http://www.bananews.ir
خطا
  • ایراد در بارگذاری اطلاعات خوراک
Back شما اینجا هستید: خانه اقتصاد مسکن قیمت مسکن و اجاره

قیمت مسکن و اجاره

http://www.bananews.ir آخرین اخبار مرتبط با قیمت مسکن، خرید و فروش مسکن، بازار اجاره، اجاره بها در مسکن،موجر و مستاجر،قیمت روز آپارتمان در مناطق مختلف،بنگاه مسکن، قولنامه مسکن، شرایط وام مسکن، معامله در بازار ملک،کمیسیون در بازار مسکن،قیمت در مسکن مهر،قیمت مسکن ویژه،قیمت ملک کلنگی، قیمت خانه دربستی و... در این بخش ارائه می شود.

افزایش اجاره‌خانه در تمام نقاط شهری

http://www.bananews.ir/اجاره خانه مناطق شهری در پاییز امسال با افزایش 14.8 درصدی همراه شد و تورم این بخش در آذرماه به 17.4 درصد رسید.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irشاخص بهای مسکن اجاری در مناطق شهری کشور در سه ماهه سوم سال جاری به 161.1 رسید که نسبت به سه ماهه قبل 4.5 درصد و نسبت به سه ماه مشابه سال گذشته 14.8 درصد رشد دارد.

این درحالی است که متوسط شاخص بهای مسکن اجاری در 9 ماهه اول امسال نسبت به همین دوره در سال 1392 نزدیک به 16.1 درصد افزایش نشان می دهد.

در عین حال که این شاخص در 12 ماهه منتهی به آذر ماه در مقایسه با همین بازه زمانی در سال قبل 17.4 درصد رشد دارد.

شاخص بهای مسکن اجاری در استان‌های مختلف کشور

بانک مرکزی گزارش داد که شاخص بهای مسکن اجاری در پاییز امسال نسبت به سه ماهه قبل در کلیه استان های کشور افزایش یافته است. بنابراین گزارش بیشترین میزان رشد شاخص متعلق به استان کهگیلویه و بویراحمد با 8.1 درصد بوده و استان های یزد با 7.3 و فارس با 6.6 درصد افزایش در رده‌های بعدی قرار دارند.

همچنین کمترین میزان افزایش شاخص مربوط به استان خراسان جنوبی با 2.2 درصد بود و استان های سمنان با 2.5 درصد و قزوین با 2.8 درصد در رده های بعدی قرار دارند.

این افزایش شاخص طی سه ماهه مورد بررسی در استان تهران برابر با 3.4 درصد بوده است.

شاخص بهای مسکن اجاری در شهرهای بزرگ

اما در سه ماهه سوم امسال شاخص بهای مسکن اجاری به 160.8 رسیده که نسبت به فصل تابستان 4.5 درصدو نسبت به پاییز سال قبل 14.7 درصد افزایش دارد.

این شاخص در 12 ماهه منتهی به آذر ماه نسبت به دوره مشابه سال گذشته نیز 17.5 درصد رشد داشته است.

شاخص بهای مسکن اجاری در شهرهای متوسط

داده های بانک مرکزی نشان می دهد که شاخص قیمت خانه های اجاره ای در شهرهای متوسط خانه های اجاره در سه ماه اول امسال با 157.8 رسید که نسبت به سه ماه قبل 3.7 درصد و در مقایسه با سه ماهه مشابه سال قبل 13.6 درصد افزایش دارد.

تورم قیمت مسکن اجاری در آذر ماه نیز حدود 15.8 درصد گزارش شد.

شاخص بهای مسکن اجاری در شهرهای کوچک

اعداد و ارقام منتشره بانک مرکزی حاکی از آن است که شاخص بهای خانه های اجاره‌ای در شهرهای کوچک در پاییز با رشد 5.1 درصدی نسبت به تابستان و افزایش 19.3 درصدی نسبت به پاییز سال 1392 در عدد 172.2 ثبت شد.

تورم مسکن اجاری در شهرهای کوچک در آذر ماه نیز 20.7 درصد بوده است.

 

ایسنا

تداوم کاهش قیمت مسکن در برخی شهرها

http://www.bananews.ir/رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران با بیان اینکه تغییرات در بازارهای سرمایه‌ای در قیمت مسکن بی تاثیر نیست، گفت: در حال حاضر مسکن به قیمت واقعی خود رسیده است و در خیلی مناطق کشور کاهش هم داشتیم.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irحسام عقبایی در گفتگو با مهر با بیان اینکه شاخص‌های اقتصادی مانند قیمت طلا، نفت، ارز در قیمت مسکن بی تاثیر نیستند، گفت: به طور حتم هرکدام از این عوامل می تواند در قیمت بازار مسکن اثر گذار باشد اما بستگی به شرایط اقتصادی کشور هم دارد.

وی با بیان اینکه 60 تا 80 درصد از قیمت مسکن ناشی از قیمت زمین است، اظهار داشت: در حال حاضر مسکن به قیمت واقعی خود رسیده است و در خیلی مناطق کشور که توازن بین عرضه و تقاضا وجود دارد حتی کاهش قیمت ها را هم داشتیم.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران افزود: متولی و نهاد خاصی در حوزه قیمت گذاری مسکن وجود ندارد اما شاخص های زیادی از تولید تا فروش می‌تواند در تعیین قیمت مسکن نقش داشته باشد.

