Back شما اینجا هستید: خانه اقتصاد مسکن اقتصاد مسکن

اقتصاد مسکن و ساختمان

http://www.bananews.ir آخرین اخبار مرتبط با اقتصاد مسکن، عوامل موثر در کاهش و افزایش قیمت مسکن، رکود و رونق معاملات مسکن، وام مسکن، بازار مسکن، تاثیرات نرخ ارز و سکه در بازار مسکن، فعالیت های بنگاه های مسکن،خریداران مسکن و آپارتمان و ... در این بخش در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

۸۸ واحد مسکن مهر دشتستان تا دهه فجر تحویل می‌شود

http://www.bananews.irمدیر مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: در شهرستان دشتستان ۷۶۹ مسکن مهر در حال ساخت است که پیشرفت آن‌ها ۷۰ درصد است و ۸۸ واحد آن تا دهه فجر امسال به متقاضیان واگذار می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irرضا امینی با بیان اینکه دراین شهرستان ۵هزار و ۴۷۸ واحد در دستور ساخت قرار گرفت اظهار کرد: تاکنون ۳هزار و ۸۰۰ واحد مسکن مهر در دشتستان به بهره‌برداری رسیده است.

وی با اشاره به اینکه ۷۶۹ واحد در دشتستان از پیشرفت ۷۰ درصدی برخوردار است گفت: مشارکت متقاضیان در تکمیل مسکن مهر تاثیرگذار است که برای تسریع درساخت واحدهای نیمه تمام مشارکت مردم باید افزایش یابد.

مدیر مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان بوشهر با تاکید بر افزایش مشارکت دستگاههای ذیربط از جمله شهرداری برازجان خاطرنشان کرد: تاسیسات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر برازجان با دستگاههای ذیربط از جمله همکاری شهرداری برای تکمیل واحدهای مسکونی دردست اجرا باید افزایش یابد.

امینی با اشاره به اینکه زیرساخت‌های لازم در حوزه‌های آبرسانی، گازرسانی، برقرسانی و مخابرات در این واحد‌ها انجام شده تاکید کرد: با همکاری بیشتر متقاضیان بخش اعظمی از واحدهای مسکونی امسال تکمیل و تحویل متقاضیان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از ۲هزار و ۵۵ واحد مسکونی دشتستان بخشی ازآن‌ها در اراضی دولتی ساخته شده گفت: ساخت این واحد‌ها در اراضی دولتی سبب کاهش هزینه‌ها شده که لازم است مشارکت مردم در تامین سهم آورده و ایجاد زیرساخت‌های لازم بیشتر شود.

مدیر مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان بوشهر از پیشرفت بالای ۷۰ درصد واحدهای مسکن مهر دشتستان خبرداد و گفت: ۷۶۹ مسکن مهر در حال ساخت دشتستان دارای پیشرفت ۷۰ درصدی است که ۸۸ واحد آن تا دهه فجر امسال به متقاضیان واگذار می‌شود.

امینی افزود: ۱۵۲ واحد دیگر تا نیمه نخست سال آینده تکمیل و به متقاضیان واگذار می‌شود.

 

باشگاه خبرنگاران

پیش بینی کارشناسان از وضعیت بازار مسکن در سال آینده

http://www.bananews.ir/بررسی بازار مسکن نشان می دهد بیشترین عامل افزایش قیمت در سال‌های گذشته نرخ زمین بوده است که در مقطعی به 9 برابر افزایش یافت در حالی که دیگر عوامل مانند مصالح ساختمانی فقط 30 درصد از هزینه ساخت را در برمی‌گیرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irهمیشه پیش بینی قیمت مسکن و اطلاع از آینده این بازار، مورد توجه عموم مردم قرار داشته و از آنجایی که سهم زیادی از متقاضیان بازار مسکن، اجاره نشین هستند، بنابراین اینکه در آینده چه اتفاقی در بازار مسکن رخ می‎دهد، مورد توجه قرار داشته است.

افزایش معاملات مسکن

http://www.bananews.ir/رئیس اتحادیه صنف مشاورین معاملات املاک مشهد از افزایش حجم معاملات مسکن در استان خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irصادق عابدزاده با اشاره به رکود بازار مسکن از ابتدای سال 92، اظهار کرد: این رکود در ابتدای امسال نیز وجود داشت اما در حال حاضر تا حدودی حجم معاملات مسکن افزایش یافته و این درحالی است که قیمت‌ها افزایش چندانی نداشته است.

