Back شما اینجا هستید: خانه اقتصاد مسکن قیمت مسکن و اجاره

قیمت مسکن و اجاره

http://www.bananews.ir آخرین اخبار مرتبط با قیمت مسکن، خرید و فروش مسکن، بازار اجاره، اجاره بها در مسکن،موجر و مستاجر،قیمت روز آپارتمان در مناطق مختلف،بنگاه مسکن، قولنامه مسکن، شرایط وام مسکن، معامله در بازار ملک،کمیسیون در بازار مسکن،قیمت در مسکن مهر،قیمت مسکن ویژه،قیمت ملک کلنگی، قیمت خانه دربستی و... در این بخش ارائه می شود.

گران‌ترین و ارزان‌ترین قیمت هر متر خانه در پایتخت

http://www.bananews.ir/بررسی‌ قیمت واحدهای کوچک در بازار مسکن پایتخت که مشتری بیشتری دارد نشان‌دهنده این است که حدود دو میلیون تومان پایین‌ترین و 9 میلیون تومان بالاترین قیمت هر متر آپارتمان نوساز در کوچکترین متراژ است.

به گزارش بنانیوز ؛ طبق اعلام مرکز آمار میان مناطق 22 گانه شهرداری تهران بیشترین متوسط قیمت فروش هر متر خانه حدود هشت میلیون تومان در منطقه یک و کمترین متوسط قیمت فروش هر متر یک میلیون و 900 هزار تومان در منطقه 18 بوده است.

خانه‌دار شدن با حداقل 100 میلیون!

http://www.bananews.ir/افزایش میزان وام مسکن به 35 و 50 میلیون تومان هم کمک چندانی به خانه‌دار شدن مردم و زوج‌های جوان نکرده و همچنان دغدغه خانه‌دار شدن برای مستاجران باقی مانده چراکه با احتساب دریافت وام مسکن، حداقل آورده برای خرید کوچکترین واحد آپارتمانی در پایین شهر تهران 100 میلیون تومان است.

به گزارش بنانیوز(Bananews.irبا توجه به افزایش میزان سقف تسهیلات مسکن از 20 به 35 میلیون تومان، با بررسی قیمت خانه از شمال، جنوب و مرکز شهر تهران می‌توان نتیجه گرفت که این میزان وام مسکن درصد ناچیزی از مبلغ تمام شده یک آپارتمان کوچک در تهران را تامین می‌کند.

هدفمندی یارانه‌ها خانه را گران نمی‌کند

http://www.bananews.ir/اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها تاثیر چندانی در بازار مسکن ندارد و در سال جاری شاهد افزایش چشمگیری در این بخش نخواهیم بود.

حمید بدیعی- مشاور رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان - درباره اجرای فاز دوم هدفمندی‌ یارانه‌ها و تاثیر آن بر بازار مسکن تصریح کرد: اتفاقی که در سال‌های اخیر در بازار مسکن افتاده این است که تعداد زیادی خانه ساخته شده است؛ به طوری که این تولید خود نیز عامل رکود در بازار مسکن شده لذا آغاز فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها تاثیر چندانی روی بازار نخواهد داشت.

وی اظهار کرد: در سال جاری قیمت‌ها تفاوت چندانی نمی‌کند ولی اگر تغییری هم پیش بیاید ناشی از افزایش قیمت حامل‌های انرژی است.

بدیعی خاطر نشان کرد: امسال در صورت افزایش قیمت در این بخش تغییرات ناشی از افزایش مالیات و پرداخت‌های بیمه نیز اتفاق می‌افتد ولی در هر صورت شاهد افزایش چشمگیری در این بخش نخواهیم بود.

بدیعی درباره نام‌گذاری امسال به عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی اظهار کرد: بازار مسکن محصول لایه‌های مختلفی از جامعه است که در این بخش تاثیرگذار هستند و با نام‌گذاری امسال با این عنوان و همکاری در لایه‌های مختلف می‌توان به بخش اقتصاد و فرهنگ کمک کرد.

وی خاطر نشان کرد: عامل موثر در بازار مسکن امسال ناشی از افزایش عوارض و افزایش قیمت‌های حامل‌های انرژی خواهد بود.