عقبایی با بیان اینکه قبل از تولید هم یکسری سیاست گذاری‌هایی در حوزه اقتصاد، قانوگذاری در مجلس و دیگر بخش ها وجود دارد که بی تاثیر بر قیمت مسکن نیست، بیان کرد: مسکن هنوز یک کالای سرمایه ای به شمار می‌رود به همین جهت سیاست‌های بانکی، پولی، مناقشات منطقه‌ای و سیاسی و سیاست های کلان دولت، رویکردهای مجلس، وضعیت دلار، طلا و نفت در قیمت مسکن اثر گذار است و نمی توان از تاثیر این موارد گذشت.

وی با تاکید بر اینکه اقتصاد در کشور ما با خیلی از فرمول ‌های اقتصادی دنیا متفاوت است، بیان کرد: کاهش قیمت نفت در اقتصاد مسکن منجر به افزایش قیمت نمی شود و عوامل دیگری در تعیین قیمت مهم است.

 

مهر

پنت هاوس در تهران متری 25 میلیون تومان!

http://www.bananews.ir/پنت هاوس ها درکلانشهر تهران با قیمت های نجومی و شرایط خاص در حالی معامله می شوند که رکود در بازار مسکن ادامه دارد اما این روند تاثیری در معاملات این واحد ها نداشته است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.irبا توجه به روند رکود در بازار مسکن و افزایش تعداد آپارتمان های خالی در کلان شهرها ، هنوز خانه هایی وجود دارند که با شرایط ویژه ، مشتریان منحصر به فرد خود را دارند.

آپارتمان های لوکس با امکانات خاصی که فقط در برخی نقاط تهران به چشم می خورند ، با قیمت های نجومی خرید و فروش و یا اجاره داده می شوند.

در بازار فعلی علاوه بر اینکه این واحد ها مشتریان ثروتمند و خاص خود را دارند خرید و فروش این آپارتمان ها هم در بنگاه های خاصی صورت می گیرد .

در دی ماه امسال بیش از 160 هزار قرارداد خرید و فروش مسکن و اجاره تنظیم شده است

http://www.bananews.ir/نماینده کمیسیون تخصصی مشاوران املاک اتاق اصناف ایران گفت: در دی ماه سال 93 در مجموع 160 هزار و 868 قرارداد خرید و فروش، اجاره و قراردادهای دیگر در بنگاه های مشاوران املاک کشور تنظیم شده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irحسام عقبایی روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران، افزود: در این ماه 100 هزار و 943 مبایعه نامه و 52 هزار و 854 قرارداد اجاره در مشاورین املاک کشور تنظیم شده و مابقی به دیگر قراردادها تعلق دارد.

وی با بیان اینکه طی ماه های اخیر همواره شاهد سیر صعودی معاملات مسکن در کشور بوده ایم، افزود: در دی ماه سال 92، 137 هزار و 850 قرارداد خرید و فروش، اجاره و سایر قراردادها در مشاوران املاک کشور تنظیم شده و این نشان می دهد در طول 12 ماه گذشته معاملات مسکن در کشور همواره سیر صعودی داشته است.

جلوگیری از افزایش قیمت مسکن همراه با تولید

http://www.bananews.ir/تولید در بازار مسکن می تواند از جهش ناگهانی قیمت ها در مقطعی جلوگیری کند، این مساله در حالی است که رکود اقتصادی، بیکاری و پایین بودن قدرت خرید مردم روند فعلی را به وجود آورده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irهادی نظرپور کارشناس مسکن درباره وضعیت عرضه و تقاضا در بازار مسکن اظهار کرد:‌ عرضه لازم این بازار است اما این در حالی است که قدرت خرید مردم پایین است.

وی افزود: وقتی کسی قصد خرید دارد باید یک منبع درآمد مطمئن را در نظر داشته باشد که در حال حاضر میزان این اطمینان میان مردم پایین است.

این کارشناس مسکن با بیان این‌که در سال آینده به بیش از 10 میلیون مسکن نیاز داریم، تصریح کرد: لازمه این روند ساخت و ساز در این حوزه است.

نظرپور با اشاره به این‌که در حال حاضر رکود اقتصادی، بیکاری و پایین بودن قدرت خرید مردم روند فعلی را به وجود آورده است، گفت: اگر تولید اتفاق نیفتد قیمت‌ها در مقطعی به صورت پلکانی افزایش خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: شکاف طبقاتی در جامعه وجود داردو کسانی نیز هستند با درآمدهای کلان وقیمت‌های بالا اقدام به خرید و فروش می‌کنند.

این کارشناس مسکن در ادامه با اشاره به روند مذاکرات ایران با 1+5 گفت: قطعا نتیجه مذاکرات می تواند در بازار مسکن تاثیرگذار باشد اگر وضعیت سیاسی به ثبات برسد به وضعیت اقتصادی کشور کمک خواهد کرد.

 

ایسنا