وی ادامه داد: بازار مسکن تابع کل بازار است و چنانچه قیمت‌ها مطابق تورم افزایش نیابد دستیابی به سود معقول از این صنعت خارج می‌شود و در نتیجه سرمایه‌گذاران رغبتی برای سرمایه‌گذاری نخواهند داشت. در این صورت است که سرمایه‌گذاران از بازار خارج شده و در نتیجه عرضه کاهش می‌یابد و ما شاهد حضور دلالان و نوسانات شدید قیمت‌ها خواهیم بود که به دلیل افزایش تقاضا صورت خواهد گرفت.

رئیس اتحادیه صنف مشاورین معاملات املاک مشهد بیان کرد: بهتر است افزایش معاملات با افزایش منطقی قیمت و متعادل همگام با تورم موجود صورت گیرد تا شاهد کاهش عرضه و جهش غیرمنطقی قیمت‌ها نباشیم.

وی با اشاره به افزایش معاملات و ثابت ماندن قیمت مسکن در حال حاضر، اظهار کرد: اکنون بهترین موقعیت برای خرید مسکن است و امیدواریم با افزایش تقاضا و افزایش منطقی قیمت، شیب ملایم رونق معاملات در بازار املاک باقی بماند، در غیر این صورت زمانی که تقاضا برای مسکن روی هم انباشته می‌شود و وارد بازار نمی‌شود رکود در بازار حاکم شده و این امر اثرات نامطلوبی به همراه خواهد داشت.

رئیس اتحادیه صنف مشاورین معاملات املاک مشهد ضمن انتقاد از اینکه طی 12 سال گذشته نرخ مشاورین املاک ثابت بوده و به‌روز رسانی نشده است، گفت: این امر باعث می‌شود با توجه به افزایش هزینه‌ها شاهد تخلفاتی در زمینه دریافت قیمت بیش از نرخ تعیین شده توسط واحدهای مشاورین املاک باشیم و در حال حاضر در حال پپیگیری برای افزایش نرخ مشاورین املاک هستیم.

وی از پلمب 710 مورد واحد مشاورین املاک بدون پروانه طی شش ماهه نخست سال خبر داد و بیان کرد: به خریداران املاک توصیه می‌کنم معاملات خود را در واحدهای دارای پروانه و مجوز انجام دهند تا در صورت بروز تخلف بتوانیم این موارد را پیگیری کنیم.

 

ایسنا

صندوق‌ بیمه گامی به سوی کیفی‌سازی ساختمان‌ها

http://www.bananews.ir/در صورت ایجاد صندوق بیمه کیفیت ساختمان از سوی سازندگان و فرهنگ سازی صحیح می توانیم به روند ساخت ساختمان‌های با کیفیت کمک کنیم.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irرییس کانون سراسری انبوه‌سازان تهران درباره بیمه صندوق کیفیت ساختمان ها و اینکه بهترین حالت آن است که سازندگان یک صندوق بیمه کیفیت ساختمان تشکیل دهند، اظهار کرد: در صورت اجرایی شدن این طرح و ایجاد شرکت‌ها می توان کیفیت ساختمان‌ها را تضمین کرد که این امر می تواند اطمینان بخش باشد.

افزایش 20 درصدی معاملات خرید و فروش مسکن/ ثبات قیمت‌ها تاپایان سال

http://www.bananews.ir/رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران با اشاره به افزایش 20 درصدی معاملات خرید و فروش مسکن در آبان ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، گفت: تاپایان سال ثبات نسبی را در قیمت ها داریم و معتقدم که نتیجه توافقات 1+5 هرچه باشد بازهم تغییری در حوزه قیمت گذاری مسکن نداریم.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir حسام عقبایی با اشاره به اینکه در حوزه قیمت‌ها تاپایان سال پیش بینی افزایش قیمت نداریم، گفت: تاپایان سال ثبات نسبی را در قیمت ها داریم و معتقدم که نتیجه توافقات 1+5 هرچه باشد بازهم تغییری در حوزه قیمت گذاری مسکن نداریم.