 

ایسنا

وام های بلندمدت قیمت مسکن را می شکند

http://www.bananews.ir/قیمت مسکن در سال های گذشته چنان صعودی بوده که خانه دار شدن در حال حاضر برای بسیاری از ایرانی ها مخصوصا پایتخت نشینان تبدیل به یک رویا شده است. برخی سیاست های اقتصادی دولت های نهم و دهم را از عوامل اصلی رشد قیمت مسکن و نابه سامانی بازار مسکن عنوان می کنند.

به گزارش بنانیوز(Bananews.irبا روی کار آمدن دولت یازدهم نسیم تغییرات در اقتصاد کشور وزیدن گرفته است و «پویا جبل عاملی»، کارشناس مسائل اقتصادی در گفت و گو با «تدبیر» به طرح هایی اشاره می کند که دولت یازدهم بنا دارد آنها را اجرا کند و قیمت مسکن در نتیجه اجرای آنها کاهش پیدا خواهد کرد.

جبل عاملی گفت:« برای آن که بازار مسکن به شکلی باشد که نه رونق پله ای سالهای گذشته را داشته باشد و نه رکود بلندمدت فعلی را دولت باید بازار پول را طوری سامان دهی کند که افراد بتوانند وام های بلندمدت بگیرند.»

او افزود:« در حال حاضر طرح هایی در دولت برای این منظور وجود دارد که در صورت اجرا شدن قیمت مسکن را می شکند.»

تدبیر: او همچنین درباره قیمت مسکن گفت:« پیش بینی من درباره وضعیت بازار مسکن در شش ماهه اول امسال این است که در این مدت ما افزایش قیمت مسکن را شاهد نخواهیم بود اما کاهش آن در گرو این است که وام های بلندمدت به افراد داده شود که دولت در این زمینه فعالیت خود را شروع کرده است.»

این کارشناس اقتصادی درباره دلایل رکود بازار مسکن در شش ماهه نخست امسال گفت:« اگر حداقل دستمزد یک فرد را در نظر بگیریم و با قیمت متوسط فعلی مسکن در تهران مقایسه کنیم خواهیم دید که این فرد در حال حاضر چیزی حدود دومترمربع خانه می تواند در تهران خریداری کند. بنابراین قیمت هایی که در بازار است بالاتر از قدرت خرید افراد است و به نظر نمی رسد شوک قیمتی در بازار مسکن در سال پیش رو داشته باشیم.»

جبل عاملی همچنین درباره تاثیر اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها بر قیمت مسکن گفت:« هدفمندی یارانه ها یک شوک قیمتی در حاملهای انرژی است و هزینه های تولید را نیز بالا می برد اما به نظر من امسال شوک قیمتی آن چنانی را در بازار مسکن شاهد نخواهیم بود چون قدرت خرید مردم نسبت به قیمت مسکن بسیار پایین آمده و بازار مسکن دیگر نمی تواند بیش از این افزایش قیمت را شاهد باشد.»

 

پارسینه

افزایش 19 درصدی فروش و 18.3 درصدی اجاره مسکن

http://www.bananews.ir/مرکز آمار ایران گزارش داد: در پاییز سال گذشته متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده در شهر تهران نسبت به فصل مشابه سال قبل 19 درصد و متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی بابت اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده نسبت به فصل مشابه سال قبل 18.3 درصد افزایش داشته است.
به گزارش بنانیوز(Bananews.irمرکز آمار ایران گزارش داده است: متوسط قیمت فروش هرمترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده در پاییز سال 92 از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهرتهران 50 هزار و 361 ریال بوده است که نسبت به فصل قبل 4.6 درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل 27.7 درصد افزایش داشته است. همچنین تعداد معاملات فروش زمین یا زمین ساختمان های مسکونی کلنگی انجام شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل 11.6 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 4606 درصد کاهش داشته است.

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران 39 هزار و 69 ریال بوده است که نسبت به فصل قبل 3.6 درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل 19 درصد افزایش داشته است. همچنین تعداد معاملات فروش هرمترمربع زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل 13.2 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 21.3 درصد افزایش داشته است.

متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی بابت اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده در پاییز 92 از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران 188 هزار و 64 ریال بوده است که نسبت به فصل قبل 1.4 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 18.3 درصد افزایش داشته است.

همچنین تعداد معاملات اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی بابت اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل 17.5 درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل 49.7 درصد افزایش داشته است.

 

مهر