خطا
  • ایراد در بارگذاری اطلاعات خوراک
Back شما اینجا هستید: خانه اقتصاد مسکن قیمت مسکن و اجاره

قیمت مسکن و اجاره

http://www.bananews.ir آخرین اخبار مرتبط با قیمت مسکن، خرید و فروش مسکن، بازار اجاره، اجاره بها در مسکن،موجر و مستاجر،قیمت روز آپارتمان در مناطق مختلف،بنگاه مسکن، قولنامه مسکن، شرایط وام مسکن، معامله در بازار ملک،کمیسیون در بازار مسکن،قیمت در مسکن مهر،قیمت مسکن ویژه،قیمت ملک کلنگی، قیمت خانه دربستی و... در این بخش ارائه می شود.

بیش از یک میلیون خانه خالی در کشور وجود دارد

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی از وجود بیش از یک میلیون خانه خالی در کشور خبر داد.

 به گزارش بنانیوز(BanaNews.irحامد مظاهریان، معاون وزیر راه و شهرسازی در چهاردهمین همایش سیاست‌های توسعه مسکن در ایران اظهار کرد: چهار دوره رکود و رونق را پشت سر گذاشته‌ایم به گونه‌ای که زمین به کالا تبدیل شده و باید با ابزار‌های مالیاتی آن را کنترل کنیم.

وی افزود: تا سال 1405 به 45 هکتار زمین شهری نیاز داریم که اگر شهرسازی را اصلاح کنیم مشکل مسکن حل می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که یکی از چالش‌های عدم وجود نظام‌های تعریف مسکن اجتماعی فراگیر است، گفت: در این مورد دولت باید مسوولیت خودش را بپذیرد.

مظاهریان در ادامه گفت: نکته‌ی دیگر توزیع ساخت مسکن در استان‌های مختلف است، چرا که در استان‌ها 30 درصد جمعیت به دهک‌های پایین 1، 2 و 3 تعلق دارد و در استان‌های دیگر سه درصد جمعیت به این دهک‌ها اختصاص دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که شاخص دسترسی به مسکن به 12 سال رسیده، تصریح کرد: برنامه وزارت راه و شهرسازی این است که این رقم را به هشت سال کاهش دهد.

وی با اشاره به این‌که موضوع دیگر وجود خانه‌های خالی است که در حال حاضر بیش از یک میلیون خانه خالی وجود دارد، گفت: 350 هزار از این واحد‌ها در تهران و 450 هزار در استان‌های البرز و تهران است.

مظاهریان خاطر نشان کرد: این ارقام نشان‌دهنده آن است که بدون توجه به تقاضا خانه ساخته شده است.

معاون امور مسکن و ساختمان در ادامه با بیان این‌که 77 هزار هکتار بافت فرسوده وجود دارد، تصریح کرد: 21 میلیون نفر در این بافت‌ها زندگی می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: 56 هکتار اراضی مسکونی غیررسمی وجود دارد و یک سوم جمعیت شهری در حاشیه شهر زندگی می‌کنند که در معرض خطرات زیادی وجود دارند.

مظاهریان با اشاره به این‌که طبق آخرین آمارها مسکن حداقلی 17 مترمربع برای هر نفر رسیده است، تصریح کرد: این در حالی است که بعد از آمریکا و کانادا، ایران یکی از بزرگ‌ترین کشور‌هاست.

وی عنوان کرد: مشکل مسکن با اصلاح شهرسازی حل می‌شود.

معاون امور مسکن و ساختمان گفت: شاخص دسترسی به مسکن در حالی به 12 سال رسیده است که برنامه وزارت راه و شهرسازی آن است که این رقم را تا هشت سال کاهش دهد.

 

ایسنا

افزایش 80 درصدی معاملات مسکن/ زمین ارزان شد

http://www.bananews.ir/در تابستان امسال متوسط قیمت هر متر زیر بنای مسکونی و هر متر زمین کاهش یافت، اما معاملات در این دو بخش نسبت به سال گذشته به افزایش همراه بود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irمرکز آمار اعلام کرد که در تابستان امسال متوسط قیمت فروش یک متر مربع زیربنای مسکونی 0.8 درصد نسبت به همین فصل در سال 1392 افزایش یافته است.

براین اساس با توجه به کاهش 3.5 درصدی قیمت هر متر خانه در تابستان نسبت به بهار متوسط قیمت به حدود سه میلیون و 780 میلیون تومان رسیده است.

بنابراین گزارش تعداد معاملات فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران نسبت به فصل بهار 13.3 درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل 80.8 درصد افزایش دارد.

کاهش قیمت زمین در تهران

در تابستان امسال نسبت به همین فصل در سال گذشته متوسط قیمت فروش هر متر مربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی 13 درصد کاهش یافته است.

این در حالی است که هر متر زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران حدود چهار میلیون و 200 هزار تومان بوده که نسبت به فصل قبل 4.6 درصد کاهش دارد.

اما تعداد معاملات فروش زمین و مین ساختمان در تهران نسبت به فصل قبل 0.5 درصد کاهش و نسبت به تابستان سال گذشته 18.4 درصد افزایش یافته است.

آمارهای مرکز آمار همچنین نشان می‌دهد که در فصل قبل متوسط مبلغ اجاره به علاوه سه درصد ودیعه پرداختنی برای یک متر مربع زیربنای مسکونی 8.3 درصد رشد داشته است.

 

ایسنا

قیمت هر متر مربع زمین و خانه در تهران چقدر است؟

http://www.bananews.ir/بیشترین قیمت هر متر مربع زمین در تابستان سال جاری در شهر تهران 21 میلیون و 977 هزار تومان و کمترین آن یک میلیون تومان بوده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irبر اساس اعلام مرکز آمار ایران متوسط قیمت فروش هر متر مربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران در تابستان سال جاری چهار میلیون و 206 هزار تومان بوده است که نسبت به فصل قبل 4.6 درصد و نسبت به تابستان گذشته نیز 13 درصد کاهش داشته است.

قیمت آپارتمان‌های 150 متری در تهران

http://www.bananews.ir/با وجود اینکه رکود در بازار مسکن ادامه دارد، میانگین قیمت آپارتمان‌ها با متراژهای بزرگ هم‌چنان بالاست و مالکان این واحدها حاضر به فروش واحدهای خود با قیمت‌های پایین تر نیستند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irکاهش میزان قدرت خرید مردم در طول سال‌های اخیر و نوسانات قیمتی که در بازار مسکن پیش آمده، نهایتا منجر به افزایش تقاضا برای واحدهایی با متراژ کوچکتر شده است.

اجاره مسکن 19 درصد گران شد/ افزایش کرایه مسکن در تمام استان‌ها

http://www.bananews.ir/بانک مرکزی اعلام کرد: شاخص بهای مسکن اجاری در دوازده ماه منتهی به شهریورماه 93 نسبت به دوازده ماه منتهی به شهریور 92 معادل 19 درصد افزایش داشته است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،براساس جدیدترین گزارش بانک مرکزی، شاخص بهای مسکن اجاری در مناطق شهری ایران در سه ماهه دوم سال 93 به عدد 154.2 رسید که نسبت به سه ماهه قبل معادل 4.1 درصد و نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل 14.9 درصد افزایش یافت.