خطا
  • ایراد در بارگذاری اطلاعات خوراک
Back شما اینجا هستید: خانه اقتصاد مسکن قیمت مسکن و اجاره

قیمت مسکن و اجاره

http://www.bananews.ir آخرین اخبار مرتبط با قیمت مسکن، خرید و فروش مسکن، بازار اجاره، اجاره بها در مسکن،موجر و مستاجر،قیمت روز آپارتمان در مناطق مختلف،بنگاه مسکن، قولنامه مسکن، شرایط وام مسکن، معامله در بازار ملک،کمیسیون در بازار مسکن،قیمت در مسکن مهر،قیمت مسکن ویژه،قیمت ملک کلنگی، قیمت خانه دربستی و... در این بخش ارائه می شود.

قیمت آپارتمان‌های 150 متری در تهران

http://www.bananews.ir/با وجود اینکه رکود در بازار مسکن ادامه دارد، میانگین قیمت آپارتمان‌ها با متراژهای بزرگ هم‌چنان بالاست و مالکان این واحدها حاضر به فروش واحدهای خود با قیمت‌های پایین تر نیستند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irکاهش میزان قدرت خرید مردم در طول سال‌های اخیر و نوسانات قیمتی که در بازار مسکن پیش آمده، نهایتا منجر به افزایش تقاضا برای واحدهایی با متراژ کوچکتر شده است.

اجاره مسکن 19 درصد گران شد/ افزایش کرایه مسکن در تمام استان‌ها

http://www.bananews.ir/بانک مرکزی اعلام کرد: شاخص بهای مسکن اجاری در دوازده ماه منتهی به شهریورماه 93 نسبت به دوازده ماه منتهی به شهریور 92 معادل 19 درصد افزایش داشته است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،براساس جدیدترین گزارش بانک مرکزی، شاخص بهای مسکن اجاری در مناطق شهری ایران در سه ماهه دوم سال 93 به عدد 154.2 رسید که نسبت به سه ماهه قبل معادل 4.1 درصد و نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل 14.9 درصد افزایش یافت.

ثبات قيمت مسکن تا پايان سال ادامه دارد

http://www.bananews.ir/رئيس اتحاديه مشاوران املاک استان تهران از ثبات قيمت مسکن تا پايان سال خبر داد و گفت: رکود در بازار خريد و فروش همچنان ادامه دارد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،حسام عقبايي گفت: آمار معالات مسکن در سال جاري در مقايسه با سال گذشته روند خوبي دارد اما همچنان رکود دارم و معاملات مهرماه در مقايسه با شهريور سال جاري کمتر شده است.

رئيس اتحاديه مشاوران املاک تهران هرنوع پيش بيني جهش قيمت مسکن در سال 94 را بي اساس دانست و گفت: شهروندان مطمئن باشند هيچ گونه نوسان قيمت در راه نيست.

عقبايي در باره افزايش تسهيلات ساخت مسکن در بافت‌هاي فرسوده و اختصاص تسهيلات به ساخت و توليد هم گفت: هر گونه تسهيلات مسکن گامي رو به جلو است و به خروج بازار مسکن از رکود و رونق اقتصادي کمک خواهد کرد.

عقبايي اظهار داشت: بخشي از تسهيلات بانکي بايد به ساخت مسکن اختصاص يابد تا جانب عرضه افزايش يابد.

وي تاکيد کرد: البته هنوز به وضعيتي نرسيده ايم که 80 درصد قيمت مسکن را تسهيلات خريد تامين کند اما دولت مي تواند با اعمال مديريت مالي و هدايت بانکداري و نظارت بر بانک ها، سپرده هاي مردم را به سمت تامين مالي بخش مسکن هدايت کند تا قدرت خريد مردم نيز براي تامين مسکن تقويت شود.

عقبايي گفت: با توجه به محدود بودن تسهيلات 50 ميليوني، دولت بايد تلاش کند تا گروه‌هاي کم درآمد و فاقد مسکن به ويژه زوج‌هاي جوان در اولويت دريافت اين تسهيلات باشند.

 

باشگاه خبرنگاران

متقاضیان خرید مسکن افزایش یافتند/ نرخ آپارتمان‌های کمتر از 70 متر

http://www.bananews.ir/تداوم رکود بازار مسکن موجب شده است در ماه‌های اخیر متقاضیان بیشتری برای خرید مسکن به بنگاه‌ها مراجعه کنند اما در نهایت بازهم رکود عمیقی بر بازار مسکن حکمفرماست که آینده این بازار را با ابهام روبرو می‌کند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،متقاضیان بازار مسکن که در یکسال اخیر تمایلی نسبت به خرید و فروش از خود نشان نداده بودند در دوماه گذشته مراجعه بیشتری به بنگاه‌های املاک برای خرید خانه مناسب داشتند. در واقع رکود بازار مسکن موجب شد که برخی از متقاضیان با پس انداز کمتر وارد بازار شوند تا آپارتمانی با قیمت مناسب از فروشندگان پول لازم خریداری کنند.

اصلاح موادی از قانون موجر و مستاجر در کمیسیون قضایی

http://www.bananews.ir/اعضای کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در جلسه خود به بررسی اصلاح موادی از قانون موجر و مستاجر پرداختند.

به گزارش بنانیوز ؛ میرهادی قره سید رومیانی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب گفت: در این زمینه خوشبختانه خلاء قانونی وجود ندارد لذا ادامه رسیدگی به این اصلاحیه به جلسه بعد موکول شد.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس همچنین به بررسی کنوانسیون مرکز منطقه‌ای همکار برای دستگاههای مبارزه با فساد و کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی (اکو) با حضور رئیس سازمان بازرسی کشور پرداخت.