Back شما اینجا هستید: خانه اقتصاد مسکن اقتصاد مسکن

اقتصاد مسکن و ساختمان

http://www.bananews.ir آخرین اخبار مرتبط با اقتصاد مسکن، عوامل موثر در کاهش و افزایش قیمت مسکن، رکود و رونق معاملات مسکن، وام مسکن، بازار مسکن، تاثیرات نرخ ارز و سکه در بازار مسکن، فعالیت های بنگاه های مسکن،خریداران مسکن و آپارتمان و ... در این بخش در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

سیاست‌های کلی مسکن اجتماعی ابلاغ شد / صندوق‌های زمین و ساختمان قدرت خرید مسکن را دو چندان می‌کند

http://www.bananews.ir/واحدی گفت: سیاست‌های کلی طرح مسکن اجتماعی به ما ابلاغ شده ولی هنوز برنامه و برش استانی اجرای این طرح به ما ارائه نشده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، فریبرز واحدی با اشاره به اینکه سیاست‌های کلی مسکن اجتماعی به ما ابلاغ شده است گفت: تاکنون برنامه و برش‌های استانی اجرای این طرح به ما ارائه نشده است.

وی با اشاره به اینکه طرح مسکن اجتماعی از طریق دستگاه‌های کمیته امداد، بهزیستی و انجمن خیرین مسکن‌ساز اجرا می‌شود گفت: تفاهم‌نامه‌ای برای اجرای بهتر این طرح منعقد شده است.

واحدی در ادامه یادآور شد: تاکنون ساز و کار اجرایی این طرح صورت نگرفته و منابع مالی مربوطه نیز در بودجه باید دیده شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در ادامه به افزایش تسهیلات خرید و ساخت مسکن اشاره کرد و گفت: افزایش تسهیلات خرید مسکن برای توانمندسازی بخش تقاضا صورت گرفته است.

واحدی در ادامه اظهار کرد در حوزه عرضه نیز افزایش تسهیلات را بافت فرسوده قرار داده‌ایم که با این اقدام بتوانیم بافت‌های ناپایدار را ساماندهی کنیم.

وی در ادامه توضیح داد: با نوسازی بافت‌های فرسوده تعادل بین عرضه و تقاضا ایجاد می‌شود و از سویی دیگر با راه‌اندازی صندوق‌های زمین و ساختمان قدرت خرید مردم افزایش می‌یابد و فعالیت انبوه‌سازان در این حوزه افزایش می‌یابد.

 

باشگاه خبرنگاران

نظر معاون وزیر درباره وام خرید مسکن

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: نگاه دولت به حوزه مسکن افزایش قدرت خرید مردم و توانمند‌کردن آنان است و امیدواریم با جلساتی که در شورای پول و اعتبار برگزار می‌شود، وام خرید مسکن افزایش یابد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،محمدسعید ایزدی – مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران –  درباره‌ی افزایش میزان وام مسکن اظهار کرد: پیشنهاد دولت برای توانمندکردن مردم در عرصه ساخت‌وساز است و این توانمندی صورت نمی‌گیرد مگر تسهیلات در اختیار مردم قرار گیرد.

وی افزود: در صورت افزایش تسهیلات خرید مسکن رقم قابل توجهی در اختیار مردم قرار می‌گیرد تا بتوانند اقدام به خرید خانه کنند.

ایزدی با اشاره به افزایش وام ساخت در بافت‌های فرسوده گفت: ویژگی‌ مهم افزایش این میزان آن است که یک سوم هزینه ساخت در اختیار مردم قرار می‌گیرد و این رقم، مبلغ قابل توجهی است.

مدیر عامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران با بیان این‌که افزایش وام ساخت در بافت‌های فرسوده با توجه به پایین بودن قیمت خانه در شهرهای دیگر ممکن است به یک دوم قیمت هر واحد برسد تصریح کرد: نگاه دولت به حوزه مسکن افزایش قدرت خرید مردم و توانمند‌کردن آنان است و امیدواریم با جلساتی که در شورای پول و اعتبار برگزار می‌شود ، وام خرید هم افزایش یابد.

مدیر عامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در ادامه درباره‌ی محدوده بافت‌های فرسوده که در مصوبه اخیر دولت افزایش میزان تسهیلات در آنها مدنظر قرار گرفته، اظهار کرد: 3268 هکتار مصوب در تهران است که این مناطق شناسایی شده‌اند.

ایزدی گفت: بیش از 14 هزار هکتار هم بافت ناپایدار داریم، اما محلات هدف که شامل این مصوبه می‌شوند همان 3268 هزار هکتار هستند و بقیه هم در نواحی دیگر قرار دارند.

 

ایسنا

بازگشت رونق نسبی به بازار مسکن

http://www.bananews.ir/مهر امسال معاملات مسکن نسبت به شهریور روند کاهشی داشته، اما خرید و فروش آپارتمان در مقایسه با مهر سال گذشته، بیش از 40 درصد افزایش پیدا کرد که این رشد نشان‌دهنده فاصله گرفتن از عمق رکود مسکن می‌تواند باشد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،حسام عقبایی اظهار کرد:دوره‌های رکود، رونق و همچنین شدت آنها معمولاً از مقایسه‌های سالانه، قابل برآورد و بررسی است، تحولات کوتاه‌مدت ماهانه معیار دقیقی برای مطالعه روند‌ها نیست.

وی افزود: هر چند معاملات مسکن با ورود به ایام محرم با کاهش طبیعی مواجه می شود، اما پیش بینی می‌شود در ماه‌های باقی مانده از سال 1393 حجم معاملات چه در حوزه خرید و فروش و چه در حوزه اجاره در مقایسه با مدت مشابه سال 1392 با افزایش همراه شود.

پرداخت سالانه 12 هزار میلیارد تومان وام برای ساخت مسکن در کلانشهرها

http://www.bananews.ir/معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور با اشاره به تصویب پرداخت وام 50 میلیون تومانی به زوج‌های جوان برای ساخت مسکن، اظهار کرد: دولت بنا دارد هر سال 12 هزار میلیارد تومان وام برای ساخت مسکن در کلانشهرها پرداخت کند که می‌تواند اقدام مناسبی برای بازسازی بافت فرسوده این شهرها باشد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،محمدباقر نوبخت در مراسم افتتاح پارک مهر ولایت در تبریز با مهم و قابل توجه دانستن اقدامات شهرداری تبریز در جهت توسعه و عمران این شهر، ابراز امیدواری کرد این اقدامات استمرار داشته باشد.

دولت به جای اعطای وام 50 میلیونی مسکن ، در ساخت مسکن مردم را یاری کند

http://www.bananews.ir/غلامحسین شیری علی‌آبادی گفت: اعطای وام 50 میلیون تومانی مسکن راه حل مناسب برای حل مشکل مسکن نیست و لازم است دولت به جای این کار مردم را در ساخت مسکن یاری کند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،غلامحسین شیری علی‌آبادی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: دولت باید طوری برنامه‌ریزی کند تا از طریق آن افراد کم در آمد صاحب خانه شوند.