باید بازارهای هدف را شناسایی و قوی‌تر کرد تا محصولات جدید و تکنولوژی‌های روز دنیا به تمامی مردم شناسانده شود.

عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی افزایش هزینه های بیمه کارگری، گران شدن مصالح ساختمانی و بالا رفتن هزینه و دستمزدها را از جمله شاخصه‌ها تاثیرگذار در رکود بازار مسکن برشمرد.

 

باشگاه خبرنگاران 

46درصد مردم اجاره نشین‌اند/قیمت خانه 6برابر شد وام مسکن تغییری نکرد

http://www.bananews.ir/عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در جایی می گویند به تعهدات دولت گذشته در مسکن مهر عمل می کنیم و در جایی دیگر می گویند اگر چهار دولت دیگر هم بیاید نمی تواند مسکن مهر را ساماندهی کند. از طرفی مطرح می شود که بانک مسکن ورشکسته است و در جایی دیگر می گویند که بانک مسکن بهترین بانک و محلی مطمئن برای تسهیلات دهی است. دلیل این همه تناقض گویی مسئولان دولت چیست ؟

 به گزارش بنانیوز(BanaNews.irبرنامه مناظره اقتصادی صدا و سیما با عنوان علیرضا خسروی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، بهمن آرمان اقتصاددان، فرهاد بیضایی مدیرگروه سیاست گذاری مسکن دانشگاه علم و صنعت، محسن چگینی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی و حسام عقبایی رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران.

مسکن به این زودی ها گران نمی شود

http://www.bananews.ir/عده ای از مردم علاقمند هستند که ملک گران شود و عده ای دیگر از سکون و رکود آن خوشحال می شوند، ولی حداقل در دو سه سال آینده مسکن گران نمی شود .
به گزارش بنانیوز(BanaNews.irهادی کوزه چی مشاور سرمایه گذاری و کارشناس بازار مسکن اظهار کرد: بازار مسکن شبیه بازار بورس، ارز و طلا نیست که تلاطم های سریع داشته باشد بلکه ای بازار تقریبا سه سال طول می کشد تا از رکود خارج شود.