Back شما اینجا هستید: خانه اقتصاد مسکن اقتصاد مسکن

اقتصاد مسکن و ساختمان

http://www.bananews.ir آخرین اخبار مرتبط با اقتصاد مسکن، عوامل موثر در کاهش و افزایش قیمت مسکن، رکود و رونق معاملات مسکن، وام مسکن، بازار مسکن، تاثیرات نرخ ارز و سکه در بازار مسکن، فعالیت های بنگاه های مسکن،خریداران مسکن و آپارتمان و ... در این بخش در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

تهیه برنامه عملیاتی وام 80 میلیونی مسکن / افتتاح اولین صندوق زمین و ساختمان

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: در برنامه رکود تورمی دولت موارد مطرح شده درباره وام 80 میلیونی پیش‌بینی شده و هماهنگی‌های لازم در سطح هیات وزیران صورت گرفته که در حال تهیه برنامه‌ی عملیاتی‌اش هستیم.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irعباس آخوندی در حاشیه اجلاس ملی مجمع مشورتی و روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها درباره‌ی وام 80 میلیونی خانه اظهار کرد: روز دوشنبه یک برنامه برای افتتاح اولین صندوق زمین و ساختمان داریم و بحث‌مان افزایش عرضه و افزایش قدرت خرید مردم به صورت همزمان است.

پیش‌بینی قیمت‌ خانه از زبان مدیرعامل بانک مسکن

http://www.bananews.ir/مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به کسری احتمالی 20 هزار میلیارد ریالی صندوق‌ پس انداز مسکن، وضعیت قیمت خانه در سال جاری را نیز پیش‌بینی کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irبت شکن در نشستی که به مناسبت هفته دولت برگزار شد به ارائه توضیحاتی در مورد نامه مشترک رییس کل بانک مرکزی و وزیر راه و شهرسازی برای صندوق پس‌انداز مسکن پرداخت و اظهار کرد: بانک مسکن هفته آینده مفروضات مورد توجه برای راه اندازی پس انداز مسکن را به بانک مرکزی ارائه خواهد کرد تا بتوان این صندوق را بدون اتکا به منابع پرفشار ایجاد کرد.

وام 80 میلیونی خرید خانه تورم‌زاست

http://www.bananews.ir/با توجه به شرایط فعلی اعتبارات بانکی، امکان تامین وام 80 میلیون تومانی خرید خانه وجود ندارد و با توجه به بسته خروج از رکود دولت، مطرح شدن پرداخت این میزان وام می‌تواند باعث تورم در بازار مسکن شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irبهرام غفاری - مدیر اجرایی سابق شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشور - در ضمن بیان این مطلب درباره پرداخت وام 80 میلیون تومانی برای خرید خانه اظهار کرد:‌ پرداخت وام 80 میلیون تومانی خرید خانه نمی‌تواند کمکی به این بخش کند چراکه در صورت تصویب آن به دلیل تامین نبودن اعتبارات در بانک مرکزی امکان پرداخت وجود ندارد.

وی افزود: مطرح شدن این قبیل طرح‌ها هیچ تحرکی در بازار مسکن به وجود نمی‌آورد.

غفاری گفت: بالا بردن سقف وام بانکی خرید خانه یک مساله است و تامین منابع، مساله دیگری است که با توجه به شرایط فعلی اعتبارات بانکی، سقفی وام 80 میلیون تومانی بالاست و در حال حاضر برای تامین این میزان امکانی وجود ندارد.

این کارشناس مسکن درباره وضعیت بازار مسکن اظهار کرد: بازار مسکن تا پایان سال در رکود به وجود آمده باقی خواهد ماند و شاهد افزایش قیمتی در این بخش نخواهیم بود.

افزایش مبلغ وام خرید مسکن و تامین 50 درصد از ارزش خرید یک خانه از طریق تسهیلات طرحی بود که وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم در این بخش مطرح و پیگیری کرد تا جایی که بخشی از آن یعنی افزایش 15 میلیون تومانی مبلغ وام خرید مسکن به سرانجام رسید و با توجه به صحبت‌های مسئولان قرار است مجددا به مبلغ وام مسکن افزوده شود.

 

ایسنا

باید به خانه‌دار شدن مردم کمک کرد

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: وام 80 میلیونی خانه باعث تورم در بازار مسکن نمی‌شود چرا که به دنبال آن هستیم تا به عرضه و تقاضا به صورت همزمان توجه کنیم.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irعباس آخوندی - وزیر راه و شهرسازی درباره وام 80 میلیونی خانه اظهار کرد: روز شنبه برنامه‌ای برای افتتاح اولین صندوق زمین و ساختمان خواهیم داشت که در آن افزایش عرضه و افزایش قدرت خرید مردم به صورت همزمان بررسی می‌شود.

وی افزود: اینگونه نیست که فقط بخواهیم به یک طرف توجه کنیم چرا که به عرضه و تقاضا باید به صورت همزمان توجه شود.

وی با بیان اینکه مواردی که در برنامه رکود تورمی دولت مطرح شده، پیش‌بینی شده و هماهنگی لازم در سطح هیأت وزیران صورت گرفته، افزود: در حال تهیه برنامه عملیاتی این موضوع هستیم.

آخوندی درپاسخ به سوالی مبنی بر اینکه وام 80 میلیونی خانه باعث تورم در بخش مسکن می‌شود، اظهار کرد: در صورت افزایش عرضه تورم در بخش مسکن اتفاق نمی افتد چرا که تورم دلایل اقتصادی دارد و پرداخت وام به تنهایی باعث ایجاد تورم نمی شود.

وی تأکید کرد: باید به مردم برای خانه دار شدن کمک کرد.

آخوندی در ادامه در مورد وضعیت شهر تهران، گفت: تا دوشنبه گذشته در شورای عالی شهرسازی با حضور شهردار تهران و رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران بحث شهر تهران را انجام دادیم. در سال نود و یک مصوبه‌ای تصویب شد که بر اساس آن به صورت ناگهانی یک طبقه به شهر تهران اضافه و جمعیت پذیری را تا 12 میلیون افزایش داد و این مصوبه اصلاح شد.

 

ایسنا

موافقت مجلس با تعیین شرایط ارزش معاملاتی املاک

http://www.bananews.ir/نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به بندهایی از ماده واحده لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم با تعیین شرایط ارزش معاملاتی قیمت‌گذاری املاک مناطق شهری به تفکیک انواع کاربری توسط کمیسیون تقویم املاک موافقت کردند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir بر اساس این بند از ماده واحده لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم، تعیین ارزش معاملاتی به صورت درصدی از میانگین قیمت‌های روز منطقه به تفکیک انواع کاربری بر عهده کمیسیون تقویم املاک است و درصد مذکور برای کل کشور هر سال با تصویب هیات وزیران تعیین می‌شود.